Da Vinci Şifresi filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşacak. Filmin çekim ve yayın detayları izleyiciler tarafından araştırılıyor. Da Vinci Şifresi filmi nerede çekildi, Da Vinci Şifresi filmi hangi kanalda oynuyor, Da Vinci Şifresi filmi kaç yılında çekildi, Da Vinci Şifresi filmi oyuncuları isimleri sorularının yanıtları merak ediliyor. Filmde, Louvre’da işlenen bir cinayet ve Da Vinci tablolarındaki ipuçları, iki bin yıldır gizli bir cemiyet tarafından korunan ve Hıristiyanlığın temellerini sarsabilecek dini bir gizemin keşfedilmesine yol açacak.

Da Vinci Şifresi filminin başrollerini Profesör Robert Langdon rolü ile Tom Hanks ve Sophie Neveu rolü ile Audrey Tautou paylaşıyor. Filmde ayrıca Sir Ian McKellen, Paul Bettany, Jean Reno, Alfred Molina ve Jürgen Prochnow rol alıyor. Orijinal adı The Da Vinci Code olan ve Dan Brown’un aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu Akiva Goldsman yazdı. Da Vinci Şifresi filminin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda romanın film yapılmasını isteyen, ünlü yönetmen Ron Howard oturuyor.

Hollywood’ın komplo teorileri ile dolu yapımı olan Da Vinci Şifresi’nin romanı yayınlandığında, tüm Hristiyan dünyası ayağa kalkmıştı. Profesör Langdon rolü için ilk teklif Russell Crowe’a götürülmüş, teklifi kabul etmemesi üzerine Hugh Jackman ve George Clooney gibi isimlerin adı anılmış, nihayetinde Tom Hanks başrolü kabul etmişti. Da Vinci Şifresi filminin çekildiği yer, hangi kanalda oynuyor, ne zaman çekildi ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları betrupi ortaya çıktı.

Da Vinci Şifresi filmi kaç yılında çekildi?

Da Vinci Şifresi filmi 2006 yılında çekildi. Film 19 Mayıs 2006 tarihinde tüm dünyada vizyona girdi. 125 milyon dolar bütçe ile çekilen yapım toplamda 760 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde de önemli bir gişe başarısına imza atan film sinemalarda 1 milyon 28 bin 928 kişi tarafından izlendi ve 7 milyon 466 bin 333 TL hasılat elde etti. Yapımcıları Brian Grazer ve John Calley olan filmin müziklerini, ünlü müzisyen Hans Zimmer hazırladı. Melekler ve Şeytanlar adını taşıyan bir devam filmi de çekilen yapım 168 dakika betrupi giriş sürüyor.

Da Vinci Şifresi filmi nerede çekildi?

Da Vinci Şifresi filmi İngiltere ve Fransa’da çekildi. Gizemlerle dolu yapımın çekimleri için ana çekim mekanları, dini ve tarihi mekanlar oldu. Fransa ve İngiltere’nin farklı noktalarında yapılan çekimler için Louvre Müzesi, Tapınak Şövalyeleri Kilisesi, Edinburgh Rosslyn Şapeli, Winchester Katedrali, Wenstminster Manastırı, Chateau de Villette, Montmartre, Louvre Köprüsü ve Paris Ritz Otel’de çekim setleri kuruldu.

Da Vinci Şifresi filmi hangi kanalda oynuyor?

Da Vinci Şifresi filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film Cuma akşamı saat 20.00’de ve bittikten sonra tekrar 23.00’de Kanal D ekranlarında sinemaseverler ile buluşacak. Filmde, sembol uzmanı Robert Langdon, kendini bir anda gizemli bir cinayet olayının içinde buluyor ve dünyanın en büyük sırlarından biri aydınlanıyor.

Da Vinci Şifresi filmi oyuncuları isimleri

 • Tom Hanks - Prof.Robert Langdon
 • Audrey Tautou - Sophie Neveu
 • Jean Reno - Yüzbaşı Fache
 • Ian McKellen - Sir Teabeng - Öğretmen
 • Paul Bettany - Silas
 • Alfred Molina - Peder Aringorosa
 • Jean-Yves Berteloot - Rémy Legaludec
 • Jürgen Prochnow - André Vernet
 • Dan Tondowski - Öğrenci
 • Jean-Pierre Marielle - Jacques Saunière
 • Etienne Chicot - Teğmen Jérôme Collet