Haziran 2020’de Riot Games tarafından resmi olarak sunulan Valorant, taktiksel bir video oyundur. Oynanışı başta olmak üzere pek çok özelliği ile oyun çok sevilmiş ve kısa süre içerisinde popülerleşmiştir. CS:GO oyununa rakip olarak getirilen Valorant tıpkı onun gibi birinci şahıs nişancı oyunudur. Bunun yanı sıra oyun içi alışveriş yöntemiyle de League of Legends’a benzetilmektedir.

Oyun Nisan ve Haziran arası geçen yaklaşık iki aylık Beta sürecinde 3 Milyon oyuncu tarafından oynanmıştır. Saldırı ve savunma olmak üzere 5’e 5 iki takımla oynanan bu oyun free to play oyunlar arasında olduğu için de ekstra bir ilgi görmüştür. Oyun içi alışveriş yapmak için VP ve RP kullanılmaktadır. Fakat VP, yani Valorant point oyunun çoğunluğunda önemli olan sanal para birimidir.

Valorant Points İndirimlerini Kaçırmayın!

Oyun içinde alınabilecek birçok ekipman ya da yükseltilecek parametreler bulunur. Bu yükseltme ve satın alma sonucunda daha kolay seviye atlanabilir ve oyun daha zevkli hale gelir. Oyunun sanal para birimi olan Valorant points yalnızca gerçek para ile alınabilmektedir.

Oyun içi VP ile satın alınabilecek bazı ekipmanlar;

  • Aristokrat Vandal 1275 VP,
  • Prizma Vandal 875 VP,
  • Asil Balta 3550 VP ve
  • EGO Pakedi 7100 VP.

Tam paket alımları her zaman daha avantajlıdır. Paketlerin içinde birçok silah ya da yeni silah görünümleri bulunur. VP oyun için vazgeçilmez olduğundan birçok platform satışını yapmaktadır. Zaman zaman yapılan büyük indirimleri yakalamak için devamlı olarak takipte kalmak gerekir.

Valorant Alım Satım Platformları

VP satın almak istediğinizde karşınıza birçok platform çıkacaktır. Bu sebeple dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bütün platformlar güvenilir olmayabilir ya da güncelden daha fazla fiyatlarla satış yapıyor olabilir. İyi bir ön araştırma yapmak ve devamlı olarak tek bir platformdan alışveriş yapmak en iyisi olacaktır.

Önerilen ve Valorant ajanları tarafından kullanılan platformları takip edebilirsiniz. Valorant points satın al ilanlarından en popüler ve güvenilirlerinden biri gamesatis.com adresinde yapılmaktadır. Site hesap alım ve satım konusunda da oldukça bilinen bir platformdur.