Futbolcu Denzel Dumfries’in hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Denzel Dumfries hangi takımda oynuyor, Denzel Dumfries aslen nereli, Denzel Dumfries kaç gol attı, Denzel Dumfries hangi takımlarda oynadı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Tam adı Denzel Justus Morris Dumfries olan ve 18 Nisan 1996 tarihinde Hollanda’nın Rotterdam şehrinde dünyaya gelen futbolcu 1,88 cm boyundadır. Sağ bek pozisyonunda görev yapan Hollandalı millî futbolcu, Serie A takımlarından Inter'de forma giymektedir. Takımda 2 numaralı formayı giyiyor. Profesyonel kariyerine 2014 yılında Sparta Rotterdam takımında başladı.

Futbolcu Denzel Dumfries, Sparta Rotterdam takımından sonra sırasıyla SC Heerenveen, PSV ve Inter takımlarında forma giydi. 2018 yılından itibaren Hollanda milli takımının en kritik oyuncularından biri oldu. EURO 2024’de en dikkat çeken futbolcular arasında yer alıyor. Futbolcu Denzel Dumfries kimdir nerelidir, oynadığı takımlar, nerede oynuyor, şu an hangi takımda oynuyor, hangi takımlarda oynadı, hangi takımdan geldi, futbol kariyeri boyunca kaç gol attı, toplam gol sayısı kaç, kaç golü var, forma numarası kaç, mevkisi nedir, maaşı ne kadar, futbol istatistikleri nedir sorularının yanıtları ve Dumfries’in futbol kariyerine dair merak edilen detaylar haberimizde betparis yer alıyor.

Futbolcu Daley Blind aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Futbolcu Daley Blind aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Denzel Dumfries aslen nereli?

Futbolcu Denzel Dumfries aslen Arubalıdır. Aruba, Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biridir. 2014 yılında Sparta Rotterdam'da profesyonel kariyerine başladı ve FC Emmen'e karşı ilk profesyonel çıkışını gerçekleştirdi. 2016'da Sparta Rotterdam'un Eredivisie'ye yükselmesinde kilit bir rol oynadı ve Eerste Divisie Yılın Yeteneği olarak seçildi. Heerenveen takımından sonra 2018'de PSV Eindhoven'e transfer oldu ve burada hemen etkisini gösterdi. Ligdeki ilk maçında gol attı. Kulübün yerel ve Avrupa maçlarında önemli bir rol oynadı.

Denzel Dumfries hangi takımda oynuyor?

Futbolcu Denzel Dumfries İtalya’da Inter takımında oynuyor. Performansı ile 2018-19 sezonunda Eredivisie Takımı'na seçildi. 2021 yılında İtalya Serie A devi Inter’e transfer oldu. Kısa sürede takımın önemli bir oyuncusu haline geldi. Kritik goller attı ve Inter'in yerel ve Avrupa turnuvalarındaki başarılarına önemli katkılarda bulundu. Aruba milli takımında forma giydi ve daha sonra Hollanda milli takımını seçti. Hollanda milli takımı için ilk kez 2018'de sahaya çıktı ve o zamandan beri ulusal takımın düzenli bir üyesi oldu.

Denzel Dumfries kaç gol attı?

Denzel Dumfries futbol kariyeri boyunca Heerenveen takımında 37 maçta 4 gol, Sp. Rotterdam'da 72 maçta 2 gol, PSV Eindhoven'da 124 maçta 16 gol ve Inter takımında 132 maçta toplam 11 gol attı. Inter'de 20 asist, PSV Eindhoven'da 20 asist, Sp. Rotterdam'da 5 asist, Heerenveen'de 8 asist yapan futbolcu, Sparta U21 takımında 14 maçta forma giydi. Aruba milli takımında 2 maçta gol, Hollanda milli takımında 2018 yılından itibaren 55 maçta 6 gole imza attı. Hollanda U20 takımında 4 maç, U21 takımında 11 maçta betparis giriş forma giydi.

Nathan Ake aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı toplam kaç gol attı? Nathan Ake aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı toplam kaç gol attı?

Denzel Dumfries hangi takımlarda oynadı?

 • Spartaan '20 (altyapı)
 • 2002-2013 - VV Smitshoek (altyapı)
 • 2013-2014 - BVV Barendrecht (altyapı)
 • 2014 - Aruba Milli Takımı
 • 2014-2017 - Sparta Rotterdam
 • 2016 - Hollanda U-20
 • 2016-2018 - Hollanda U-21
 • 2017-2018 - Heerenveen
 • 2018 - Hollanda Milli Takımı
 • 2018-2021 - PSV
 • 2021 - Inter

Virgil van Dijk aslen nereli toplam kaç gol attı hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı? Virgil van Dijk aslen nereli toplam kaç gol attı hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı?