Oyuncu ve sunucu Dilara Gönder’in yaşamına dair ayrıntılar merak ediliyor. Dilara Gönder aslen nereli, Dilara Gönder evli mi, Dilara Gönder eşi kim, Dilara Gönder boyu kaç, Dilara Gönder burcu ne, Dilara Gönder oynadığı diziler hangileri sorularının yanıtları araştırılıyor. 17 Haziran 1983 tarihinde Almanya Herrenberg’de dünyaya gelen Dilara Gönder, 2004 yılından günümüze kamuoyunun yakından tanıdığı isimler arasında yer alıyor.

Almanya’da doğan Dilara Gönder, erken yaşlarında Türkiye’ye geldi ve İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde eğitim gören ve mezun olan Dilara Gönder, 2007 yılında Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 19. Genç İletişimciler Yarışması’na bir programla katıldı ve radyo dalında birinci 1win oldu. Dilara Gönder kimdir, hayatı, nereli, memleketi, evli mi, eşi kimdir, boy bilgisi, hangi burç ve oynadığı filmler ve dizileri sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Dilara Gönder aslen nereli?

Dilara Gönder aslen İzmirlidir. Almanya’da doğan ve babasının işi dolayısıyla 5 yaşına kadar Almanya’da yaşayan Gönder, daha sonra ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşmiş ve İzmir’de büyümüştür. Eğitim hayatının ardından Fenerbahçe TV’de MusicBox adlı programda sunuculuk kariyerine başlayan Gönder, 2007 yılında Lig TV ekranlarına transfer olmuş ve burada 2,5 yıl boyunca çalışmıştır. Daha sonra TRT ekranlarında Formula 1 yarışlarını yakından takip eden ve önemli röportajlara imza atan Gönder, tarihler 2010 yılını gösterirken NTV Spor’a transfer olmuştur.

Dilara Gönder evli mi?

Oyuncu ve sunucu Dilara Gönder evlidir. Gönder, 26 Aralık 2016 tarihinde Selim Yalın ile dünya evine girmiştir. Almanca ve İngilizce dillerine hakim olan Gönder, 2013 yılında NTV kanalında Zor İşler adını taşıyan programı hazırlayıp sunmuştur. 2014 yılında Kanal D’de başlayan “Ne Diyosuun” adını taşıyan dizinin başrol oyuncusu olan 1win giriş ve ilk oyunculuk deneyimini bu dizi ile yaşayan Gönder, 2015 yılında yine NTV ekranlarında Yeter ki İste programını sunmuştur.

Dilara Gönder eşi kim?

Sunucu Dilara Gönder’in eşi Selim Yalın’dır. Gönder’in eşi Selim Yalın işadamıdır. Çiftin bu evliliğinden 2019 yılında doğan ve Demiralp adını taşıyan bir oğlu var. 2015 yılında NTV ekranlarında ve E2 kanalında Lingo adını taşıyan kelime yarışma programını hazırlayıp sunan Gönder, Star TV kanalında ekranlara gelen Sil Baştan dizisinde Gizem Dereli rolünü oynayarak ikinci oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

Dilara Gönder boyu kaç?

Dilara Gönder’in boyu 1.70 cm’dir. 56 kilo olduğu bilinen Gönder, sunuculuk ve oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Gönder, 23 Ağustos 2021 tarihinde Show TV’ye transfer oldu ve Show TV ekranlarında haber sunuculuğuna devam etmektedir.

Dilara Gönder burcu ne?

17 Haziran doğumlu olan Dilara Gönder’in burcu İkizlerdir.

Dilara Gönder oynadığı diziler

  • Sil Baştan - 2014 (Gizem Dereli)
  • Ne Diyosuun - 2014 (Cansu)