Oyuncu Erdem Şanlı’nın hayatı, biyografi bilgileri ve oyunculuk kariyerine dair ayrıntılar merak ediliyor. Erdem Şanlı aslen nereli, Erdem Şanlı burcu ne, Erdem Şanlı boyu kaç, Erdem Şanlı evli mi eşi sevgilisi kimdir, Erdem Şanlı oynadığı diziler filmler nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 2 Eylül 1996 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, Boşnak bir ailenin en büyük çocuğudur. Babası özel bir şirkette satış temsilcisi ve spor kulübü başkanı, annesi emekli muhasebecidir. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümünü kazanıp eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. Önce tv projelerinde kamera arkasında reji olarak çalışan Erdem Şanlı, daha sonra oyunculuk kariyerine yönelmiştir. Kendisi gibi İzmirli olan Rıza Kocaoğlu oyuncu koçluğunu yapmıştır.

Oyuncu Erdem Şanlı'nın ilk olarak Vatanım Sensin adlı yapım ile kameraların karşısına geçmiştir. Daha sonra Avlu dizisinde rol almıştır. Bu dizide Ertan Saban’ın gençliğini canlandırmıştır. Daha sonra 2019 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Burak Sergen’in oğlu Dinçer karakterine hayat vermiştir. Tims yapım şirketinin sinema Filmi olan Kovala adlı yapımda Melis Sezen’in ağabeyi Meto karakterini canlandırdı. Erdem Şanlı son olarak O3 Medyanın iddialı dizisi Son Yaz dizisinde Kaan karakterine hayat verdi. Ateş Kuşları dizisinde Zıpkın rolü ile kariyerini sürdürüyor. Oyuncu Erdem Şanlı kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kilosu kaç, evli mi, kiminle evli, eşi sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde telebet yer alıyor.

Ahu Yağtu aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kimdir oynadığı diziler filmler Ahu Yağtu aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kimdir oynadığı diziler filmler

Erdem Şanlı aslen nereli?

Oyuncu Erdem Şanlı aslen İzmirlidir. İzmir’de doğup büyümüştür. İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü'nde eğitim gördü. Televizyon projelerinde kamera arkasında reji olarak da çalışan Şanlı'nın kamera önüne geçtiği ilk proje Avlu oldu.

Erdem Şanlı burcu ne?

2 Eylül doğumlu olan oyuncu Erdem Şanlı’nın burcu Başak’tır. Sinema ve dizi film oyuncusu olan Şanlı, Boşnak kökenli bir ailenin 3 çocuğundan biridir. 2015 yılında İzmir’den İstanbul’a eğitim için gelen oyuncu, kamera arkasından kamera önüne geçmiştir.

Fadik Sevin Atasoy aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Fadik Sevin Atasoy aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Erdem Şanlı boyu kaç?

Oyuncu Erdem Şanlı’nın boyu 1,80 cm’dir. Vatanım Sensiz adlı dizi ile ilk oyunculuk kariyerine başlayan genç oyuncu, daha sonra Avlu, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Yasak Elma, Son Yaz, Aşk Mantık İntikam, İçimizdeki Ateş, Sınır, Limit ve Ateş Kuşları adlı yapımlarda oynadı.

Erdem Şanlı evli mi eşi sevgilisi kimdir?

Oyuncu Erdem Şanlı evli değildir. Erdem Şanlı’nın sevgilisi Deniz Işın’dır. Romantik bir ilişki yaşayan ikili, aynı karede oldukları fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşmaya devam ediyor. Genç oyuncu Ateş Kuşları dizisi ile oyunculuk kariyerini telebet giriş sürdürüyor.

Simge Selçuk aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kimdir oynadığı diziler filmler Simge Selçuk aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kimdir oynadığı diziler filmler

Erdem Şanlı oynadığı filmler

 • 2022 / DreamCoin (Yücel) / Netflix
 • 2021 / Kovala (Meto)

Erdem Şanlı oynadığı diziler

 • Ateş Kuşları (Zıpkın, 2022)
 • Limit (Yavuz, 2022)
 • Sınır (2022)
 • İçimizdeki Ateş (Ceyhun, 2022)
 • Aşk Mantık İntikam (Barış, 2022)
 • Kırmızı Oda (Ozan, 2021)
 • Son Yaz (Kaan Gök, 2021)
 • Yasak Elma (Aksel, 2019-2020)
 • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Dinçer Meftun, 2019)
 • Avlu (Oğuz Okan, 2019)
 • Vatanım Sensin (2018)

İlayda Alişan aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler İlayda Alişan aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler