Hülya Koçyiğit ve Tarık Akan’ın başrollerde olduğu Derman filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Derman filmi nerede çekildi, Derman filmi kaç yılında çekildi, Derman filmi konusu nedir, Derman filmi hangi kanalda oynuyor, Derman filmi oyuncuları isimleri nedir, Derman filmi çekildiği yer neresi? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Çok zor kış şartlarında çekilen filmin oyuncu kadrosunda Hülya Koçyiğit ve Tarık Akan ile birlikte Talat Bulut, Nur Sürer, Sırrı Elitaş ve Bedri Uğur rol alıyor. Filmde, tayini Doğu Anadolu’ya çıkan ebe bir kadın ile bir kanun kaçağı olan Şehmuz adındaki bir adamın hikayesi ekranlara taşınıyor. Hülya Koçyiğit Tarık Akan Derman filminin çekildiği yer, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, konusu ne, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde ilbet yer alıyor.

Kalbimin Efendisi filmi nerede çekildi oyuncuları kim kaç yılında ne zaman çekildi? Kalbimin Efendisi filmi nerede çekildi oyuncuları kim kaç yılında ne zaman çekildi?

Derman filmi kaç yılında çekildi?

Derman filmi 1983 yılında çekildi. Aynı yıl gösterime giren ve büyük ilgi gören film, günümüzde farklı tarihlerde ve farklı kanallarda izleyiciler ile buluşmaya devam ediyor. Türk sinemasının en çok incelenen ve hakkında yorum yapılan filmleri arasında sayılan Derman filmi, oyuncuların zor şartlarda gösterdikleri oyunculuk performansları ile de dikkate değer bir yapım olarak öne çıkmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Şerif Gören oturuyor. Filmin senaryosunu Osman Şahin’in hikayesinden uyarlayarak Ahmet Soner yazdı. Yapımcısı Selim Soydan olan filmin müziklerini Yeni Türkü ve Selim Atakan hazırladı.

Sarmaşık Gülleri filmi nerede çekildi hangi köşkte çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Sarmaşık Gülleri filmi nerede çekildi hangi köşkte çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Derman filmi nerede çekildi?

Derman filmi Ağrı’da çekildi. Filmin çekimleri Ağrı’nın Yakınca Köyü’nde yapıldı. Yakınca Köyü’nün farklı noktalarında çekim setleri kurularak filmin çekimleri tamamlandı. Yakınca Köyü, Ağrı şehrine bağlı bir köyüdür ve köyün eski adı Şolviran’dır. Ağrı şehir merkezine 8 kilometre mesafede bulunan köyde Derman filminin çekimleri tamamlanmıştır. Filmde, Doğu Anadolu'ya tayini çıkan ebe Mürvet'le, kanun kaçağı Şehmuz'un insancıl ilişkilerinin öyküsü ekranlara geliyor. Filmin başrol oyuncusu olan Hülya Koçyiğit, 1983 yılında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Beyoğlu Güzeli filmi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları kim Ceylan Pınarı nerede çekildi? Beyoğlu Güzeli filmi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları kim Ceylan Pınarı nerede çekildi?

Derman filminin çekildiği yer neresi?

Derman filminin çekildiği yer Ağrı ilinin Yakınca Köyü’dür. Derman filmi Ağrı Yakınca Köyü’nde çekilmiştir. Gülşah Film tarafından dram türünde çekilen yapım zorlu kış şartlarında çekilmiş ve oyuncular çok zor şartların içinde çekimleri tamamlamıştır. Bazı oyuncular 45 gün boyunca banyo yapamadıklarını, ekmek, domates ve peynirle günü geçirdiklerini söylemiştir. Tüm bu şartlara rağmen filmin tamamlanması için tüm oyuncular seferber olmuş ve Türk sinemasının en önemli filmleri arasında yer alan Derman filminin çekimleri bu şartlar altında ilbet giriş tamamlanmıştır.

Son Hıçkırık filmi nerede çekildi Son Hıçkırık filminin oyuncuları kim konusu sonu çekildiği yer kaç yılında çekildi Son Hıçkırık filmi nerede çekildi Son Hıçkırık filminin oyuncuları kim konusu sonu çekildiği yer kaç yılında çekildi

Derman filmi konusu nedir?

Derman filmi konusu; Görevini yapmak üzere Ağrı’nın bir kasabasına giden ebe Mürvet’in yaşadıklarını anlatıyor. Mürvet, görev yerine giderken kar fırtınasına yakalanıyor. Bunun üzerine kendisine rehberlik eden Tahsin ve ailesinin evinde misafir ediliyor. Mürvet, gördükleri karşısında köy halkının kendisine kasabadakilerden daha çok ihtiyacı olduğunu görüyor ve kasabaya gitmek yerine köye yerleşme kararı alıyor. Şehmuz ve Tahsin’in yardımlarıyla da köylünün her türlü sağlık sorununa derman oluyor. Ancak Tahsin’in Mürvet’e sevdalanması kötü olayların başlangıcı oluyor.

Derman filmi hangi kanalda oynuyor?

Derman filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 22 Mayıs Pazartesi günü saat 13.30’da ve aynı günün gecesi saat 23.00’te 360 TV ekranlarında yayınlanacak. Film 87 dakika sürüyor.

Senede Bir Gün filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda? Senede Bir Gün filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Derman filmi oyuncuları isimleri

  • Hülya Koçyiğit - Mürvet
  • Tarık Akan - Şehmuz
  • Talat Bulut - Tahsin
  • Nur Sürer - Bahar
  • Sırrı Elitaş - Rıfat Ağa
  • Bedri Uğur
  • Tuncay Şahin

Sev Kardeşim filminin çekildiği ev nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncu kadrosu Sev Kardeşim filminin çekildiği ev nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncu kadrosu