Oyuncu Engin Akyürek’in hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Engin Akyürek aslen nereli, Engin Akyürek evli mi, Engin Akyürek eşi kim, Engin Akyürek sevgilisi kim, Engin Akyürek burcu ne, Engin Akyürek oynadığı filmleri ve tv dizileri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. 2004 yılında katıldığı "Türkiye'nin Yıldızları" adlı yarışma programında birinci olduktan sonra kariyerinde hızlı bir ivme yakalayan Engin Akyürek, aynı yıl ilk dizi deneyimi olan Yabancı Damat dizisinde Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandırmıştır.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Engin Akyürek, ilk sinema deneyimini Zeki Demirkubuz’un Kader adlı filminde kazanmıştır. Bu rol ile 2006 yılında Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde Umut Vadeden oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Engin Akyürek kimdir nerelidir, memleketi neresi, evli mi, eşi kimdir, sevgilisi kimdir, hangi burç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı soruları yanıtları ve Engin Akyürek’in yaşamına dair merak edilenler haberimizde hotslot yer alıyor.

Engin Akyürek aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri

Engin Akyürek aslen nereli?

Engin Akyürek aslen Ankaralıdır. Ankara’da doğup büyüyen Akyürek, oyuncu olmak için İstanbul’a taşınmıştır. Ailesinin kökenine dair bilgi bulunmayan yetenekli oyuncunun özel hayatına dair de yeterli bilgi yoktur. Magazinden uzak durmayı tercih eden oyuncu 2009 yılında Bir Bulut Olsam adlı dizide canlandırdığı Mustafa Bulut karakterindeki performansı ile seyirciden tam not almıştır. Bu rol ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Akyürek dünyaca ünlü moda sitesi Be Global Fashion Network’ün düzenlediği ankette rakiplerini farkla geçerek dünyanın en yakışıklı erkeği seçilmiştir.

Demet Özdemir aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne oynadığı diziler filmler Demet Özdemir aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne oynadığı diziler filmler

Engin Akyürek evli mi eşi kim sevgilisi kim?

Engin Akyürek evli değildir. Özel hayatını gizli tutan oyuncunun bir dönem Sefirin Kızı dizisindeki rol arkadaşı Tülin Yazkan ile aşk yaşadığı bilinmektedir. 2014-2015 yılları arasında yer aldığı Kara Para Aşk adlı dizide Ömer Demir karakteri ile Uluslararası Seul Drama Ödülleri 2015’te "En İyi Aktör" seçilmiştir. Aynı rol ile Emmy için "En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde aday gösterilmiştir.

Adım Farah dizisi hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman nerede çekiliyor? Adım Farah dizisi hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman nerede çekiliyor?

Engin Akyürek burcu ne?

Engin Akyürek’in burcu Terazi’dir. 12 Ekim 1981 tarihinde doğan oyuncu, günümüzde Adım Farah dizisinde Tahir Lekesiz’i canlandırmaktadır. Fox TV’de yayınlanan Adım Farah dizisinde Engin Akyürek’e Demet Özdemir, Fırat Tanış, Senan Kara ve Lale Başar gibi isimler hotslot giriş eşlik etmektedir.

Engin Akyürek aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri

Engin Akyürek oynadığı filmleri ve tv dizileri

Engin Akyürek oynadığı tv dizileri

 • 2004-2007 - Yabancı Damat - Kadir Sadıkoğlu
 • 2007-2008 - Karayılan - Nizipli
 • 2009 - Bir Bulut Olsam - Mustafa Bulut
 • 2010-2012 - Fatmagül'ün Suçu Ne? - Kerim Ilgaz
 • 2014-2015 - Kara Para Aşk - Ömer Demir
 • 2017 - Ölene Kadar - Dağhan Soysür
 • 2019-2021 - Sefirin Kızı - Sancar Efeoğlu
 • 2022 - Mahkum - Mehmet
 • 2023 - Adım Farah - Tahir Lekesiz

Neslihan Atagül Doğulu aslen nereli burcu ne kiminle evli oynadığı tv dizileri filmleri Neslihan Atagül Doğulu aslen nereli burcu ne kiminle evli oynadığı tv dizileri filmleri

Engin Akyürek oynadığı filmleri

 • 2006 - Kader - Cevat Ayhan
 • 2014 - Bi Küçük Eylül Meselesi - Tekin Bulut
 • 2018 - Çocuklar Sana Emanet - Kerem
 • 2019 - Bir Aşk İki Hayat - Umut Atay

Engin Akyürek oynadığı internet dizileri filmleri

 • 2022 - Yolun Açık Olsun - Salih
 • 2022 - Kaçış - Mehmet

Engin Akyürek aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri