İO oyunları, uzun zamandır milyonlarca oyuncu tarafından tercih edilen oyun çeşitlerinden biridir. Birçok İO oyunu bulunur. Ancak diğer oyun çeşitlerinde olduğu gibi kaliteli olması önemlidir. Oyuncular, İO oyunlarının kaliteli olduğunu anlamak için popüler olup olmadığına bakar. Çünkü milyonlar tarafından tercih edilen İO oyunları, oldukça kaliteli ve uzun süre oynanabilir.

En popüler İO oyunları arasında şüphesiz Agar İO oyunu bulunmaktadır. İnternet bağlantısı olmadan oyunu oynamak mümkün değildir. Oyunun mantığı ise oldukça basittir. Küçük hücre olarak başlanan oyunda amaç, başka hücreleri yiyerek büyümektir.

Oyunu oynayabilmek için agar.io adresine girilmelidir. Burada bir nick belirlenerek oyuna başlanır. Oyun bireysel olabileceği gibi takım olarak da oynanabilir. Oyunun içerisinde hücreler aynı renk ise o oyuncular takımdır.

Bağımlılık Yapan İO Oyunları

Oyunların bağımlılık yaptığı tartışılmaz bir gerçektir. Ancak İO oyunları için bu durum daha da farklıdır. İO oyunları, internet ağıyla oynanabilen oyunlar olarak tanımlanabilir. Çevrimiçi özelliği ile milyonlarca oyuncu ile oynamak ve tanışmak mümkündür.

Slither İO, bağımlılık yapan oyunlar arasında yer alır. Oyun, aslında yıllardır oynanan ve popülerliğini kaybetmeyen yılan oyununa benzer. Oyunu oynamak için slither.io adresine gidilmelidir. Buradan bir nick belirlenerek oyuna başlanabilir.

Oyunun başlangıç seviyelerinde yılan oldukça küçüktür. Farklı ve renkli simgeleri yiyerek büyüyebilirsiniz. Oyunun ilerleyen bölümlerinde sadece yemek olmaz. Diğer büyük yılanları kafalamak gerekebilir. Ancak yılanın ağzı, diğer yılanlara değmemelidir. Değdiğinde bölüme yeniden başlanır.

Oyunda her zaman büyük yılanlar kazanmaz. Bazı yerlerde, küçük yılanların büyük yılanları yemesi mümkündür. Bunun için ise büyük yılanın, küçük yılana çarpması gerekir. Çarpma sonrasında büyük yılan dağılır. Küçük yılanda parçaları yiyerek büyür.

Oyunda kişiselleştirme özelliği de bulunur. Ancak bu özelliği kullanabilmek için oyun skoru, sosyal medya hesaplarından paylaşılmalıdır. Kişiselleştirmede Türkiye, Fransa ve ABD gibi ülkelerin bayrakları, yılan deri çeşidi olarak yer almaktadır.

Oyun, Android ve İOS işletim sistemlerinden kolaylıkla indirilip oynanabilir. Top 10 listesine girildiğinde oyun daha zevkli bir hale gelmektedir. Genel sıralama ise oyuna girildikten sonra sağ köşede görülebilmektedir.

Ücretsiz İO Oyunları

Oyun seçerken dikkat edilen noktalardan biri, oyunun ücretsiz olmasıdır. Ücretli oyunlardan çok, ücretsiz oyunlar daha çok tercih edilir. Bu, İO oyunları için de geçerlidir. Gartic İO, en çok tercih edilen ücretsiz İO oyunları arasında yer alır.

Gartic İO oyununda oyuncu, diğer oyuncuları tahmin edebilmek için bazı şeyler çizer. Skor hedefe ulaşan ilk oyuncu kazanır. Oyunda oyuncu odasını oluşturabilir. Arkadaşlarını çizmek ve oynamak için 6 tema arasında seçim yapabilir. Oyunu oynayabilmek için gartic.io adresine girilerek nick belirlenmelidir. Ardından oyuna başlanabilir. Tahminlerin gönderilmesi için cevaplar kutusunun kullanılması gerekir.

Oyun içerisindeki çizimlerin daha iyi olabilmesi için farklı araçlar kullanılabilir. Oyun içerisinde oyuncuların kelimeleri bulması için ipuçları göndermek mümkündür. Kelimeler, ne kadar hızlı bulunursa kazanılan puan da o kadar yüksek olur. Detaylar da zaman kaybedilmemesi, oyunun ipuçları arasında yer alır.

Oyunda seviye atlandıkça daha eğlenceli hale gelmektedir. Bu da oyuncuların oyuna olan bağımlılığını arttırmaktadır. Oyun, İOS ve Android işletim sistemlerinden indirilebilir. Ayrıca kolaylıkla uyumlu cihazlarda oynanabilir.

Bu oyunlar dışında birçok İO oyunları bulunur. Ancak tümü popüler ve kaliteli değildir. Çoğu ise her cihaza uyum sağlayamaz. Bu oyunlarda yüzbinlerce aktif oyuncu bulunmaktadır. Uzun süre keyifle oynanabilir. Seviye atlandıkça oyunların farklı özellikleri açılır. Bu da oyundan sıkılmayı ortadan kaldırır.

Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 2023 başvuruları başladı Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 2023 başvuruları başladı