En iyi intikam filmleri hangileri, tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi nedir? soruları yanıt buldu. İntikam soğuk yenen bir yemektir ve film yapımcıları bu özel yemeği çok uzun süredir servis ediyorlar. Ne de olsa herkes kötülerin hak ettiğini bulduğunu görmek ister. Çünkü adaletsizlikler ile dolu olan bu dünyada, filmlerde bile olsa adaletin sağlandığını görmek bize kendimizi iyi hissettirir. Bu nedenle insanın içinin yağlarını eriten intikam filmlerini sizler için derledik. En iyi intikam filmleri listesinde olmazsa olmaz popüler filmlerden biri V for Vendetta filmidir. Sanatsal bir intikam filmi olan yapım, popülerliğini korumaya devam eden özel bir film olarak dikkat çekiyor.

Prestij filmi de en iyi intikam filmleri listesinde mutlaka yer alması gereken filmlerden biridir. Akıl oyunları ile dolu bu film, sihirbazların büyülü dünyasında geçer. Finali tahmin edilemeyen filmlerden biridir. Bir diğer dokunaklı intikam filmi ise Türkçeye Sevginin Gücü adıyla çevrilen Leon filmidir. Bu özel film, dünyanın en popüler ve çok izlenen yapımları arasında yer alır. Yine, Desperado, Adalet, Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı, X-Men Başlangıç: Wolverine ve Takip: İstanbul filmi de popüler intikam filmleri arasında yer alır. Gelmiş geçmiş en iyi intikam filmleri hangileri, en iyi ve en popüler intikam filmleri, en çok izlenen intikam filmleri hangileri sorularının yanıtları haberimizde betosfer yer alıyor.

Oyunlardan uyarlanan filmler listesi oyun uyarlaması en iyi sinema filmleri Oyunlardan uyarlanan filmler listesi oyun uyarlaması en iyi sinema filmleri

En iyi intikam filmleri

En iyi intikam filmleri listesinde 2000 yapımı Gladyatör filmine yer verebiliriz. İmparator Commodus’u öldürerek karısıyla oğlunun intikamını almak isteyen bir komutanın hikayesi olan yapım, en çok izlenen intikam filmleri arasında yer alıyor. Gladyatör filmi birçok Oscar ödülüne de aday oldu. Filmin başrolü olan Russell Crowe oyunculuk performansı ile En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandı. Bir diğer intikam filmi 2003 yapımı İhtiyar Delikanlı – Oldboy filmidir. Film Oh Dae-su’nun yağmurlu bir gecede kaçırılmasını ve 15 yıl boyunca bir odada esir kalmasını anlatarak başlar ve bir intikam hikayesine dönüşür.

En iyi intikam filmleri listesinde ayrıca 1995 yapımı Cesur Yürek – Braveheart filmi var. Başrolünde ve yönetmenlik koltuğunda Mel Gibson’un bulunduğu Cesur Yürek, en popüler intikam filmleri arasında yer alıyor. Ayrıca Cesur Yürek filmi, En İyi Film Oscar’ını da kazandı. Bir diğer intikam filmi 2003 yapımı Kill Bill: Vol. 1 filmidir. Gelin lakaplı kiralık katil, kendi düğününde iken saldırıya uğrar. Düğünde bulunan herkes hayatını kaybeder. 5 yıl boyunca komada kalır ve uyanınca intikamı için harekete geçer. Quentin Tarantino’nun yönettiği filmin devam filmi de vardır.

Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi

En çok izlenen intikam filmleri

En çok izlenen intikam filmleri listesinde 2012 yapımı Zincirsiz – Django Unchained filmi var. Zincirsiz, Quentin Tarantino’nun en yüksek hasılat yapan filmidir. Ayrıca başarılı film ve filmin oyuncuları birçok Oscar ödülü kazanmıştır. Bir diğer intikam filmi 1994 yapımı Ölümsüz Aşk – The Crow filmidir. Filmin başrolünde Bruce Lee’nin oğlu Brandon Lee var. Ancak Brandon Lee, filmin çekimlerinin bitmesine günler kala yanlışlıkla gerçek mermi doldurulan bir silah yüzünden hayatını kaybetti.

En çok izlenen intikam filmleri listesinde 1976 yapımı Günah Tohumu – Carrie filmi var. Carrie okulda yaşamış olduğu can sıkıcı bir olaydan sonra doğaüstü güçlerini keşfetmeye başlar. Bir baloda kendisine yapılan bir şaka işleri çığırından çıkarır ve bir intikam hikayesine dönüştürür. Bir diğer efsane intikam filmi, 1992 yapımı Affedilmeyen – Unforgiven filmidir. Başrollerinde Clint Eastwood ve Morgan Freeman bulunduğu film, En İyi Film Oscar’ını kazandı. 2011 yapımı Ejderha Dövmeli Kız – The Girl with the Dragon Tattoo filmi de en iyi intikam filmleri arasında betosfer giriş yer alır.

En yüksek bütçeli filmler en pahalı sinema filmleri listesi En yüksek bütçeli filmler en pahalı sinema filmleri listesi

Tüm zamanların en iyi intikam filmleri listesi

 • V for Vendetta
 • Prestij
 • Gladyatör
 • Leon
 • Desperado
 • Oldboy
 • Braveheart
 • Kill Bill
 • Django Unchained
 • Unforgiven
 • The Crow
 • John Wick
 • Diriliş

En çok ödül alan filmler en ödüllü filmler listesi En çok ödül alan filmler en ödüllü filmler listesi