El dokuması halı, sahip olduğu olumlu yönler ile son zamanlarda pek çok yerde yararlanılmaktadır. Buradan yalnızca evler anlaşılmamalıdır. Ofis ve firmalarda da yere serildiği görülmektedir. Farklı modelleri olduğu için her amaca yönelik seçenek rahatça bulunabilir.

Fabrikasyon çıkışlı halılara göre bunlar hem daha estetik hem de daha dayanıklıdır. Bu bakımdan tam anlamıyla işlevsel yapıda sunulmaktadır. Her biri özel şekilde tezgahta dokunmaktadır. İlmeklerin tümü yavaş yavaş, özen gösterilerek dokunur. Genelde bir kişi tarafından dokunsa da çok büyük olması halinde bu sayı artabilir.

El halısı malzemeleri incelendiği zaman sıklıkla pamuk ya da yün kullanıldığı görülmektedir. Ancak her ikisinin karışımları da bazen olabilir. Eğer halınızın ham maddesi ne ise yıkaması da buna göre olmalıdır.

Eğer bir kere halı almak ve bunu uzun yıllar boyunca en iyi kalite ile kullanmak istiyorsanız, Retro Halı size aradığınız çözümleri teklif etmektedir. Kaliteyi uygun fiyatlar ile birleştiren firma, her bölgeye ve ile kargo yapmaktadır. Bununla sınırlı kalmadan ürünlerin tüm detayları, kendi içlerinde vardır. Böylece almadan, ne aldığınızı okumanız mümkündür.

El Dokuması Halılarda Neler Var?

El dokuma halı modelleri genel olarak tek tip düşünülür. Ne var ki kavram aslında genel bir terimdir. Kendi içinde ise şu gibi opsiyonlar yer almaktadır;

 1. Türk halıları
 2. Anadolu halıları
 3. Yağcıbedir halıları
 4. İran halıları
 5. Taşpınar halıları

Retro Halı, bunların her birinde size özel seçenekler sunar. Dolayısıyla zevkiniz ve gereksinimleriniz ne yönde olursa olsun tam bir cevap almanıza yardımcı olur. Her bir kategorisinde sadece renkler değil, aynı zamanda motifler de farklılık arz eder.

Dokuma Halı Modelleri Nerelerde Kullanım Görebilir?

Dokuma halı modelleri oldukça pratik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle el dokuması halıları nerede kullanabilirim derseniz, bunun oldukça geniş bir cevabı vardır. Temel olarak bunlardan aşağıda olduğu gibi bahsedilebilir;

 1. İş yerleri
 2. Oturma odaları
 3. Yatak odaları
 4. Ara holler
 5. Mutfaklar
 6. Çocuk odaları
 7. Misafir odaları

El halısı türleri, renkleri ve motifleri değişkenlik gösterdiği için sizlere en uygun olanları rahatça keşfedebilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, elde özel olarak dokunduğu için tam bir sanat eseridir. Bu nedenle benzerini tekrar satın almanız olanaksızdır.

El Dokuması Halı Avantajları Neler?

Dokuma halı modelleri günümüzde birçok artıya sahiptir. Bu yönü, sık sık kullanılmasına olanak tanımaktadır. Bunlar incelendiği zaman şu gibi sebepler görülür;

 1. Seneler boyunca estetik yapısını koruyabilir.
 2. Doğal malzeme kullanıldığı, kök boya ile renklendirildiği için sağlık ve hijyen sorunları yoktur.
 3. Halı, ilmek ilmek yavaşça dokunur; böylece dayanıklılığı oldukça fazladır.
 4. Bakım ve temizliği problemsiz bir şekilde yapılabilir.
 5. Farklı yerlerde problemsiz şekilde kullanılabilir.
 6. Her zevk ve isteğe göre renk, model ve motifler mevcuttur.

Bu gibi özellikleri bakımından el halısı kullanıldığı her yere ayrı bir güzellik, işlevsellik katar. Eğer doğru yıkanırsa, renkleri uzun seneler boyunca aynı güzelliğini koruyabilir. Eğer uygun fiyata halı almak istiyorsanız, Retro Halı size aradığınız çözümleri sunmaktadır.

Şayet bunlar hakkında sorunuz varsa iletişime geçmeniz yeterlidir. Ardından istediğiniz soruları yöneltebilir, cevapları alabilirsiniz.

Dokuma Halı Modelleri Neler?

Fabrikasyon halılar programlar ve makineler ile oluşturuldukları için model seçenekleri çok azdır. Ancak el dokuması halı modelleri bu açıdan çok zengindir. İnsanlar tarafında dokunmaları sebebiyle her birinde zengin seçenekler yer alır.

Her birinin ölçüsü farklılaştığı için sereceğiniz yere göre bir inceleme yaparsanız, aralarından kullanacağınız yere en uyumluları hemen görebilirsiniz.