Galatasaray’ın etkili oyuncularından biri olan Dries Mertens’in yaşamı ve kariyeri hakkındaki detaylar merak ediliyor. Dries Mertens aslen nereli, Dries Mertens hangi takımdan geldi, Dries Mertens hangi takımlarda oynadı, Dries Mertens kaç gol attı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 6 Mayıs 1987 tarihinde dünyaya gelen Dries Mertens, Belçika’nın Leuven şehrinde doğmuştur. 36 yaşındaki futbolcunun boyu 1,68 cm’dir.

Mevkisi forvet olan ve Galatasaray kulübünde 10 numaralı formayı giyen Dries Mertens, Belçikalı milli futbolcudur. Dries Mertens, 9 Ağustos 2022 tarihinde Galatasaray ile sözleşme imzalamıştır. Galatasaray’a transfer olduktan sonra ilk maçına Giresunspor karşılaşmasında çıkmıştır. Futbolcu Dries Mertens kimdir nerelidir, hangi takımlarda oynadı, hangi takımdan geldi, istatistikleri, attığı gol sayısı nedir sorularının yanıtları ve Mertens’in yaşamına dair ayrıntılar haberimizde fortunejack yer alıyor.

Davinson Sanchez aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Davinson Sanchez aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Dries Mertens aslen nereli?

Dries Mertens aslen Belçikalıdır. Belçika’nın Leuven şehrinde doğan Mertens, yaşamına İstanbul’da devam etmektedir. Mevki olarak forvet olan 36 yaşındaki oyuncu kariyeri boyunca birçok önemli futbol kulübünde oynamıştır. Mertens, kariyerinin başlarında transfer olduğu Eendracht Aalst’ta yılın oyuncusu seçilmiştir.

Dries Mertens hangi takımdan geldi?

Dries Mertens Galatasaray’a Napoli takımından geldi. Napoli takımına ise PSV takımından transfer olmuştur. PSV takımı için çıktığı ilk 7 maçta toplam 11 gol atarak büyük bir başarıya imza attı. PSV takımında yer aldığı ilk sezonda 33 maça çıktı ve toplam 21 gol attı. Mertens kariyerinin ilk maçına Belçika milli takımında çıktı. 2011 yılında çıktığı maçtan itibaren de milli takımda 100’ün üzerinde maçta yer aldı. 2014, 2018 ve 2022 yıllarında FIFA Dünya Kupası’nda yer aldı. 2016 yılında Belçika’da Yılın Futbolcusu seçildi.

Barış Alper Yılmaz aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Barış Alper Yılmaz aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Dries Mertens futbol kariyeri

Dries Mertens futbol kariyerine Stade Leuven, Anderlacht ve Gent takımlarında başladı. Kariyerinin ilk futbol maçına ise Belçika Üçüncü Ligi’nde Eendracht Aalst takımı ile çıkmıştır. Daha sonra AGOVV Apeldoorn’a transfer olmuştur. Buradan Utrecht’e transfer olmuştur. İki sene sonra PSV Eindhoven’a transfer oldu. PSV Eindhoven’daki başarılı sezonun ardından Napoli ile sözleşme imzaladı. Napoli’deki kariyerinde toplamda 122 gol atarak Napoli’nin en çok gol atan oyuncusu olmayı başarmıştır. Napoli takımından sonra kariyerine, Galatasaray kulübünde devam etmektedir.

Dries Mertens kaç golü var?

Dries Mertens’in futbol kariyerine başladığı günden bu yana 729 maçta toplam 256 golü var. PSV takımındaki kariyeri boyunca 88 maçta oynadı ve 45 gol attı. Daha sonra Napoli takımında 397 maçta forma giydi ve toplam 148 gol atmayı başardı. Napoli takımının tarihinde en çok gol atan futbolcu olmayı başardı. Şu anda oynadığı Galatasaray takımında 34 maçta yer aldı ve 7 gol attı. Yetenekli oyuncu futbol kariyerine Galatasaray takımında fortunejack giriş devam ediyor.

Victor Enok Nelsson aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Victor Enok Nelsson aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Dries Mertens hangi takımlarda oynadı?

  • 2005-2006 - Eendracht Aalst (kiralık)
  • 2006- 2009 - AGOVV Apeldoorn
  • 2009- 2011 - Utrecht
  • 2011- 2023 - PSV
  • 2013- 2022 - Napoli
  • 2022 - Galatasaray

Sebastian Szymanski aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Sebastian Szymanski aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?