Voleybolcu Ebrar Karakurt'un hayatı, biyografi bilgileri ve spor kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Ebrar Karakurt aslen nereli, Ebrar Karakurt burcu ne, Ebrar Karakurt hangi takımda oynuyor, Ebrar Karakurt boyu kilosu kaç, Ebrar Karakurt sevgilisi kim, Ebrar Karakurt hangi takımlarda oynadı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Türkiye kadın millî voleybol takımının başarılarıyla birlikte adını tekrar tekrar duyuran pasör çaprazı olarak oynayan Ebrar Karakurt, 2000 yılında dünyaya geldi. Voleybol kariyerine 12 yaşında VakıfBank Spor Kulübü bünyesinde başladı. VakıfBank'ta gösterdiği performanslarla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Yetenekli ve azimli oyuncu Ebrar Karakurt, gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti ve 2018 yılında VakıfBank A Takımı'na yükseldi. Kariyerinin ilk yıllarında aldığı ödüller arasında 2017 yılında Yıldız Kızlar Dünya Voleybol Şampiyonası - En İyi Smaçör, 2018 yılında U18 Avrupa Şampiyonası - En İyi Smaçör, 2019 yılında FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi - En iyi Pasör Çaprazı ödülleri yer alır. VakıfBank A Takımı'da forma giydiği dönemde 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı. Yetenekli voleybol oyuncusu Ebrar Karakurt kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi sevgilisi kimdir, boyu kaç, kilosu kaç, oynadığı takımlar, hangi takımda oynuyor, hangi takımlarda oynadı sorularının yanıtları haberimizde amarabet yer alıyor.

Halil İbrahim Ceyhan aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri Halil İbrahim Ceyhan aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri

Ebrar Karakurt aslen nereli?

17 Ocak 2000 tarihinde doğan Ebrar Karakurt aslen Balıkesirlidir. Sosyal platformlarda çok popüler olan ve sosyal medyayı çok aktif kullanan oyuncu, Balıkesir'in Edremit ilçesinde doğmuştur. Mayıs 2021'de İtalya Kadınlar Voleybol Ligi takımlarından Igor Gorgonzola Novara'yla iki yıllık sözleşme imzalayarak İtalya'ya yerleşmiştir.

Ebrar Karakurt burcu ne?

23 yaşındaki Ebrar Karakurt'un burcu Oğlak'tır. Ebrar Karakurt 2021 yılında FIVB'nin "Yılın Yükselen Yıldızı" ödülüne layık görülmüştür. Başarışarıyla daha uzun süre adından söz ettirecek olan Ebrar Karakurt 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası - En iyi smaçör seçilmiştir.

Ebrar Karakurt hangi takımda oynuyor?

Başarılı voleybolcu Ebrar Karakurt, JVK Lokomotiv (Kaliningrade) takımında oynuyor. İtalya'da gösterdiği başarılı performanstan sonra 2023 yılında Rusya Kadınlar Voleybol Ligi takımlarından biri olan JVK Lokomotiv (Kaliningrade)'e transfer olmuştur.

Serkay Tütüncü aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo kaç oynadığı diziler filmler Serkay Tütüncü aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo kaç oynadığı diziler filmler

Ebrar Karakurt boyu kilosu kaç?

12 yaşından beri aktif olarak spor yapan Ebrar Karakurt'un boyu 1.96 cm, kilosu 72'dir. Aynı zamanda Türk Milli Takım oyuncularından olan Ebrar Karakurt, 2023 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi ve 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası şampiyonu olan Türkiye kadın millî voleybol takımı kadrolarında yer almıştır.

Ebrar Karakurt sevgilisi kim?

Ebrar Karakurt'un bilinen son sevgilisi İmge’dir. Çift geçtiğimiz yıl ayrıldı. Ebrar Karakurt’un şu an sevgilisinin kim olduğu bilinmemektedir. Şimdiye kadar hiç evlenmeyen genç voleybolcu, bir dönem oyuncu İrem Tuncer ve fenomen İmge ile aşk yaşamıştır. Voleybol kariyerine devam eden oyuncu, reklam filmlerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde amarabet giriş yer almaktadır.

Melisa Döngel aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Melisa Döngel aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Ebrar Karakurt hangi takımlarda oynadı?

  • 2014-2015 - Bursa BBSK
  • 2016-2020 - VakıfBank
  • 2017 - Türkiye U18
  • 2017 - Türkiye U23
  • 2018 - Türkiye U19
  • 2018 - Türkiye Milli Takımı
  • 2020-2021 - Türk Hava Yolları
  • 2021-2023 - Igor Gorgonzola Novara
  • 2023 - Lokomotiv Kaliningrad

Kıvanç Tatlıtuğ aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir boyu kilosu kaç oynadığı diziler filmler Kıvanç Tatlıtuğ aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir boyu kilosu kaç oynadığı diziler filmler