Cüneyt Arkın ve Fatma Girik’in başrollerini paylaştığı Yeşilçam klasiklerinden olan Gelincik filmi televizyon ekranlarında Yeşilçam tutkunları ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi nerede çekildi, Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi kaç yılında çekildi, Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi oyuncuları isimleri nedir, Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncu kadrosunda Alişan rolü ile Cüneyt Arkın ve Fato rolü ile Fatma Girik ile birlikte Haluk Durak, Funda Ersin, Ali Karagöz, Seyfettin Karadayı, Zeynep Çayıroğlu, Mustafa Demirkaya ve Mustafa Gülcü rol alıyor.

Gelincik filminde, büyük bir şehrin pembe sahteliği ve kokuşmuşluğunda insanlığını unutan Fato, bundan kurtulmak için sakin bir tatil kasabasına geliyor. Hayatı sürekli olarak güç sahibi babası tarafından yönlendirilen ve zorla evlendirilmek istendiği adamdan kaçan zengin çevrelerin kadını Fato kısa sürede Alişan ile tanışıyor ve aralarında her açıdan mükemmel bir ilişki oluşuyor. Fato tam mutluluğu bulmuşken karşısına yine babası çıkıyor. Gücün, iktidarın ve paranın karşısında tehditlerden yılmayan güzel kadın için aşk ve ölüm arasında bir seçim yapma zamanı geliyor. Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi şehirde çekildi, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri, konusu ne, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde betpuan yer alıyor.

Büyük Yemin filmi nerede çekildi ne zaman çekildi konusu oyuncuları isimleri hangi kanalda? Büyük Yemin filmi nerede çekildi ne zaman çekildi konusu oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi kaç yılında çekildi?

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi 1978 yılında çekildi. Macera, dram ve duygusal türleri ile ekranlara gelen Gelincik filmi aynı yılın Kasım ayında gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Filmin yönetmen koltuğunda Şerif Gören oturuyor. Yapımcısı Memduh Ün olan filmin senaryosunu Safa Önal yazdı. Uğur Film tarafından çekilen yapım, büyük şehirden bunalarak sahil kasabasına gelen Fato ve burada dört çocuğuyla yaşayan Alişan arasındaki aşkı ve yaşadıkları engelleri anlatıyor. Cüneyt Arkın’ın sahilde atını koşturduğu sahneler ve finaldeki “Yeminimi bozdum.” repliğiyle hafızalara kazınan film klasik Yeşilçam melodramları arasındaki yerini alıyor.

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi nerede çekildi?

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi Antalya Side’de çekildi. Filmin çekimleri Türkiye’nin turizm cennetlerinden olan Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı turistik Side bölgesinde yapıldı. Çekimler için Side’nin farklı noktalarında çekim setleri kurularak çekimler tamamlanmıştır. Film, arka planda Side manzaraları ile Şerif Gören’in doğa tutkusunu yansıtırken, filmin müziklerinde orijinali Clint Eastwood’un başrolünde olduğu “The Eiger Sanction” filmi için John Williams tarafından bestelenen parça kullanılmıştır.

Önce Vatan filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Önce Vatan filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi konusu ne?

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi, Fato ile Alişan’ın kavuşabilmek için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Zengin bir iş adamının kızı olan Fato, tatil için Side’ye gidiyor. Çocukları ile birlikte yaşayan Alişan da yörede sevilen ve sayılan birisidir. Aradıkları sevgiyi birbirlerinde bulan ikili kısa sürede evlenme kararı alıyor. Fakat Fato’nun babası, kızının iş ortağı ile evlenmesini istiyor. Bunun üzerine Alişan’ın düşmanları ile anlaşarak Alişan'ın kızı Fato'yla birlikteliğine engel olmaya çalışıyor. Bunun için Alişan’ın evine gizlice esrar yerleştirilerek polise ihbarda bulunuluyor. Alişan’ın kurtulması için Fato babasının isteklerine boyun eğiyor. Ancak düşmanları Alişan ve ailesinin peşini bırakmıyor.

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi hangi kanalda oynuyor?

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 14 Haziran Çarşamba günü saat 13.30’da ve aynı günün gecesi saat 23.00’te 360 TV ekranlarında Yeşilçam hayranları ile buluşacak. 360 TV’de ayrıca Cüneyt Arkın’ın ve Fatma Girik’in en sevilen filmleri de ekranlara geliyor. Yeşilçam filmlerinin en popüler ve en dikkat çeken yapımlarının yayınlandığı kanalda, Türk sinemasının en seçkin örnekleri izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Gelincik filminde Cüneyt Arkın’ı usta seslendirme sanatçısı Abdurrahman Palay ve Fatma Girik’i Jeyan Mahfi Tözüm seslendiriyor. Film 84 dakika betpuan giriş sürüyor.

Malkoçoğlu Akıncılar Geliyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Malkoçoğlu Akıncılar Geliyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Cüneyt Arkın Fatma Girik Gelincik filmi oyuncuları isimleri

 • Cüneyt Arkın (Alişan)
 • Fatma Girik (Fato)
 • Haluk Durak (Haldun)
 • Funda Ersin (Kezban)
 • Ali Karagöz (Hasan)
 • Seyfettin Karadayı (Hacı Ömer)
 • Zeynep Çayıroğlu
 • Mustafa Demirkaya
 • Mustafa Gülcü
 • Murat Koç
 • Abdi Algül
 • İbrahim Uğurlu
 • Yusuf Çetin

Tarık Akan Kaçak filmi (1982) nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda Tarık Akan Kaçak filmi (1982) nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda