Adeta servete mal olan sinema filmleri, bazen bütçelerinin birkaç katını kazanarak büyük kazanç elde ederken, bazen de gişede yeterli ilgiyi görmüyor ve tam bir fiyaskoyla sonuçlanıyor. Bu filmlerin hangileri olduğu merak ediliyor. En yüksek bütçeli filmler hangileri, en pahalı sinema filmleri listesi nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Sinemaseverlerin büyük bir keyifle izlediği filmlerin hangi maliyetlerle çekildiği merak konusu oldu. Büyük gişe filmlerinin yapım öncesi aşamasından yapım sonrası aşamasına dek yüzlerce milyon dolarlık harcama yaptığı herkes tarafından tahmin edilebiliyor. Yapım şirketleri; oyuncu kadrosu, set ve PR çalışmaları derken, yüz milyonlarca dolar gözden çıkarılıyor. Bazen bu filmler vizyona girdikten sonra milyarlarca dolar gelir elde ediyor, bazen de gişede çakılıp kalıyor. Büyük emek harcanmış ve bütçeleriyle adeta dudak uçuklatan en pahalı filmler ortaya çıktı. En çok para harcanan yüksek bütçeli filmler listesi ve en pahalı sinema filmleri hangileridir sorularının yanıtları haberimizde sportsbet yer alıyor.

En çok ödül alan filmler en ödüllü filmler listesi En çok ödül alan filmler en ödüllü filmler listesi

En yüksek bütçeli filmler

En yüksek bütçeli filmlerin başında 380 milyon dolar bütçe ile çekilen Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filmi var. 3D teknolojisinin harikulade kullanıldığı bu film, yüksek maliyetinin yanında 1 milyar doların üstündeki gişe başarısıyla dikkat çekiyor. Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filminin, bugüne dek vizyona girmiş en yüksek bütçeli filmler arasında olduğunu söylemek mümkün. 380 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilmiş olan film yaklaşık olarak 1 milyar kadar gişe hasılatı elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

İkinci sırada 310 milyon dolar bütçe ile çekilen Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filmi var. 2003 yılından bu yana çekilen Karayip Korsanları serisinin üçüncü ve devam filmi niteliğinde bir film olan, Dünyanın Sonu filmi yaklaşık olarak 310 milyon dolarlık bir bütçe ile çekildi. Johnny Depp gibi usta bir aktörü bünyesinde barındıran filmin gişede bekleneni karşıladığı söyleniyor. Yenilmezler: Ultron Çağı filmi 280 Milyon dolar bütçe ile çekildi. Film, 1.4 milyar dolarlık kazancıyla, döneminin en yüksek kazanç sağlayan filmlerinden biridir.

En pahalı sinema filmleri listesi

En pahalı sinema filmleri listesinde 270 milyon dolar bütçe ile çekilen Örümcek Adam 3 filmi var. Örümcek Adam 3 filmi, yaklaşık olarak 270 milyon dolarlık bir bütçe ile beyaz perdeye taşınmıştır. Karmakarışık filmi 270 Milyon dolar bütçe ile çekildi. Disney’in 3D animasyon teknolojisiyle oluşturulmuş adeta bir görsel şölen olan müzikal komedi filmi Karmakarışık, gişede 590 milyon dolarlık hasılat başarısıyla en çok kazanan çocuk filmlerinden biri oldu.

264 milyon dolar bütçe ile çekilen John Carter: İki Dünya Arasında filminde 2000 civarında görsel efekt kullanıldı. Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filmi 260 Milyon dolar bütçe ile çekildi. Hobbit üçlemesi için 800 milyona yakın bir bütçe ayrılmıştı. Filmin gişede harikalar yaratmasının ardından hasılat ise 900 milyon dolar civarı olarak geri dönmüştür. Avatar filmi ise 257 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir. Avatar birçok sahnesi dolayısıyla bilgisayarlar ve özel efektler tarafından yapılan sportsbet giriş bir filmdir.

En iyi filmler listesi tüm zamanlar en popüler filmler mutlaka izlenmesi gereken filmler En iyi filmler listesi tüm zamanlar en popüler filmler mutlaka izlenmesi gereken filmler

Yüksek bütçeli filmler

 • Batman ve Superman Adaletin Şafağı / 250 Milyon $
 • Harry Potter: Melez Prens / 250 Milyon $
 • Harry Potter Felsefe Taşı / 250 Milyon $
 • Spectre / 245 Milyon $
 • Cleopatra / 236 Milyon $
 • 2012 / 217 Milyon $
 • Narnia Günlükleri / 214 Milyon $
 • Oyuncak Hikayesi 3 / 213 Milyon $
 • The Gray Man / 200 Milyon $
 • Red Notice / 160-200 Milyon $
 • The Irishman / 160 Milyon $
 • Underground / 150 Milyon $
 • Bright / 90 Milyon $
 • Triple Frontier / 115 Milyon $

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler en popüler yabancı bilim kurgu komedi dizileri Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler en popüler yabancı bilim kurgu komedi dizileri