Oyuncu Elçin Sangu'nun hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Elçin Sangu aslen nereli, Elçin Sangu burcu ne, Elçin Sangu evli mi, Elçin Sangu eşi sevgilisi kim, Elçin Sangu oynadığı tv dizileri filmleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Başarılı bir oyuncu olan Elçin Sangu’nun biyografi bilgileri ve hayatını merak eden birçok kişi bulunmakta.

İzmir’de dünyaya gelen başarılı oyuncu Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nden mezun olmuştur. Bir dönem Sahne Tozu Tiyatrosunda oyunculuk yapmış olup ardından da televizyon ekranlarına geçmiştir. Oyuncu Elçin Sangu kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi kimdir, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Elçin Sangu'nun yaşamına dair merak edilen sorular haberimizde betssen yer alıyor.

Demet Özdemir aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Demet Özdemir aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Elçin Sangu aslen nereli?

Oyuncu Elçin Sangu aslen İzmirlidir. İzmir’de doğup büyüyen Elçin Sangu, ülke genelinde tanınan bir oyuncu haline gelmiştir. Annesi Müyesser Ses ile birlikte İzmir'de geçirdiği çocukluk ve gençlik yılları, onun karakterinin şekillenmesinde büyük bir rol oynamıştır. Elçin kariyerine oyunculukla başlamış olmasına rağmen, zamanla popülerliği ve yetenekleri sayesinde birçok büyük markanın dikkatini çekmeye başarmıştır. Bu markalar arasında Türkiye'nin önde gelen markalarından olan Boyner ve Elidor da bulunmaktadır. Bu firmaların reklam yüzü olarak seçilmesi, Elçin Sangu'nun ismini daha fazla duyurmasını da sağlamıştır.

Elçin Sangu burcu ne?

13 Ağustos doğumlu olan Elçin Sangu'nun burcu Aslan'dır. Elçin Sangu, Türk televizyon ve sinema dünyasının tanınmış isimlerinden biridir. 13 Ağustos 1985 tarihinde doğan Elçin Sangu, astrolojik olarak Aslan burcuna mensuptur. Aslan burçlarının genel olarak liderlik yetenekleri ve doğuştan gelen bir özgüvene sahip oldukları söylenir. Elçin Sangu da kariyerindeki başarısını, bu özelliklere sahip olmasına bağlayabiliriz.

Ayça Ayşin Turan aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Ayça Ayşin Turan aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Elçin Sangu evli mi?

Elçin Sangu evli değil. 2023 yılı itibariyle Elçin Sangu’nun yaşı 38'dir. Zamanla olgunlaşan ve deneyim kazanan Elçin, yaşının verdiği tecrübe ile rollerini daha derinlemesine canlandırmakta ve izleyicisiyle daha güçlü bir bağ kurmaktadır. Elçin Sangu'nun boyu 1.69 olup kilosu ise 59 kilodur. Göz rengi ise açık kahverengi olmaktadır.

Elçin Sangu sevgilisi kim?

Elçin Sangu'nun sevgilisi magazin basınında paylaşılan haberlere göre iş insanı olan Yunus Özdiken'dir. Oyunculuğunun yanı sıra kişisel yaşantısında da Aslan burcunun etkilerini görmek mümkündür. Enerjik, pozitif ve kararlı bir yapıya sahip olan Elçin Sangu, hayranlarının ve takipçilerinin sevgisini kazanmaya betssen giriş devam etmektedir.

Hazal Subaşı aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Hazal Subaşı aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Elçin Sangu ödülleri

 • 2015, 1. Cypaparazzi Ödülleri, En İyi Çıkış Yapan Oyuncu
 • 2015, 42. Altın Kelebek Ödülleri, En Yakışan Çift
 • 2015, 6. İTÜ İşletme Mühendisliği Sosyal Medya Ödülleri, En Sosyal Kadın Oyuncu - Dizi
 • 2016, 14. YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri, En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu
 • 2016, Yeditepe Üniversitesi 4. Dilek Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu

Elçin Sangu oynadığı tv dizileri ve filmleri

 • 2017, Mutluluk Zamanı
 • 2013, Öyle Bir Geçer Zaman ki
 • 2013-2014, Bir Aşk Hikayesi
 • 2014, Kurt Seyit ve Şura
 • 2015, Sevdam Alabora
 • 2015-2017, Kiralık Aşk
 • 2018-2019, Çarpışma
 • 2020, İyi Günde Kötü Günde
 • 2021, Yalancılar ve Mumları
 • 2022-2023, Çöp Adam

Farah Zeynep Abdullah aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri Farah Zeynep Abdullah aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri