Dünyaca ünlü romandan uyarlanan Da Vinci Şifresi filminin yayın ve çekim ayrıntıları araştırılmaya devam ediyor. Da Vinci Şifresi filmi nerede çekildi, Da Vinci Şifresi filmi konusu gerçek mi, Da Vinci Şifresi filmi kaç yılında çekildi, Da Vinci Şifresi filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? soruları cevap buldu. Ünlü yazar Dan Brown’ın romanından Akiva Goldsman’ın uyarlayıp senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Ron Howard oturuyor. Filmin yapımcıları Brian Grazer ve John Calley oldu. Filmin oyuncuları arasında Prof. Robert Langdon rolünde Tom Hanks, Sophie Neveu rolü ile Audrey Tautou, Yüzbaşı Fache rolünde Jean Reno, Sir Teabeng – Öğretmen rolünde Ian McKellen, Silas rolü ile Paul Bettany, Peder Aringorosa rolü ile Alfred Molina, Rémy Legaludec rolü ile Jean-Yves Berteloot ve André Vernet rolü ile Jürgen Prochnow yer alıyor.

Da Vinci Şifresi filmi, Paris'e konferans vermek için gelen Profesör Robert Langdon'a Louvre Müzesi'nden gelen bir ölüm haberiyle açılış yapıyor. Başlarda bu ölümle hiçbir bağının bulunmadığına inanan Langdon, işin içine girdikçe tüm dünyayı sarsacak bilgilere ulaşmaya devam ediyor. Fransız kriptolog ajan Neveu ile bir maceraya atılan profesör, bu esnada hem polisten hem de Opus Dei denilen tarikattan kaçmayı sürdürüyor. Müthiş bir kovalamacanın içinde aynı zamanda şifreleri de çözmek zorunda olan profesör, ölümle burun buruna geliyor. Müthiş hikayesi ile ekranlara gelen film, izleyenlere gerilim dolu dakikalar yaşatıyor. Da Vinci Şifresi filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi ülkede çekildi, hikayesi gerçek mi, oyuncuları isimleri nedir, ne zaman çekildi sorularının yanıtları haberimizde mislici yer alıyor.

Yarının Sınırında filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu karakterleri Yarının Sınırında filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu karakterleri

Da Vinci Şifresi filmi kaç yılında çekildi?

Da Vinci Şifresi filmi 2006 yılında çekildi. 168 dakika süren film 125 milyon dolar bütçe ile çekildi ve 760 milyon dolar hasılat etti. Türkiye’de vizyonda kaldığı süre boyunca 1 milyon 28 bin 928 kişi tarafından izlenmiş ve 7 milyon 466 bin 333 TL hasılat elde etti.

Da Vinci Şifresi filmi nerede çekildi?

Da Vinci Şifresi filmi İngiltere ve Fransa’da çekildi. Filmin çekimleri için tarihi ve dini mekanlarda çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Çekim yapılan yerler arasında Paris'te Ritz Otel, Louvre Müzesi, Louvre Köprüsü, Montmartre, Chateau de Villette, Tapınak Şövalyeleri Kilisesi, Wenstminster Manastırı, Winchester Katedrali ve Edinburgh'daki Rosslyn Şapeli var.

Jumanji Vahşi Orman filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu Jumanji Vahşi Orman filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu

Da Vinci Şifresi filmi gerçek mi?

Dan Brown'ın Da Vinci Şifresi romanı yayımlandığı dönemde tüm Hristiyan alemini ayağa kaldırmış ve Vatikan'ı zor durumda bırakmıştı. Vatikan yönetimi, yazılanları saçma bulduğunu söylemiş ve yazar Dan Brown'a karşı cephe almıştı. Bütün bu yaşananlar, Hollywood için çok iyi bir malzeme oluşturmuştu.

Da Vinci Şifresi filmi konusu ne?

Da Vinci Şifresi filminde, sembol uzmanı Robert Langdon, kendini bir anda gizemli bir cinayet olayının içinde buluyor. Kurbanlar, torunu ve Robert ile birlikte Da Vinci tablosunda bir takım ip uçları bulan kriptoloji uzmanı Sophie Neveu’dur. Robert ile Sophie, gerçeğe ulaşabilmek için Paris’ten Londra’ya doğru yola çıkarlar. Bu yolculukta kendileri ile hem dost ve müttefik olan hem de düşman olanlarla karşılaşacaklardır. Film 2 saat 32 dakika mislici giriş sürüyor.

John Wick filmindeki köpek cinsi ne filmdeki otel nerede çekildi konusu ne oyuncu kadrosu John Wick filmindeki köpek cinsi ne filmdeki otel nerede çekildi konusu ne oyuncu kadrosu

Da Vinci Şifresi filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Tom Hanks (Prof. Robert Langdon)
 • Audrey Tautou (Sophie Neveu)
 • Jean Reno (Yüzbaşı Fache)
 • Ian McKellen (Sir Teabeng - Öğretmen)
 • Paul Bettany (Silas)
 • Alfred Molina (Peder Aringorosa)
 • Jean-Yves Berteloot (Rémy Legaludec)
 • Jürgen Prochnow (André Vernet)
 • Dan Tondowski (Öğrenci)
 • Jean-Pierre Marielle (Jacques Saunière)
 • Etienne Chicot (Teğmen Jérôme Collet)

Örümcek Adam filmi nerede çekildi konusu ne oyuncu kadrosu karakterleri gişe hasılatı ne? Örümcek Adam filmi nerede çekildi konusu ne oyuncu kadrosu karakterleri gişe hasılatı ne?