Hülya Koçyiğit’in Düğün filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Düğün filmi nerede çekildi, Düğün filmi kaç yılında çekildi, Düğün filmi ne zaman çekildi, Düğün filmi konusu nedir, Düğün filmi oyuncuları isimleri Cemile kimdir Habibe Zeki Yusuf kimdir, Düğün filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Zeliha rolü ile Hülya Koçyiğit, Ferhat rolü ile Ahmet Mekin, Halil Ağa rolü ile Kamuran Usluer ve Habibe rolü ile Hülya Şengül paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Erol Günaydın, Turgut Boralı, İlknur Yağız Allıoğulları, Sırrı Elitaş, Altan Günbay, Günay Güner ve Ramazan Akboğa rol alıyor. Şanlıurfa'dan İstanbul'a göç eden bir ailenin hikayesinin anlatıldığı filmde, göç ve başlık parası konuları işleniyor. Ailenin erkekleri köyden getirdikleri gelenekleri büyük şehirde de devam ettiriyor ve kızlarını başlık paraları karşılığında evlendiriyor. Ailenin kızlarından olan Zeliha bu duruma karşı çıkıyor ve kardeşi evlendirilirken onu bu durumdan kurtarıyor. Hülya Koçyiğit Düğün filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim, çekildiği yer, çekim yeri, ne zaman çekildi, hikayesi nedir sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde betclub yer alıyor.

Derman filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu nedir hangi kanalda oyuncuları isimleri Derman filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu nedir hangi kanalda oyuncuları isimleri

Düğün filmi kaç yılında çekildi ne zaman?

Düğün filmi 1973 yılında çekildi. Erman Film tarafından dram türünde çekilen yapım 1 Aralık 1973 tarihinde gösterime girdi. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda izleyiciler ile buluşmaya devam eden filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda senaryosunu da yazan Lütfi Ömer Akad oturuyor. Ustasız Usta olarak anılan Lütfi Ömer Akad, melodramlara getirdiği yalın ve gerçekçi yaklaşımla pek çok kuşaktan sinemacıyı etkilemiştir. Onun taşralı bir ailenin İstanbul’a göç öyküsünü anlatırken dönemin pek çok toplumsal meselesine güçlü bir bakış atan klasiği Düğün filmi, sinema tarihimizin zirvelerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

1967 Samanyolu filmi nerede çekildi hangi köşkte çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri 1967 Samanyolu filmi nerede çekildi hangi köşkte çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Düğün filmi konusu nedir?

Düğün filminde, Urfa’dan İstanbul’a göç etmiş beş kardeşin hayata tutunma çabaları işleniyor. Aralarındaki bağlılık, ekonomik zorlukların da etkisiyle onları birbirleri için yaşama savaşı vermekle birbirlerini kurban etmek arasında bırakıyor. Büyük abla Zeliha, kardeşlerine bakmak için nişanlısı Ferhat ve kendi hayatından vazgeçiyor. Ağaları, diğer kardeşlerin daha rahat geçinmesi için en küçük kız kardeşlerini evlendirmeye kalkınca Zeliha buna karşı çıksa da sözünü dinletemiyor. Ailenin varlığını sürdürmek adına birer birer kardeşlerini harcayan ağaları karşısında çaresiz kalan Zeliha, sonunda isyan edip tüm kardeşlerini yeniden kanatları altında topluyor.

Susuz Yaz filmi ne zaman çekildi kaç yılında neden yasaklandı nerede çekildi oyuncuları isimleri Susuz Yaz filmi ne zaman çekildi kaç yılında neden yasaklandı nerede çekildi oyuncuları isimleri

Düğün filmi nerede çekildi?

Düğün filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un farklı ilçeleri, semtleri ve mekanlarında çekim setleri kuruldu. Filmde 1973 yılının İstanbul’u ekranlara geliyor. Ömer Lütfi Akad’ın Anadolu Üçlemesi’nin ikinci filmi olan Düğün filmi, 1974 yılında düzenlenen 11. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen (Lütfi Ömer Akad) ödüllerinin sahibi olmuştur.

Düğün filmi hangi kanalda oynuyor?

Düğün filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 29 Mayıs Pazartesi günü saat 13.30 ve aynı günü akşamı saat 23.00’te 360 TV ekranlarında yayınlanacak. Düğün filmi, göç temasının yanı sıra aile kavramına getirdiği etkileyici yorumla da bir kez daha Türk Sinema Tarihi’nin mihenk taşları arasında yerini alıyor. Yapımcısı Hürrem Erman olan filmin müziklerini Metin Bükey hazırladı. Film 84 dakika betclub giriş sürüyor.

Sarmaşık Gülleri filmi nerede çekildi hangi köşkte çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Sarmaşık Gülleri filmi nerede çekildi hangi köşkte çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Düğün filmi oyuncuları isimleri Cemile Habibe Zeki Yusuf kimdir?

 • Hülya Koçyiğit (Zeliha)
 • Ahmet Mekin (Ferhat)
 • Kamuran Usluer (Halil Ağa)
 • Hülya Şengül (Habibe)
 • Erol Günaydın (İbrahim)
 • Turgut Boralı (Bekir)
 • İlknur Yağız Allıoğulları (Cemile)
 • Sırrı Elitaş (Raşit)
 • Altan Günbay (Cabbar)
 • Günay Güner (Cemile’nin Kocası)
 • Ramazan Akboğa (Tütün Satıcısı)
 • Yaşar Şener (Dayı)
 • Ajlan Aktuğ (Zeki’nin Arkadaşı)
 • Işın İşsever (Yusuf)
 • Nermin Özses (Cemile'ye İş Bulan Kadın)
 • Erdoğan Seren (İbrahim'in Kavga Ettiği Adam)

Senede Bir Gün filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda? Senede Bir Gün filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda?