Sanatçı Ebru Yaşar’ın hayatı merak ediliyor. Ebru Yaşar nereli, Ebru Yaşar kaç yaşında, Ebru Yaşar kimdir, Ebru Yaşar kocası eşi kim, Ebru Yaşar çocuğu var mı? Sorularının yanıtları araştırılıyor. 1995 yılından günümüze tanınan bir sanatçı olan Ebru Yaşar, İlk albümünü 1995 yılında çıkardı. Bu Sahilde adını taşıyan albümünün ardından 1997 yılında ikinci albümü olan Sevenler Ölmez’i çıkardı. 1999 yılında Seni Anan Benim İçin Doğurmuş, 2003 yılında Aşkımız Buraya Kadar, 2006 yılında Yeşillenirim, 2008 yılında Seni Seviyorum adlı albümlerini çıkardı.

2011 yılında Delidir albümünü piyasaya süren sanatçı Ebru Yaşar, 2013 yılında Sanat-ı Ebru adını taşıyan albümü ile müzik piyasasında yer buldu. Ebru Yaşar, 2017 yılında ise Haddinden Fazla albümüne imza attı. Single çalışmaları da yapan sanatçı, 2012 yılında Ağlayamıyorum, 2014 yılında Cumartesi, 2019 yolunda Alev Alev ve 2020 yılında Kalmam adını taşıyan single çalışmaları ile bordobet dikkat çekti.

Müzik kariyerinde birçok ödül de kazanan Ebru Yaşar, 1995 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri’nde Yılın Kadın Şarkıcısı ödülü ile ilk müzik ödülünü kazandı. 1999 yılında 27. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Fantezi Müzik Kadın Solisti ödülünü aldı. Yıllar içinde sayısız ödülün sahibi olan şarkıcı, söz yazarı ve sunucu Ebru Yaşar, pop, arabesk pop ve fantezi müzik tarzında eserler vermeye devam ediyor. Sanatçı Ebru Yaşar’ın hayatı, biyografi bilgileri, kim ve aslen nereli olduğu, memleketi, yaşı, evli mi ve kaç çocuğu var sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Ebru Yaşar kimdir hayatı

Sanatçı Ebru Yaşar, 8 Ağustos 1977 Ankara doğumludur. Kürt kökenli Ağrılı memur bir ailenin çocuğu olan Ebru Yaşar, lise eğitiminin ardından İstanbul’a gitti ve müzikal kariyerine başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü’nden mezun olmasının ardından 1995 yılında ilk albümünü Burhan Çaçan’ın müzik şirketinden çıkardı.

1999 yılında İbrahim Tatlıses’in desteği ile Seni Anan Benim İçin Doğurmuş adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı ile büyük bir çıkış yakalayan sanatçı, birçok ödül de kazandı. Bu albüm aynı yıl 1 milyon barajını geçti ve yılın en çok satan albümü oldu. Yıllar içinde birçok yeni albüm çıkardı ve müzikal kariyerini bordobet giriş sürdürdü.

Ebru Yaşar nereli kaç yaşında?

Sanatçı Ebru Yaşar aslen Ağrılıdır. Ebru Yaşar 43 yaşındadır. Ankara doğumlu olan Ebru Yaşar, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Ebru Yaşar kocası / eşi kim?

Sanatçı Ebru Yaşar’ın kocası / eşi Necat Gülseven’dir. Çift 2015 yılında evlendi ve 2 çocukları var.

Ebru Yaşar’ın çocuğu var mı?

Sanatçı Ebru Yaşar’ın 2 çocuğu var. 2017 yılında doğan ikizlerinin adı Hasan Poyraz Gülseven ve Ebru Su Gülseven’dir.