İzleyenleri ekran başına kilitleyen ve kahkahaya boğan Deliha filmi izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Filmin yayın ve çekim detayları araştırılıyor. Deliha filmi nerede çekildi, Deliha filmi hangi semtte çekildi, Deliha filmi hangi kanalda oynuyor, Deliha filmi kaç yılında çekildi, Deliha filmi konusu ne, Deliha filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının cevapları ortaya çıktı. Deliha filminin başrollerinde Deliha / Zeliha rolleri ile Gupse Özay, Aysel rolü ile Derya Alabora, Cemal rolü ile Cihan Ercan, Cemil rolü ile Barış Arduç ve Havva rolü ile Zeynep Çamcı yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Hülya Duyar, Cenk Durmazel, Korhan Herduran, Feriha Eyüboğlu ve Yeşilçam’ın ünlü seslerinden olan Jeyan Tözüm rol alıyor.

Deliha filmi ile Türkiye’de ilk kez bir kadın komedi oyuncusu kendi yazdığı karakteri beyazperdeye taşıdı. Deliha, biraz deli, çok matrak ve sahiden temiz kalpli bir genç kadının aşkı bulmaya çalışırken başından geçen komik olayları ekranlara tşaıyor. Filmde Deli kız Zeliha’nın hikayesi, arkadaşlarıyla falcıya gitmesiyle başlıyor. Yakışıklı Cemil ve erkek kardeşi Cemal o gün mahalleye bir fotoğrafçı dükkanı açıyor ve işler karışıyor. Deliha filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi semtte çekildi, nerede çekilmiştir, ne zaman kaç yılında çekildi, konusu ne anlatıyor, kaç dakika kaç saat sürüyor, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının cevapları haberimizde rodezbet yer alıyor.

Özge Özberk aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Özge Özberk oynadığı tv dizileri filmleri Özge Özberk aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Özge Özberk oynadığı tv dizileri filmleri

Deliha filmi kaç yılında çekildi?

Deliha filmi 2014 yılında çekildi. 14 Kasım 2014 tarihinde gösterime girerek, sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. Türü komedi olan ve 8 hafta boyunca sinemalarda izlenen yapım, 1 milyon 596 bin 119 kişi tarafından izlendi. Ayrıca 16 milyon 808 bin 380 TL gişe hasılatı elde etmiştir. Filmin yönetmen koltuğunda, Hakan Algül oturuyor. Filmin senaryosunu ise başrolde olan Gupse Özay yazdı. Çok sevilen filmin Deliha 2 adını taşıyan bir devam filmi de çekildi.

Deliha filmi nerede çekildi?

Deliha filmi İstanbul ve İzmir şehirlerinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü için İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı turistik bir bölge olan ünlü Şirince Köyü’nde çekim setleri kurularak İzmir çekimleri tamamlandı. Filmin İstanbul çekimleri için ise Fatih ilçesine bağlı Balat ve Yedikule semtlerinde ve çevresinde çekim setleri kuruldu. Filmin çekimleri için ayrıca İstanbul’da farklı ilçelerinde, semtlerinde ve mekanlarında çekim setleri kuruldu ve filmin çekimleri tamamlanarak beyazperdede izleyici ile buluştu.

Miray Daner aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Miray Daner oynadığı dizileri filmleri Miray Daner aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Miray Daner oynadığı dizileri filmleri

Deliha filmi hangi semtte çekildi?

Deliha filmi İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Balat semtinde çekildi. Filmin bazı sahneleri Yedikule semtinde çekilirken, ayrıca İstanbul’un farklı yerlerinde de çekimler yapıldı. İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü’nde de filmin bazı sahneleri çekildi. Filmin yapımcısı Necati Akpınar’dır. Müzikleri ise ünlü müzisyen Cem Yıldız hazırlamıştır. Filmde, biraz deli, çok matrak ve sahiden temiz kalpli bir genç kadının aşkı bulmaya çalışırken başından geçen komik olaylar ekranlara geliyor.

Deliha filmi hangi kanalda oynuyor?

Deliha filmi Star TV kanalında oynuyor. Film 18 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’de ve bittikten hemen sonra tekrar 22.15’te Star TV ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Filmin bir diğer adı Deliha değil Zeliha’dır. 106 dakika süren Deliha filminin başrol oyuncusu ve senaristi olan Gupse Özay, 20. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülünü rodezbet giriş aldı.

Yıldız Çağrı Atiksoy aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Yıldız Çağrı Atiksoy aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Deliha filmi oyuncu kadrosu karakterleri

  • Gupse Özay - Deliha / Zeliha
  • Derya Alabora - Aysel
  • Cihan Ercan - Cemal
  • Barış Arduç - Cemil
  • Zeynep Çamcı - Havva
  • Hülya Duyar - Fatma
  • Cenk Durmazel - Fevzi
  • Korhan Herduran - Tayyar
  • Jeyan Tözüm - Rum Teyze
  • Feriha Eyüboğlu

Didem İnselel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Didem İnselel oynadığı tv dizileri filmleri Didem İnselel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Didem İnselel oynadığı tv dizileri filmleri