Ensari Deri halka arz ne zaman sorusunun yanıtı ortaya çıktı. Ensari Deri halka arz yorumları hakkında merak edilenler yanıt buldu. 1993 yılından günümüze sektörün en önemli oyuncuları arasında yer alan Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., halka arza hazırlanıyor. Cirosunu 2022 yılı içinde % 30 oranında arttırmayı hedefleyen şirket, büyük bir atılımın hazırlığını yapıyor.

Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Nuri Ensari, şirketin hedefleri ve merak edilenler hakkında açıklamalarda bulundu. Ensari, 2021 yılı içinde satışların yüzde 41’ini Almanya, İtalya, Hindistan, Polonya ve Güney Kore gibi büyük ülkeler başta olmak üzere, Asya ve Avrupa ülkelerine yaptıkları ihracat ile elde ettiklerini dile getirdi. Yurt içi satışların yüzde 96,5’inin Türkiye’deki firmaların yurtdışına ihraç etmek üzere yaptığı talepleri oluşturduğunu kaydeden Ensari, hedeflerinin 2022 yılında ihracatlarını ve cirolarını yüzde 30 daha arttırmak olduğunu söyledi.

Ensari Deri halka arz ne zaman?

Ensari Deri halka arz 16 Mart 2022 - 17 Mart 2022 tarihlerinde yapılacak talep toplama sürecinin ardından halka arz olacak. Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Nuri Ensari, halka arz olayının, şirketin kurumsallığına önemli bir katkı sağladığını, şirketin tüm süreçlerinin disipline olmasında büyük rol oynadığını dile getirdi.

Halka arz kararı almalarının sebebini de açıklayan Ensari, yurtdışında yeni müşterileri ile yaptıkları görüşmelerde, halka açık olan bir şirkete olan güvenin çok daha büyük olduğunu, bu durumun şirketin prestijini arttırdığını gördüklerini kaydetti. Halka arz ile dünya ülkelerinde Ensari Deri’nin prestijinin ve yeni müşterilerle birlikte siparişlerinin daha çok artacağına inandıklarını söyleyen Ensari, halka arz süreci duyulduğunda, siparişlerinde bir artış olduğunu gördüklerini kaydetti. Ensari, şirketin halka arz edildikten sonra daha ciddi oranda siparişlerinin artacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Ensari Deri halka arz yorumları

Ensari Deri halka arz yorumları hakkında da açıklamalarda bulunan ve şirketin geçmişine dair önemli bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Nuri Ensari, şirketin 1993 yılında Çorlu’da kurulduğunu ve ilk Pazar hedeflerinin Rusya olduğunu dile getirdi. Uzun yıllar boyunca Rusya’ya ihracat yaptıklarını hatırlatan Ensari, 2006 yılından sonra Avrupa ve Uzak Doğu pazarına yöneldiklerini, kuzu kürkü ürettiklerini, ham kuzu derisini yurt dışından ithal edip işleyerek kuzu kürkü üretimi yaptıklarını söyledi. Ensari, yıllık 1 milyon 300 bin adet deri işleme kapasitesi ile fabrikalarının dünyada sayılı tabakhaneler arasında olduğunun altını çizdi.

Bahar ve kış döneminde en az 2 kez 2 ayrı koleksiyon yaptıklarını kaydeden Ensari, 2022 yılında 2 ayrı koleksiyonları olacağını, AR-GE’ye çok önem verdiklerini, bu yüzden deneyimli mühendislerinin ve üstün teknoloji ile donatılmış bir laboratuvarlarının olduğunu söyledi. Ayrıca sürekli olarak yurt dışından dünyaca ünlü markaların modacılarından da destek aldıklarını söyleyen Ensari, tüketici eğilimleri, müşterilerinin beklentileri ve tekstildeki moda renklere göre koleksiyonlarını hazırladıklarını ifade etti.

Ensari, özellikle Paris ve Milano Fuarı’ndan sonra bugüne kadar hiç almadıkları kadar siparişleri almaya başladıklarını, kaliteli ürünleri, teknolojileri, çalışanları ve halka arz olmuş kurumsal kimlikleri ile 2022’de hedeflerine ulaşarak Türkiye’yi gururla temsil etmeye devam edeceklerini söyledi.