Derdim Dünyadan Büyük filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Derdim Dünyadan Büyük filmi nerede çekildi, Derdim Dünyadan Büyük filmi kaç yılında çekildi, Derdim Dünyadan Büyük filmi oyuncuları isimleri nedir, Derdim Dünyadan Büyük filmi konusu ne, Derdim Dünyadan Büyük filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Orhan rolü ile Orhan Gencebay, İpek rolü ile İnci Engin, Engin rolü ile Selçuk Özer ve Rahmi Bey rolü ile Memduh Ün paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Tugay Toksöz, Menderes Samancılar, Şeref Çokşeker, Muzaffer Cıvan, Yusuf Çağatay, Reşit Çıldam, Sabahat İzgü, Nizam Ergüden ve Hakkı Kıvanç gibi Yeşilçam sinemasının ünlü isimleri rol alıyor.

Derdim Dünyadan Büyük filmnde, Orhan’ın en yakın arkadaşı Apo, cinayet suçundan hapse giriyor. Apo hapse girince kız kardeşi İpek’i Orhan’a emanet ediyor. Orhan, İpek’e âşık olmasına rağmen bu durumu saklıyor. Bu sırada mahalleye Rahmi Bey tarafından fabrika yapılacağı haberi duyuluyor. Ancak mahalle halkı evlerini terk etmeye yanaşmıyor. Orhan mücadeleye destek vererek halka öncülük ediyor. Bu arada İpek ile Rahmi Bey’in oğlu Engin’in ilişki yaşadığı ortaya çıkıyor. Mahalle halkı, Engin’le İpek’in nişanlanmasını Rahmi Bey’le anlaşma yapıldığı şeklinde yorumluyor. Bu durum yüzünden mahalleli, Orhan’a olan güvenini yitiriyor. Orhan Gencebay’ın Derdim Dünyadan Büyük filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri İpek kim, hikayesi ne, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları haberimizde favorisen yer alıyor.

Orhan Gencebay Kördüğüm filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda? Orhan Gencebay Kördüğüm filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Derdim Dünyadan Büyük filmi kaç yılında çekildi?

Derdim Dünyadan Büyük filmi 1978 yılında çekildi. Dram, duygusal ve arabesk türlerinde çekilen yapım 1 Kasım 1978 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda izleyiciler ile buluşmaya devam eden filmin yönetmen koltuğunda Şerif Gören oturuyor. Yapımcısı Selim Soydan olan filmin senaryosunu ise Yeşilçam’ın usta senaristlerinden olan Erdoğan Tünaş yazdı.

Derdim Dünyadan Büyük filmi nerede çekildi?

Derdim Dünyadan Büyük filmi İstanbul’un Sarıyer ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri için Sarıyer Rumelihisarı’nda Rumeli Hisar Üstü Mahallesi’nde çekim setleri kurularak filmin çekimleri yapıldı. Filmde yer alan duvar yazıları sebebiyle bir dönem yasaklı filmler arasında yer alan ve ekranlara gelmeyen yapım, Sarıyer ilçesinde çekilmiş ve sinemaseverler ile buluşmuştur. Sevdiği kadını ve yaşadığı mahalleyi kaybetmekle karşı karşıya gelen Orhan’ın hikayesinin anlatıldığı yapım, Orhan Gencebay’ın çok sevilen filmleri arasında yer almaktadır.

Hatasız Kul Olmaz filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oyuncuları isimleri konusu ne? Hatasız Kul Olmaz filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oyuncuları isimleri konusu ne?

Derdim Dünyadan Büyük filmi konusu ne?

Derdim Dünyadan Büyük filminde, aynı mahallede oturan bir marangoz gençle, fakir bir genç kızın aşk öyküsü anlatılıyor. Mahallenin adil ve onurlu bir gelecek için bir araya gelip dertlerine birlikte çare bulmaları gerekiyor. Bu mücadelede iyi bir öndere ihtiyaçlar vardır ve bu Orhan’dır. Mahalleye yapılmaya çalışılan fabrikaya karşı direnen Orhan ve mahalleli, daha sonra bir dizi yanlış anlamayla daha büyük sorunlarla karşı karşıya geliyorlar.

Derdim Dünyadan Büyük filmi hangi kanalda oynuyor?

Derdim Dünyadan Büyük filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 16 Ağustos Çarşamba günü saat 13.30’da ve aynı günün akşamı saat 23.00’te 360 TV ekranlarında Yeşilçam tutkunları ile buluşuyor. Sosyal mesajlarla dolu bir yapım olan film, Gülşah Film tarafından çekilmiş, Yeni Stüdyo tarafından seslendirilmiş ve gösterime hazır hale getirilmiştir. Filmde Orhan Gencebay’ı Abdurrahman Palay, İnci Engin’i Nilgün Kasapbaşoğlu, Selçuk Özer’i Mustafa Alabora, Memduh Ün’ü Metin Serezli ve Tugay Toksöz’ü Esen Günay seslendirmiştir. 360 TV ekranlarında her gün Yeşilçam sinemasının en sevilen örnekleri yayınlanmaya favorisen giriş devam ediyor.

Dertler Benim Olsun filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında konusu oyuncuları isimleri Dertler Benim Olsun filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında konusu oyuncuları isimleri

Derdim Dünyadan Büyük filmi oyuncuları isimleri

 • Orhan Gencebay (Orhan)
 • İnci Engin (İpek)
 • Selçuk Özer (Engin)
 • Memduh Ün (Rahmi Bey)
 • Tugay Toksöz (Apo)
 • Menderes Samancılar (Kerim)
 • Şeref Çokşeker (Engin’in Annesi)
 • Muzaffer Cıvan (Muzaffer)
 • Yusuf Çağatay (Mahalleli)
 • Reşit Çıldam (Belediye Reisi)
 • Sabahat İzgü (Mahalleli)
 • Nizam Ergüden (Mahalleli)
 • Hakkı Kıvanç (Mahalleli)

Derdim Dünyadan Büyük filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; İlyas Kürtün (Eyüp), Demircan Türkdoğan (Tacizci), Mürüvvet İşsever (Engin'in Akrabası), Nejat Gürçen (Rahmi Bey'in Çalışanı), Asım Par (Engin), Bedri Uğur (Çekirge), Hikmet Taşdemir (Tacizcinin Akrabası) ve Mesut Sürmeli (Rahmi Bey'in Çalışanı).

Ben Doğarken Ölmüşüm filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu oyuncuları isimleri Ben Doğarken Ölmüşüm filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu oyuncuları isimleri