Dünyanın cazibe merkezleri arasında yer alan ve her geçen yıl daha da öne çıkmaya devam eden Dubai, hem turistik geziler hem iş gezileri hem de büyük organizasyonlar için ideal bir rota olmayı sürdürüyor. Dubai’ye kolaylıkla gitmek ve hedeflenen geziyi keyifle sürdürmek için en büyük soru işaretini vize oluşturuyor. Vizeye dair merak edilen tüm detaylara içeriğimizde yer veriyoruz.

Dubai bir dünya kenti olarak, herkesin mutlaka en az 1 kere gitmesi gereken bir şehirdir. Dubai’nin turistik noktalarından farklı kültürüne, lezzetli yemeklerinden alışveriş noktalarına, iş merkezlerinden uluslararası organizasyonlarına kadar çok farklı gezi seçenekleri vardır.

Dubai vize online başvuru yapmak artık çok kolay. Dubai vizesi online başvurusu yapmak için 3 kolay adım var. Başvurunun yapıldığı birinci adımda, Dubai vizesi başvuru formunu internet üzerinden 10 dakika içinde doldurabilirsiniz. Yönergeleri takip ederek ve soruları cevaplayarak vize başvuru formunu kısa süre içinde tamamlamanız mümkündür.

Daha sonra Dubai vizesi başvuru ücretini ödeme ekranından, dilediğiniz bir ödeme yöntemini seçerek vize başvuru ücretini ödeyebilirsiniz. Bu 2 işlemle birlikte sürecin önemli kısmını tamamlamış olursunuz. Dubai vizeniz onay aşamasına girer ve bu aşamanın sonucunda size e-postayla vizeniz iletilir.

Dubai vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehri olan Dubai, gittikçe büyüyen bir şehir olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Dubai vizesi alarak Dubai’de görmek istediğiniz her yeri görebilir ve eşsiz bir tatil fırsatını yakalayabilirsiniz. 30 gün ya da 60 gün olarak alabileceğiniz Dubai vizesi ile Dubai’nin doyasıya çıkarabilirsiniz.

Turistik bir merkez olmasının yanı sıra dünyanın en önemli iş merkezlerine de ev sahipliği yapan Dubai, bir fırsatlar şehri olarak biliniyor. Yeni iş imkanlarının, yeni müşteri yelpazesinin ve ticarette büyümenin fırsatlarını yakalamak için mutlaka Dubai’yi görmeniz gerekir.

Dubai vize online başvuru

Dubai vize online başvuru ile kolaylıkla Dubai vizesi alabilirsiniz. Online başvurunuzu yapın ve başvuru ücretini ödedikten sonra arkanıza yaslanıp vizenin mail adresinize gelmesini bekleyin. Dubai vizesi için farklı vize türleri bulunmaktadır. Dubai turistik vizesinden Dubai iş vizesine, Dubai öğrenci vizesinden Dubai transit vizeye pek çok farklı vize türünü seçerek başvuru yapılabilmektedir.

Dubai’ye; gezi turizminden yüksek eğitim seçeneklerine, iş seyahatlerinden sağlık turizmine kadar farklı alanlarda ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Dubai’de çok daha uzun süreler kalmayı düşünenler için Dubai oturum vizelerine de başvurmak mümkündür.

Dubai vize türleri nelerdir?

Dubai turist vizesi, tamamen turistik bir gezi için gelmek isteyenler verilen bir vizedir. Gezi planı göz önünde bulundurularak 30 günlük ya da 60 günlük bir turist vizesine başvuru yapılabilir. Ya da 5 yıllık bir turist vizesini almak için de girişimde bulunmak mümkündür.

Dubai ticaret vizesi ise iş seyahati, ticari seyahat ve diğer ekonomik konular için alınan bir vize türüdür. Dubai’de şirket ya da iş kurmak isteyenler, şirketinin Dubai ofisini açmak isteyenler ya da Dubai’de iş bağlantıları sağlamak isteyenler için bu vize türü idealdir.

Dubai öğrenci vizesi eğitim odaklı bir vizedir ve 1 yıl süreyle geçerliliğini korumaktadır. Yüksek öğrenim için Dubai’ye gelmek isteyen öğrenciler bu vizeye başvurabilirler. Bunların yanı sıra farklı türlerde vize başvuru seçenekleri de bulunmaktadır.

Dubai vizesi başvuru şartları nedir?

Dubai vizesi başvurusu yapmadan önce yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır. Dubai vizesine başvuru yapmak isteyenler öncelikle vize başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmalıdır. Bu formda yer alan tüm sorular cevaplanmalı, talep edilen bilgiler forma yazılmalıdır. Dubai seyahatine dair tüm detaylar bu form aracılığı ile yazılmalıdır.

Dubai vizesi başvuru şartları arasında ayrıca pasaport nüshasının ibraz edilmesi de vardır. Geçerliliği en az 6 ay olan ve aynı zamanda makinelerin kolaylıkla okuyabileceği bir netlikte olan pasaportun biyometrik sayfası vize başvurusu için gönderilmelidir. Dubai vizesi için başvuran kişi, standart bir pasaport fotoğrafını da pasaport sayfası ile birlikte sunmalıdır.

Başvuru şartları arasında ayrıca Dubai’ye gidiş ve Dubai’den dönüş biletlerinin başvurunun içinde yer alması da vardır. Onaylanmış gidiş ve dönüş biletleri vize başvurusu için gereklidir. Bu belgeler ve bilgiler hazırlandıktan sonra Dubai vizesi başvurusu yapmak kolay bazı işlemlerle tamamlanmaktadır.

Dubai vizesi başvurusu

Dubai vizesi başvurusu için tüm detaylara Yoyo Travels tarafından yönetilen DubaiVisas.com adresinden bakabilirsiniz. Merkezi Dubai’de bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından verilen ruhsatla seyahat ve turizm acenteliği yapan firma, tüm vize işlemleri için size yardımcı oluyor. DubaiVisas.com’dan Dubai vizesine dair merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilir ve vize şartları ile ilgili ayrıntıları görebilirsiniz. Ayrıca +971 4 299 5191 ve +971 52 602 8073 numaraları ile irtibat kurarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.