Yeşilçam klasiklerinden olan Delisin filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Delisin filmi Alembeyendi nerede, Delisin filminin çekildiği yer nerede, Delisin filmi kaç yılında çekildi, Delisin filmi ne zaman hangi yıl çekildi? sorularının yanıtları araştırılıyor. Ergin Orbey’in hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği Delisin filminin yapımcısı Ertem Eğilmez’dir. Türk Sinemasının bir dönem oldukça ilgi gören duygusal komedilerinden olan Delisin filmi, Tarık Akan ve Necla Nazır'ın yıldızının iyice parladığı yıllarda çevirdiği başarılı salon komedilerindendir.

Delisin filminin oyuncu kadrosunda Tarık Akan, Necla Nazır, Hulusi Kentmen ve Adile Naşit rol alıyor. Müziklerini ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu’nun hazırladığı ve Arzu Film tarafından çekilen Yeşilçam filmi 87 dakika sürüyor. Filme dair merak edilen tüm ayrıntılar ortaya çıktı. Delisin filmi nerede çekildi, çekildiği yer nerede, Alembeyendi nereye bağlı, film kaç yılında çekildi ne zaman, oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları haberimizde underoverbet yer alıyor.

Delisin filmi kaç yılında ne zaman hangi yıl çekildi?

Yeşilçam’ın ünlü klasikleri arasında sayılan Delisin filmi 1975 yılında çekildi. Necla Nazır’ın Alev, Tarık Akan’ın Ferit rolünde oynadığı filmde Hulusi Kentmen Mümtaz karakteri ve Adile Naşit Didar karakteri ile karşımıza çıkıyor. Film, Yunus Efendi’nin ardında bıraktığı mirasın aranma sürecini konu ediyor.

Delisin filmi Alembeyendi nerede?

Delisin filmi için çekim yeri olarak seçilen Alembeyendi Çanakkale’nin Yenice ilçesindedir. Alembeyendi’nin Yenice ilçesinin dağ köylerinden biri olduğu bilgisi internette yer alıyor. Eğlenceli film Yeşilçam filmlerini sevenleri ekran başına kilitlemeye underoverbet giriş devam ediyor.

Delisin filmi filminin çekildiği yer nerede?

Delisin filminin çekildiği yer Çanakkale şehrine bağlı Yenice bölgesindedir. Filmin çekimleri için Çanakkale ilinin en doğusunda bulunan Yenice ilçesi tercih edilmiştir. Filmin tüm sahneleri Yenice ilçesi ve çevresinde çekilmiştir. Çekimler tamamlandıktan sonra sinemalarda gösterime giren film büyük ilgi görmüştür. TV ekranlarında Yeşilçam tutkunları ile buluşmaya devam etmektedir.

Delisin filmi oyuncuları isimleri nedir?

  • Tarık Akan (Ferit)
  • Necla Nazır (Alev)
  • Hulusi Kentmen (Mümtaz)
  • Adile Naşit (Didar)
  • Ali Şen (Ziya)
  • Ayşen Gruda (Şaziment)
  • İhsan Yüce (Rıza)