Oyuncu Deniz Baysal Yurtcu’nun hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Deniz Baysal Yurtcu aslen nereli, Deniz Baysal Yurtcu eşi kimdir, Deniz Baysal Yurtcu burcu ne, Deniz Baysal Yurtcu oynadığı filmleri ve tv dizileri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. 5 Nisan 1991 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Deniz Baysal Yurtcu, Karşıyaka İlköğretim Okulu’ndan sonra Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda 10 yıl tiyatro oyunlarında sahneye çıkan genç oyuncu, Celal Bayar Üniversitesi’nde uluslararası ticaret eğitimi gördü. Tiyatro kariyeri devam ederken televizyon ekranlarına transfer olan oyuncu, Derin Sular, Bitmeyen Şarkı, Babalar ve Evlatlar dizilerinde yer aldı.

Kayıp Şehir dizisinde Şehnaz karakterine hayat veren Deniz Baysal Yurtcu, 2013 yılında ekranlara gelen Aşk Ekmek Hayaller dizisinde Karaca Yılmaz karakteri ile kariyerini sürdürdü. 2014 – 2015 yıllarında yayınlanan Kaçak Gelinler dizisinde Kainat Gencer rolü ile başrol oynayan Deniz Baysal Yurtcu, Beyaz Yalan dizisinde Alara Korel ve Melek Yılmaz karakterleri ile ekranlarda yer aldı. Oyuncu Deniz Baysal Yurtcu kimdir nerelidir, kiminle evli, hangi burç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve oyuncuya dair merak edilen soruların cevapları haberimizde fashionbet yer alıyor.

Deniz Baysal Yurtcu aslen nereli?

Deniz Baysal Yurtcu aslen İzmir Karşıyakalıdır. İzmir Karşıyaka’da doğup büyüyen, eğitim hayatı Karşıyaka’da geçen oyuncu yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Can Bedenden Çıkmayınca adlı yapımda Eylem karakteri ile başrol oynayan, 2016 yılında Sevda Kuşun Kanadında ve Rüzgarın Kalbi dizilerinde oynayan Deniz Baysal Yurtcu, ilk sinema filmi deneyimini de 2016 yılında yaşamış ve Sol Şerit filminde Yasemin karakteri ile başrol oynamıştır.

Kubilay Aka aslen nereli sevgilisi kim burcu ne Kubilay Aka filmleri ve tv dizileri Kubilay Aka aslen nereli sevgilisi kim burcu ne Kubilay Aka filmleri ve tv dizileri

Deniz Baysal Yurtcu eşi kimdir?

Oyuncu Deniz Baysal Yurtcu’un eşi Barış Yurtcu’dur. Çift 2019 yılında dünya evine girdi. 2017 ve 2018 yıllarında Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Hazan Çamkıran karakterine hayat veren oyuncu, Bamsı Beyrek filminde Banu Çiçek karakteri ile sinemalarda boy göstermiştir. Söz dizisinde Savcı Derya Dumansız rolünü oynayan, 7. Koğuştaki Mucize filminde Mine Öğretmen karakterine hayat veren oyuncu, Hizmetçiler dizisinde Ela Sönmez ile ekranlara gelmiştir. Genç oyuncu Deniz Baysal Yurtcu, 2021 yılında TRT 1 ekranlarında başlayan Teşkilat dizisinde Zehra Balaban rolü ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Ayrıca bir internet yapımı fashionbet giriş olan Kaçış dizisinde Elvin karakteri ile ekranlara gelmiştir.

Deniz Baysal Yurtcu burcu ne?

5 Nisan doğumlu olan oyuncu Deniz Baysal Yurtcu’nun burcu Koç’tur. Oyunculuk kariyeri boyunca birçok ödülün de sahibi olan oyuncu, Türkiye Gençlik Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü, Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü ‘Face To Fest’ Ödülleri’nde Yılın Kadın Oyuncusu ödülünü, Ayaklı Gazete Ödülleri’nde En İyi Sinema Kadın Oyuncusu ödülünü almıştır. Ayrıca Türkiye Lider Marka Ödülleri’nde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu ödülünü ve 4. Uluslararası İzmir Film Festivali’nde TV Dizisi En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri

Deniz Baysal Yurtcu oynadığı filmleri ve tv dizileri

Deniz Baysal Yurtcu oynadığı diziler

 • 2011 - Bitmeyen Şarkı
 • 2011 - Derin Sular - Nisan
 • 2012 - Babalar ve Evlatlar
 • 2012 - Kayıp Şehir - Şehnaz
 • 2013 - Aşk Ekmek Hayaller - Karaca Yılmaz
 • 2014 - Kaçak Gelinler - Kainat Gencer
 • 2015 - Beyaz Yalan - Alara Korel / Melek Yılmaz
 • 2016 - Sevda Kuşun Kanadında - Tümay Erbay
 • 2016 - Rüzgarın Kalbi - Zeynep
 • 2017 - Fazilet Hanım ve Kızları - Hazan Çamkıran
 • 2018 - Söz - Savcı Derya Dumansız
 • 2020 - Hizmetçiler - Ela Sönmez
 • 2021 - Teşkilat - Zehra Balaban

Deniz Baysal Yurtcu oynadığı internet dizileri

 • 2015 - Can Bedenden Çıkmayınca - Eylem
 • 2022 - Kaçış - Elvin

Deniz Baysal Yurtcu oynadığı filmler

 • 2016 - Sol Şerit - Yasemin
 • 2017 - Bamsı Beyrek - Banu Çiçek
 • 2019 - 7. Koğuştaki Mucize - Mine Öğretmen

Yasemin Kay Allen aslen nereli burcu ne annesi kim Yasemin Kay Allen oynadığı diziler filmler Yasemin Kay Allen aslen nereli burcu ne annesi kim Yasemin Kay Allen oynadığı diziler filmler