Demir Adam Iron Man filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Demir Adam Iron Man filmi ne zaman çekildi kaç yılında, Demir Adam Iron Man filmi hangi kanalda oynuyor, Demir Adam Iron Man filmi konusu ne, Demir Adam Iron Man filmi oyuncuları isimleri nedir, Demir Adam Iron Man filmi yönetmeni kim sorularının yanıtları ortaya çıktı. Stan Lee, Larry Lieber, Don Heck ve Jack Kirby’nin çizgi romanından uyarlanan Demir Adam, Marvel Comics Şirketi’nin yayımladığı ilk Marvel Sinematik Evreni filmi olma özelliğini taşıyor.

Demir Adam Iron Man filminin başrolünde Tony Stark / Demir Adam rolü ile usta oyuncu Robert Downey Jr. var. Filmin oyuncu kadrosunda Albay James Rhodes rolü ile Terrence Howard, Virginia Potts rolü ile güzel oyuncu Gwyneth Paltrow, Obadiah Stane rolü ile Jeff Bridges rol alıyor. Demir Adam isimli çizgi romanın beyazperde uyarlaması olan yapımın devam filmleri de çekildi ve yapım Marvel Sinematik Evreni’nin çıkış noktası oldu.

Demir Adam Iron Man filminde, Tony Stark, hem bir mühendislik dahisi hem de tam bir playboy olarak karşımıza çıkıyor. Kendi ülkesinde teknoloji harikası füzeler, silahlar üretiyor ve Afganistan’da yeni bir füzeyi tanıtırken esir düşüp yaralanıyor. Onu kaçıranlar, kendileri için bir füze yapmasını istiyorlar. Tony ise bunun yerine zırhlı bir giysi yapıyor. Demir Adam Iron Man 1 filmi kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, konusu ne, yönetmeni kim, oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen ayrıntılar haberimizde cashbet yanıt buluyor.

Demir Adam Iron Man filmi ne zaman çekildi?

Demir Adam Iron Man filmi 2008 yılında çekildi. Film 2 Mayıs 2008 tarihinde sinemalarda gösterime girdi. Amerikan yapımı film 140 milyon dolar bütçe ile çekildi ve toplamda dünya çapında 585 milyon 174 bin 222 dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde de vizyona giren film, toplam 21 hafta vizyonda kaldı. 261 bin 693 kişi tarafından sinemalarda izlenen film, 2 milyon 87 bin 956 TL hasılat elde etti.

Mekanik filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Mekanik filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Demir Adam Iron Man filmi yönetmeni kim?

Demir Adam Iron Man filminin yönetmeni, filmde ayrıca bir rolde de izleyicilerin karşısına çıkan Jon Favreau’dur. Yapımcıları Avi Arad ve Kevin Feige olan filmin çizgi romandan uyarlama senaryosunu Arthur Marcum, Matthew Hollaway, Mark Fergus ve Hawk Ostby yazdı. Müziklerini Ramin Djawadi’nin hazırladığı, aksiyon ve macera türlerinde çekilen film 126 dakika sürüyor.

Demir Adam Iron Man filmi konusu ne?

Demir Adam Iron Man filmi serisinin ilkinde Demir Adam’ın bir soğuk savaşın içine çekilerek yok edilmesi planlanıyor. Demir Adam’ın ise bu kadar kolay teslim olmaya niyeti yoktur. Filmin ana karakteri asıl adı Tony Stark olan ve gerektiğinde bir demire dönüşebilen bir kurgu kahramanı olmakla birlikte, bir süre sonra yüksek teknoloji içeren cashbet giriş bir zırhla bütünleşmesi de serinin ana temalarından birini oluşturuyor.

Demir Adam Iron Man filmi hangi kanalda oynuyor?

Demir Adam Iron Man filmi Fox TV kanalında oynuyor. Film 17 Mart akşamı saat 20.00’de Fox TV ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Demir Adam filmi, beklenenden çok daha iyi eleştiriler aldı. Bir çizgi roman uyarlamasından çok daha ötede etkiler yaratmayı başardı. Film iki Oscar adaylığına talip oldu. Oscar ödülü alamasa da 17 farklı ödül kazanmayı başardı.

Yasak Krallık filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Yasak Krallık filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Demir Adam Iron Man filmi oyuncuları isimleri

 • Robert Downey Jr. - Tony Stark / Demir Adam
 • Terrence Howard - Albay James "Rhodey" Rhodes
 • Gwyneth Paltrow - Virginia "Pepper" Potts
 • Jeff Bridges - Obadiah Stane / Iron Monger
 • Shaun Toub - The Mandarin
 • Leslie Bibb - Christine Everhart
 • Clark Gregg - Agent Phil Coulson
 • Bill Smitrovich - General Gabriel

Demir Adam Iron Man filmi oyuncu kadrosu

 • Faran Tahir - Raza
 • Sayed Badreya - Abu Bakar
 • Fahim Fazli - Omar
 • Micah Hauptman - Lacy
 • Tim Guinee - Major Allen
 • Stan Lee - Hugh Heffner
 • Nazanin Boniadi - Ameera Ahmed
 • Samuel L. Jackson - Nick Fury
 • Jon Favreau - Stark's chauffeur
 • Paul Bettany - Jarvis (voix)

Binnur Kaya aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kimdir oynadığı filmleri ve tv dizileri Binnur Kaya aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kimdir oynadığı filmleri ve tv dizileri