Depo alanınızı etkin bir şekilde kullanmak istiyorsanız, doğru palet raf tipini seçmek dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Depolama kapasitesini en üst düzeye çıkarmak ve envanter verimliliğini artırmak için bir raf sistemi de kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uyacak en iyi palet raf tipini arıyorsanız, mevcut alanı, bütçenizi, özel ürün gereksinimlerini, beklenen mal sayısını ve paletlerin zaman zaman değiştirilmesi gerekip gerekmediğini göz önünde bulundurmalısınız. zaman veya daha uzun süreli veya kısa süreli depolamaya ihtiyaç duyar. Zem Raf sistemleri ihtiyacınıza yönelik en uygun çözümleri size sunabilir.

Depolama alanınızı en üst düzeye çıkarmak için bir depo raf sistemleri kullanıyorsanız, arabaya servis ve geri itme rafları gibi derin şeritli bir depolama çözümü kullanmak istersiniz. İşletmeniz boru, ahşap veya metal gibi ürünleri depolamakta zorlanıyorsa konsol rafı tercih etmelisiniz . Deponuzdaki alan operasyonunu artırmaya yardımcı olabileceğinden, depo rafı türlerini seçerken bu faktörler dikkate alınmalıdır.

Sipariş toplama gereklilikleri, sunduğunuz ürünün türüne, bu ürünlerin nasıl sipariş edildiğine ve nasıl kutulandıklarına veya paketlendiklerine bağlıdır. Ağırlıklı olarak palet, kasa veya parça bazında toplama yapıyor olun, toplama gereksinimlerinin, seçmeniz gereken depo raf sistemi türü üzerinde büyük etkisi vardır. Depolama sisteminiz ilk giren ilk çıkar gerektiriyorsa, palet akış raflarına ihtiyacınız vardır. Raf sistemi ihtiyaçlarınız için verimli bir şekilde nasıl karar vereceğinizi öğrenmek için raf ünitelerinizi değerlendirin. Gömülü yüklerin malzeme taşıma maliyetlerinizi ikiye katlayabileceğini unutmayın. Seçici palet rafı, herhangi bir palete doğrudan erişmenizi sağlar.

Depo raf sisteminizin sağlamlığından yüzde yüz emin olmak istiyorsanız, bazı ek ahşap, tel, raflar veya oluklu zemin kaplama bileşenlerine ihtiyacınız olabilir. Seçiminizi kolaylaştırmak için, yük kirişlerinde paletler kullanılırken, eşyaları sabitlemek için en çok kullanılan seçenek tel platformlardır. çelik raf sistemleri alanınız ne kadar sınırlı olursa olsun, depolayacak tonlarca ağır ürününüz varsa, eşyaların taşınmasını çok daha kolay hale getirmek için iyi bir tercih olabilir ve bir forklifte ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle, bir forklift kullanarak ürünlerinizi nasıl yerleştireceğinizi, kaldıracağınızı veya yeniden konumlandıracağınızı düşünürken koridor genişliği çok önemlidir. Forkliftin kamyon tipi, koridor için ne kadar genişliğe ihtiyaç duyulduğunu belirlemeye de yardımcı olur.