Uzmanlık alanları özellikle Turizm Danışmanlık ve Stratejik Pazarlama olan, ayrıca Marka Yönetimi alanında Uluslararası Dublin Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamlayan Dr. Ozancan Yıldırım, Olay Yeri Reklam Ajansı, O.Y Consultant Turizm Danışmanlık ve Boss Karavan firmaları ile yeni projeler, ürünler ve katma değer üretmeyi sürdürüyor. Reklam ajansı ve turizm danışmanlık alanlarında, kalabalık bir ekibe öncülük eden Dr. Ozancan Yıldırım, çalışmalarını özellikle bu alanlarda yoğunlaştırarak devam ettiriyor.

Dr. Ozancan Yıldırım kimdir?

1992 yılında İzmir’de dünyaya gelen Dr. Ozancan Yıldırım, Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi’nin ardından Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nde eğitim gördü. Üniversite eğitimi devam ederken Genç Turizmciler Derneği’ni kuran ve Balıkesir, Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir başkanlıkları görevlerinde bulunan Yıldırım, ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladıktan sonra Uluslararası Dublin Üniversitesi’nde marka yönetimi doktora eğitimini bitiren Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kültürel Mirasımıza Yolculuk: Genç Seyyahlar” adlı uluslararası projenin Türkiye Temsilcisi oldu.

dr. ozancan yıldırım kimdir

Dr. Ozancan Yıldırım projeleri ve çalışmaları

Üçüncü üniversitesini Amerika Minnesota Üniversitesi’nde MBA programı ile tamamlayan Dr. Ozancan Yıldırım, dünyaca ünlü otellerde ve işletmelerde; satış pazarlama müdürlüğü, operasyon müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve işletme müdürlüğü görevlerinde bulundu. Turizm Trendleri Zirvesi, Turizm Teknolojileri Zirvesi ve World Tourism Forum projeleri gibi Cumhurbaşkanlığı destekli, yüksek katılımlı ve himaye altına alınmış projelere imza atan Yıldırım, 2015 yılında Dünya Turizm Örgütü tarafından verilen En Aktif Genç Turizmci Ödülü’nü aldı.

Aynı yıl O.Y Consultant Turizm Danışmanlık firmasını kuran ve turizm otel yatırımları konularında hizmet veren Yıldırım, 2017 yılında ise Olay Yeri Dijital Reklam Ajansı’nı kurdu. 13 kişilik kadrosu ile dijital pazarlama ve reklamcılık hizmetlerine de yoğunlaşan Yıldırım, tanıtım ve medya çalışmalarını sürdürüyor. Turizm danışmanlık işlerinin yanı sıra ayrıca Boss Karavan adını taşıyan bir karavan üretim tesisine de sahip olan Yıldırım, bu tesiste estetik, sağlam ve kullanışlı karavanlar üretmeye devam ediyor. Evli olan Dr. Ozancan Yıldırım, 1 çocuk babasıdır.

Dr. Ozancan Yıldırım oda ve dernek üyelikleri

  • Genç Turizmciler Derneği – İzmir Şube Başkanı
  • İTO - İzmir Ticaret Odası – Reklam Komitesi Üye
  • İZKA - İzmir Kalkınma Ajansı – Sivil Toplum Üye
  • ETİK - Ege Turistik İşletmeler Kurulu – Üye
  • SKAL - Uluslararası Turizm Federasyonu – Üye
  • TEGV - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı İzmir / Gümüşpala Birimi – Üye
  • KSK - Karşıyaka Spor Kulübü – Üye
  • İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü – Gönüllü Proje Üyesi

dr. ozancan yıldırım kimdir

Dr. Ozancan Yıldırım iletişim bilgileri