Yılmaz Erdoğan’ın hem yazıp hem yönettiği, hem de başrolünde olduğu Ekşi Elmalar filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Ekşi Elmalar filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Ekşi Elmalar filmi hangi yaylada çekildi, Ekşi Elmalar filmi nerede çekildi, Ekşi Elmalar filmi kaç yılında çekildi, Ekşi Elmalar filmi hangi kanalda oynuyor, Ekşi Elmalar filmi konusu gerçek mi, Ekşi Elmalar filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. Kelebeğin Rüyası filminden 3,5 yıl sonra kamera arkasına geçen Yılmaz Erdoğan, Ekşi Elmalar filmi ile Türkiye’nin 30 yıllık yakın tarihini kalabalık bir aile hikayesi üzerinden dev bir prodüksiyonla sinemaya taşıdı.

Ekşi Elmalar filminin oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı, Devrim Yakut, Şükrü Özyıldız, Fatih Artman ve Ersin Korkut rol alıyor. Belediye Başkanı Aziz Özay, eşi Ayda ve birbirinden güzel kızları Muazzez, Türkan ve Safiye’nin 1970’li yılların sonunda Hakkari’de muhteşem bir elma bahçesi içindeki evlerinde başlayan hikaye 90’lı yılların sonunda Antalya’da son buluyor. Yapımcısı Necati Akpınar olan, müziklerini Hasan Saltık’ın hazırladığı film dram ve komedi türleri ile ekranlara geliyor.

Sert mizacıyla tanınan Belediye Reisi Aziz Özay’ın kent çapında meşhur iki özelliği vardır: Biri herkesin imrendiği meyve bahçesi, ikincisi de evlenme çağına gelmiş, birbirinden güzel 3 kızı. Kasaba merkezine inmeyen, insan içine çok çıkmayan kızların taliplisi ise çoktur. Belediye Reisi Aziz Özay, belediye işleri dışında kızlarının talipleriyle de mücadele etmek zorunda kalıyor. Bir dönem hikayesi olan film 1 saat 54 dakika betplease sürüyor. Ekşi Elmalar filminin yayla sahneleri nerede çekildi, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri, çekim yerleri neresi, hangi kanalda oynuyor sorularının cevapları ve filme dair merak edilen diğer soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

Ekşi Elmalar filmi kaç yılında çekildi?

Ekşi Elmalar filmi 2016 yılında çekildi. Film 28 Ekim 2016 tarihinde Türkiye’de, 3 Kasım 2016 tarihinde ise Almanya’da vizyona girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. Toplam 19 hafta vizyonda kalan ve 1 milyon 237 bin 921 kişi tarafından sinemalarda izlenen film, 14 milyon 44 bin 523 TL gişe hasılatı elde etti.

Vizontele filmi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncu kadrosu nerede çekildi hangi ilde? Vizontele filmi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncu kadrosu nerede çekildi hangi ilde?

Ekşi Elmalar filmi konusu gerçek mi?

Ekşi Elmalar filmi konusu gerçek. BKM Film tarafından çekilen yapım, 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Seçici Kurul Özel Ödülü (Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden ve Şükran Ovalı) betplease giriş kazandı.

Ekşi Elmalar filmi nerede çekildi?

Ekşi Elmalar filmi Muğla, Hakkari ve Antalya’da çekildi. Filmin çekimleri için 5 farklı bölgede çekim setleri kuruldu. Çekimlerin büyük bölümü Muğla’nın Marmaris, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinde yapıldı. Bu 3 ilçede çekimlerin büyük bölümü tamamlandı. Ayrıca Hakkari’de ve Antalya’da da çekimler yapılmıştır.

Organize İşler filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Organize İşler filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Ekşi Elmalar filmi hangi yaylada çekildi?

Ekşi Elmalar filmi Muğla’nın Köyceğiz, Marmaris ve Ortaca ilçelerinde bulunan yaylada çekildi. Filmin yayla sahneleri Muğla’da çekilmiştir.

Ekşi Elmalar filmi hangi kanalda oynuyor?

Ekşi Elmalar filmi Star TV kanalında oynuyor. Film 5 Mart Pazar akşamı saat 20.00’de ve bittikten hemen sonra tekrar 22.00’de Star TV ekranlarında izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi ne zaman çekildi konusu gerçek mi oyuncuları isimleri Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi ne zaman çekildi konusu gerçek mi oyuncuları isimleri

Ekşi Elmalar filmi oyuncuları isimleri

 • Yılmaz Erdoğan - Aziz Özay
 • Farah Zeynep Abdullah - Muazzez Özay
 • Songül Öden - Türkan Özay
 • Şükran Ovalı - Safiye Özay
 • Devrim Yakut - Ayda Özay
 • Şükrü Özyıldız - Özgür
 • Fatih Artman - Hatip
 • Ersin Korkut - Şino (Mavi Gözlü)
 • Caner Cindoruk - Servet
 • Cezmi Baskın - Osman
 • Kıvanç Baran Arslan - Cevdet

Bir Zamanlar Anadolu’da filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Bir Zamanlar Anadolu’da filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri