Oyuncu Ecem Özkaya’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Ecem Özkaya aslen nereli, Ecem Özkaya evli mi eşi kimdir, Ecem Özkaya boyu kaç, Ecem Özkaya burcu ne, Ecem Özkaya oynadığı tv dizileri filmleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Gönül Dağı dizisindeki performansı ile dikkatleri üzerine çekmeye devam eden ve tam adı Ecem Nur Özkaya olan oyuncu, 25 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümünde eğitim alan ve televizyon ekranlarındaki ilk oyunculuk deneyimini 2007 yılında Kartallar Yüksek Uçar dizisinde canlandırdığı Seval karakteri kazanan Ecem Özkaya, 2008 yılında Havalimanı / İyi Uçuşlar adlı yapımda İdil karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürdü. Kanlı Komedya isimli oyundaki performansı ile 23. Sadri Alışık Ödülleri’nde Tiyatro alanında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Elveda Rumeli dizisinde Küçük Zarife rolünü oynayan Ecem Özkaya, aynı yıl Sizi Seviyorum adını taşıyan sinema filminde Eda karakterine hayat verdi. 2010 yılında Cümbür Cemaat Aile dizisinde Zeynep karakterini ve 2011 yılında İffet dizisinde Nil karakterini canlandırdı. Oyuncu Ecem Özkaya kimdir nerelidir, kiminle evli, eşi kim, boy kilosu, hangi burç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde fashionbet yer alıyor.

Ecem Özkaya aslen nereli?

Oyuncu Ecem Özkaya aslen İstanbulludur. İstanbul’da doğup büyüyen oyuncu baba tarafından Kırgız, anne tarafından Çerkes kökenlidir. Yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. 2012 ile 2015 yılları arasında Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde Biricik Yılmaz karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdüren ve geniş kitleler tarafından tanınan Ecem Özkaya, 2016 yılında 5 Dakkada Değişir Bütün İşler filminde Ceyda rolü ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Yasemin Kay Allen aslen nereli burcu ne annesi kim Yasemin Kay Allen oynadığı diziler filmler Yasemin Kay Allen aslen nereli burcu ne annesi kim Yasemin Kay Allen oynadığı diziler filmler

Ecem Özkaya evli mi eşi kimdir?

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ecem Özkaya evli değildir. Ecem Özkaya’nın eski eşi ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ’dır. Çift 2010 yılında dünya evine girdi. Çiftin bu evliliğinden Ahmet Kaan Üstündağ adını taşıyan bir çocukları oldu. 10 yıl evli kalan çift 2020 yılında boşanarak yollarını ayırmaya karar verdi. 2016 ile 2017 yılları arasında yayınlanan Hayat Şarkısı dizisinde Melek Çamoğlu karakteri ile ekranlarda kalmaya devam eden fashionbet giriş ve 2018 yılında Can Kırıkları dizisinde Aysel Karadağ karakterine hayat veren Ecem Özkaya, 2019 yılında Kim Daha Mutlu adlı filmde Aylin karakterini canlandırdı.

Ecem Özkaya boyu kaç?

Oyuncu Ecem Özkaya’nın boyu 1.74 cm’dir. Başarılı oyuncu, TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Gönül Dağı dizisinde Zahide Kaya rolü ile başrollerden biri olarak oyunculuk kariyerini sürdürüyor.

Ecem Özkaya burcu ne?

25 Haziran doğumlu olan oyuncu Ecem Özkaya’nın burcu Yengeç’tir.

Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri

Ecem Özkaya oynadığı tv dizileri filmleri

Ecem Özkaya dizileri

 • 2007 - Kartallar Yüksek Uçar - Seval
 • 2008 - Havalimanı/İyi Uçuşlar - İdil
 • 2009 - Elveda Rumeli - Küçük Zarife
 • 2010 - Cümbür Cemaat Aile - Zeynep
 • 2011 - İffet - Nil
 • 2012 - Zengin Kız Fakir Oğlan - Biricik Yılmaz
 • 2016 - Hayat Şarkısı - Melek Çamoğlu
 • 2018 - Can Kırıkları - Aysel Karadağ
 • 2020 - Gönül Dağı - Zahide Kaya

Ecem Özkaya filmleri

 • 2009 - Sizi Seviyorum - Eda
 • 2016 - 5 Dakkada Değişir Bütün İşler - Ceyda
 • 2019 - Kim Daha Mutlu - Aylin

Afra Saraçoğlu aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi Afra Saraçoğlu oynadığı diziler filmler Afra Saraçoğlu aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi Afra Saraçoğlu oynadığı diziler filmler