Kemal Sunal’ın çok sevilen yapımlarından olan En Büyük Şaban filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda yayınlanmaya devam ediyor. Kemal Sunal hayranları ile buluşacak olan filmin yayın ve çekim ayrıntıları merak ediliyor. En Büyük Şaban filmi nerede çekilmiştir, En Büyük Şaban filmi kaç yılında çekildi, En Büyük Şaban filmi nerede çekildi, En Büyük Şaban filmi hangi kanalda oynuyor, En Büyük Şaban filmi konusu ne, En Büyük Şaban filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Şaban rolünde Kemal Sunal, Hülya rolünde Nilgün Bubikoğlu ve Faik Bey rolünde Kamran Usluer yer alıyor. Filmin oyuncuları arasında ayrıca Reha Yurdakul, Hikmet Karagöz, Dinçer Çekmez, Ayten Erman, Zafer Önen var.

En Büyük Şaban filminde, Şaban, zengin olma hayali olan bir adamdır. Bu sebepten köyde olan tarlasını satar ve İstanbul’a göç eder. İstanbul’da amcasının oğlunu arayan Şaban, amca oğlunu bulamaz ancak başına olmadık işler gelir. Üçkağıtçıların radarına giren Şaban dolandırılır. Bir üçkağıtçı ona Boğaz Köprüsünü satar. Bu dolandırılmanın ardından gözleri görmeyen bir çiçekçi kızla yolları kesişir ve kıza aşık olur. Kızın gözlerini açtırmak için her yolu deneyen Şaban, bu süreçte Faik Bey ile tanışır ve işler daha da karışır. En Büyük Şaban filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi semtte çekildi, hangi yılda çekildi, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde onikinumara yer alıyor.

Şark Bülbülü filmi nerede çekildi hangi köyde kaç yılında hangi kanalda oynuyor oyuncuları kim Şark Bülbülü filmi nerede çekildi hangi köyde kaç yılında hangi kanalda oynuyor oyuncuları kim

En Büyük Şaban filmi kaç yılında çekildi?

En Büyük Şaban filmi 1983 yılında çekildi. 14 Ocak 1984 tarihinde gösterime giren yapım, Charlie Chaplin'in 1931 yapımı Şehir Işıkları (City Lights) filminden esinlenildi. Hem güldüren hem de duygulandıran bir yapım olan En Büyük Şaban filmi, izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Yapım, dram, duygusal ve komedi türlerinde çekilmiştir.

En Büyük Şaban filmi nerede çekilmiştir?

En Büyük Şaban filmi İstanbul Şişli’de çekildi. Filmin çekimleri için Şişli’ye bağlı Nişantaşı semtinde çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Ayrıca İstanbul’un farklı ilçelerinde, semtlerinde ve mekanlarında da çekimler yapıldı. Filmin çekimlerinin büyük bölümü Şişli Nişantaşı ve çevresinde yapıldı.

Sevimli Hırsız filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Sevimli Hırsız filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

En Büyük Şaban filmi nerede çekildi?

En Büyük Şaban filmi İstanbul’un Nişantaşı semtinde çekildi. Şişli ilçesine bağlı olan Nişantaşı semti, İstanbul’un en popüler noktaları arasında yer alıyor. Tarihi yapıları ile dikkat çeken semtte, geçmişten günümüze filmler ve diziler çekilmeye devam etmektedir. Filmin çekimleri Nişantaşı semtinde ve çevresinde yapılmış, daha sonra izleyiciler ile sinemalarda buluşmuştur.

En Büyük Şaban filmi hangi kanalda oynuyor?

En Büyük Şaban filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 8 Ocak Pazartesi akşamı saat 20.00’de Show TV ekranlarında Kemal Sunal hayranları ile buluşuyor. 100 dakika süren filmin yönetmen koltuğunda Kartal Tibet oturuyor. Filmin senaryosunu Suphi Tekniker yazdı. Filmin müziklerine ise usta müzisyen Cahit Oben imza attı. Yapımcısı Yahya Kılıç olan film duygusal müziği ile onikinumara giriş dikkat çekiyor.

Şendul Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu Şendul Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

En Büyük Şaban filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Kemal Sunal - Şaban
 • Nilgün Bubikoğlu - Hülya
 • Kamran Usluer - Faik Bey
 • Reha Yurdakul - Uşak Kamil
 • Hikmet Karagöz - Hikmet
 • Dinçer Çekmez - Boksör
 • Ayten Erman - Ayten
 • Zafer Önen - Boks Salonu Sahibi
 • Hüseyin Kutman - Boks Hakemi
 • Yadigar Ejder - Boksör
 • Adem Taşay - Boksör

En Büyük Şaban filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol alıyor; Mehmet Uğur, İbrahim Kurt, Orhan Çoban, Ekrem Dümer, Hüseyin Kaşif, Cevdet Arıkan, Yaman Okay, Mustafa Koç, Arap Celal, Ekrem Gökkaya, Zeki Sezer, Turgut Demirağ, Ziya Çelik, Ünal Gürel ve Cengiz Öktem.

Kapıcılar Kralı filminin çekildiği apartman nerede hangi semtte çekildi hangi kanalda oynuyor İbram kimdir? Kapıcılar Kralı filminin çekildiği apartman nerede hangi semtte çekildi hangi kanalda oynuyor İbram kimdir?