Enerji fiyatlarının beklenmedik şekilde artışı, özellikle yaz aylarında iklimlendirme cihazı maliyetlerinin yükselmesine neden oldu. Bu yüzden serinletme amacıyla ayaklı vantilatörler daha popüler hale geldi. Fakat ne yazık ki söz konusu serinletme araçları sağlıkla ilgili problemler yaratabiliyor. Oysa tavan vantilatörleri için böyle bir durum söz konusu değil. Peki kullanıcı yorumları da göz önünde bulundurulduğunda piyasada bulunabilecek en iyi tavan vantilatörü markası hangisi?

İyi Bir Tavan Vantilatörü Seçmenin Püf Noktaları

İyi bir tavan vantilatörü satın almak istiyorsanız yalnızca birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz yeterli. Bu noktaları şu şekilde listelemek mümkün:

       Geçmişi köklü olan bir marka tercih edin,

       Motor ve sessizlik garantisi sunuyor olmasını önemseyin,

       Uzun ömürlü kullanım imkânı sunduğundan emin olun,

       Yetkili servislerin ulaşılabilirliğini kontrol edin,

       Kullanıcı geri dönüşlerini inceleyin,

       Seçim yapmayı kolaylaştırmak ürün çeşitliliğinin geniş olmasını önemseyin,

       Tasarımın estetik olmasına dikkat edin.

Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğunuzda kafanızda soru işareti kalmıyorsa iyi bir tavan vantilatörü seçmişsiniz demektir. Dünyaca ünlü ve Türkiye’de de satışı gerçekleştirilen bu tarz markalara ulaşmak mümkün. Peki bu markalar arasında parmakla gösterilebilecek olan en iyi tavan vantilatörü hangisi?

En İyi Tavan Vantilatörü Markası

Türkiye’de satışı gerçekleştirilen tavan vantilatörü markalarının sayısının artması, tavan vantilatörüne olan ilginin artması ile doğru orantılı. Elbette marka sayısının çok olması zaman zaman seçim yapmayı da zorlaştırıyor. Fakat eğer bir tavan vantilatörü önerisi istiyorsanız hem köklü geçmişi hem de kullanıcılarına sunmuş olduğu sayısız avantaj ile Hunter Fan markasının piyasadaki tüm tavan vantilatörü markalarının önünde olduğunu söylememiz gerek.

Hunter Fan markasının bu kadar önde olmasının en temel nedeni ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunuyor olması. Yani Hunter Fan kullanarak hem gürültü derdinden kurtulmuş hem de maksimum verimlilik elde etmiş olursunuz. Yedek parça temini kolaydır ve yetkili servislere de kolay bir şekilde ulaşılabilir. Geleneksel, tropikal, modern ya da endüstriyel de dahil olmak üzere çok sayıda tasarım seçeneği sunar. Malzeme kalitesi yüksektir ve bu da uzun yıllar kullanılmasına olanak tanır. Yani hem işlevsel olarak hem de estetik olarak sahip olabileceğiniz en iyi tavan vantilatörüne sahip olursunuz.

Öne Çıkan Tavan Vantilatörü Markaları Hangileri?

135 yıllık geçmişi ile her zaman piyasa dominasyonu sağlamış olan Hunter Fan, hem dünyada hem de ülkemizde en çok tercih edilen tavan vantilatörü markası. Bu yüzden listenin ilk sırasında Hunter Fan markasını yazmak yanlış olmaz. Fakat eğer farklı bir markaya yönelmek isterseniz, tercih edebileceğiniz alternatifler var.

Örneğin hem modern hem de geleneksel tasarımları ile Fanimation markası ya da sade ve estetik tasarımları ile Beacon markası tercih edebileceğiniz alternatifler. Tüm bunlara ek olarak Modern Fan, Breeze International ve Oğuzhan gibi markalara yönelebilir, bu markaların yüksek standartlara sahip tavan vantilatörü modellerini inceleyebilirsiniz.

Tavan Vantilatörü Nereden Alınır?

Güvenilir bir mağaza bulmak, tavan vantilatörü seçiminin ilk adımı olmalıdır. Seçtiğiniz mağazanın ürün çeşitliliğinin geniş olması, farklı ürünler arasında kıyaslama yapmanıza olanak tanır. Ayrıca satış öncesi ve satış sonrası destek de bir mağazanın güvenilir olduğunu gösteren detaylar olarak öne çıkar.

Hunter Fan markasının Türkiye’deki yetkili satıcısı olan tavanvantilatoru.com geniş müşteri kitlesi, canlı destek hattı ve güvenilir ödeme seçenekleri ile tercih edilebilecek en iyi online mağazadır. Siz de tavanvantilatoru.com üzerinden geniş ürün yelpazesini inceleyebilir ve hemen sipariş oluşturabilirsiniz.