Futbolcu Eric Cantona’nın hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair ayrıntılar merak ediliyor. Eric Cantona kariyeri boyunca kaç gol attı, Eric Cantona hangi takımlarda oynadı, Eric Cantona aslen nereli, Eric Cantona kimdir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Tam adı Éric Daniel Pierre Cantona olan ve 24 Mayıs 1966 tarihinde Fransa’nın Marsilya kentinde dünyaya gelen Fransız aktör, yönetmen, yapımcı ve santrafor mevkiinde forma giymiş eski profesyonel futbolcu Cantona, 1,88 cm boyundadır. Karizmatik ve açık sözlü olan Cantona, 2002 yılında İngiliz Futbol Onur Listesi'nde açılış konuşması yaptı.

Eric Cantona, 2003'teki Premier League 10 Seasons Ödülleri'nde, On Yılların Yurt Dışı Oyuncusu seçildi. 2004 yılında Pelé tarafından dünyanın yaşayan en büyük oyuncularını belirlediği FIFA 100 listesine seçildi. Éric Cantona, 1987-1995 yılları arasında Fransa millî futbol takımı formasını 43 kez giymiş ve 20 gol atmıştır. 2011 sezonunda New York Cosmos'un futbol idaresi efsane ismi Eric Cantona'ya emanet edildi. Manchester United'da yıldızlaşan Cantona, uzun bir aradan sonra futbola yönetici olarak geri dönmüş oldu. Futbolcu Eric Cantona aslen nereli kimdir, futbol kariyeri boyunca kaç gol attı, toplam gol sayısı kaç, oynadığı takımlar, kaç golü var, istatistikleri nedir, evli mi eşi kimdir sorularının yanıtları haberimizde dellabet yer alıyor.

David Villa kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir? David Villa kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir?

Eric Cantona kimdir?

Eric Cantona Fransız aktör, yönetmen, yapımcı ve santrafor mevkiinde forma giymiş eski profesyonel futbolcudur. Futbol sahası dışında da farklı bir stili olan Éric Cantona, futbol oynadığı dönemde dahi kendine ait tiyatro grubunda oyunlara çıkardı. Futbolu bıraktıktan sonra pek çok reklamda ve sinema filmlerinde rol almaya başladı. 2006 FIFA Dünya Kupası öncesi spor markası Joga Bonito kampanyasının reklamlarında sözcü oldu.

Eric Cantona aslen nereli?

Eric Cantona aslen Fransalıdır. Marsilya’da doğup büyümüştür. Nike'ın 2006 yılında başlattığı reklam kampanyasında yer almıştır. Cantona, saha içinde agresif futboluyla tanınır ve maç öncesi forma yakasını yukarı doğru katlar. Bu horozlara özgü bir şey olup Fransa’yı temsil etmektedir. Yakasını yukarı katlama tarzıyla dünyanın her yerinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan futbolcunun yarattığı bu tarz, günümüzde de birçok futbolcu tarafından devam ettiriliyor.

Gary Lineker kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir? Gary Lineker kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir?

Eric Cantona siyasi görüşü

Eric Cantona, muhalif kişiliğiyle tanınır. Fransa çapında emeklilik yaşının artırılmasını isteyen reforma karşı yapılan eylemlerle ilgili olarak 22 Kasım 2010 tarihinde yaptığı açıklamada sokak gösterilerinin yerine tüm eylemcilerin banka hesaplarındaki paralarını çekmelerini söylemiş, bu şekilde tüm ekonomik sistemin çökertilebileceğini iddia etmiştir. Ayrıca İsrail aleyhine yaptığı açıklamalar ile de büyük ses getirdi. Cantona, tüm dünyada popülaritesini korumaya devam ediyor.

Eric Cantona kariyeri boyunca kaç gol attı?

Eric Cantona futbol kariyeri boyunca kulüp takımlarında 368 maçta 131 gol attı. Fransa milli takımı ile 45 maçta 20 gole imza attı. AJ Auxerre ve Marsilya takımları ile yaşadığı Fransa Ligue 1 Şampiyonluklarının ardından Montpellier ile Coupe de France Şampiyonluğu yaşadı. İngiltere Premier Liginde Leeds United ile 1 şampiyonluk, Manchester United ile 4 şampiyonluk yaşadı. İngiltere FA Community Shield Şampiyonluğunu ise yine aynı takımlarla yaşadı. Ayrıca Manchester United ile 2 kez EFL Cup FA Cup Şampiyonluğu dellabet giriş yaşadı.

Marco van Basten kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir? Marco van Basten kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir?

Eric Cantona hangi takımlarda oynadı?

  • 1981-1983 - Auxerre (altyapı)
  • 1983-1988 - Auxerre
  • 1985-1986 - Martigues (kiralık)
  • 1987-1995 - Fransa Milli Takımı
  • 1988-1991 - Marseille
  • 1989 - Bordeaux (kiralık)
  • 1989-1990 - Montpellier (kiralık)
  • 1991 - Nîmes
  • 1992 - Leeds United
  • 1992-1997 - Manchester United

Davor Suker kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir? Davor Suker kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir?