Oyuncu Elçin Sangu’nun hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Elçin Sangu aslen nereli, Elçin Sangu burcu ne, Elçin Sangu sevgilisi kim, Elçin Sangu oynadığı filmleri ve tv dizileri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. 13 Ağustos 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açan oyuncu, Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nden mezun oldu. Bir dönem Sahne Tozu Tiyatrosu’nda sahne oyunculuğu yapan ve sonrasında televizyon ekranlarına transfer olan oyuncu, ilk televizyon deneyimini Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile yaşadı.

2013 yılında başlayan Bir Aşk Hikayesi dizisinde Eda karakterine hayat veren, 2014 yılında Kurt Seyit ve Şura dizisinde rol alan Elçin Sangu, Sevdam Alabora dizisinin ardından Barış Arduç ile başrolü paylaştığı Kiralık Aşk dizisi ile geniş kitleler tarafından tanındı. Dizide Defne karakterine hayat veren oyuncu, bu rolü ile birçok ödülün de sahibi oldu. Dizilerin yanı sıra sinema filmlerinde de rol alan oyuncu, Mutluluk Zamanı ve 9 Kere Leyla adlı yapımlarda izleyicinin karşısına çıktı.

Kiralık Aşk dizisinin ardından Çarpışma, İyi Günde Kötü Günde, Yalancılar ve Mumları yapımlarında rol alan Elçin Sangu, Engin Altan Düzyatan ile başrolü paylaştığı ve Star TV ekranlarında yayınlanan Çöp Adam dizisinde Peri Sonad karakteri ile izleyicinin karşısına çıktı. Televizyon ve sinema yapımları dışında internet yapımlarında da rol alan oyuncu, BluTV’de 2018 yılında yayınlanan Yaşamayanlar adlı yapımda da Mia karakteri ile izleyicilerin beğenisini vbet kazandı. Oyuncu Elçin Sangu kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi kim, sevgilisinin adı ne, hangi dizilerde filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Elçin Sangu aslen nereli?

Elçin Sangu aslen İzmirlidir. İzmir’de doğup büyüyen ve Çerkes asıllı olan Elçin Sangu’nun annesinin adı Müyesser Ses’tir. Oyuncu yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Oyunculuğunun yanı sıra reklam filmleri ile de televizyon ekranlarında yer alan Elçin Sangu, Elidor, Boyner, Molped, Hametol Cilt Bakım ve GittiGidiyor’un marka yüzü olmuştur.

Elçin Sangu burcu ne?

13 Ağustos doğumlu olan Elçin Sangu’nun burcu Aslandır. Rol aldığı yapımlar ile birçok ödülün sahibi olan Sangu, 2015 yılında, Kiralık Aşk dizisi ile En İyi Çıkış Yapan Oyuncu, En Yakışan Çift (Defne-Ömer), En Sosyal Kadın Oyuncu ödüllerini kazanmıştır. Kiralık Aşk dizisindeki performansı ile 2016 yılında da ödüller kazanan oyuncu, çok sayıda ödül töreninden, En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu, En İyi Kadın Oyuncu, Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncusu, En İyi Romantik & Komedi Dizisi Kadın Oyuncu ödüllerini kazanmıştır.

2018 yılında 11. GSÜ EN Ödülleri’nde Çarpışma adlı yapım ile En İyi Kadın Dizi/Sinema Oyuncusu ödülünü alan Elçin Sangu, 2019 yılında 1. Türkiye Çocuk Ödülleri’nde En İyi Kadın Dizi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Oyunculuk kariyerine televizyon ekranlarında devam eden Elçin Sangu, aynı zamanda sahneye de çıkmaya ve tiyatro kariyerini sürdürmeye vbet giriş devam etmektedir.

Elçin Sangu sevgilisi kim?

Oyuncu Elçin Sangu’un sevgilisi Yunus Özdiken’dir. Çift uzun zamandır birlikte ve mutlu bir ilişki yaşıyor.

Elçin Sangu oynadığı filmleri

 • 2017 - Mutluluk Zamanı - Ada
 • 2020 - 9 Kere Leyla - Nergis (Netflix)

Elçin Sangu oynadığı tv dizileri

 • 2011 - Öyle Bir Geçer Zaman ki - Jale
 • 2012 - Sen de Gitme - Burcu
 • 2012 - Aşk Kaç Beden Giyer? - Nehir        
 • 2013 - Bir Aşk Hikayesi - Eda
 • 2014 - Kurt Seyit ve Şura - Güzide
 • 2015 - Sevdam Alabora - Zeynep
 • 2015 - Kiralık Aşk - Defne Topal
 • 2018 - Yaşamayanlar - Mia
 • 2018 - Çarpışma - Zeynep Tunç
 • 2020 - İyi Günde Kötü Günde - Leyla
 • 2021 - Yalancılar ve Mumları - Ceyda
 • 2022 - Çöp Adam - Peri Sonad