Erkek giyimde tercih edilen parçalarda kimi zaman klasik, kimi zaman sportif bir hava yaratmak önemli. Bazen renkler, bazen desen, bazen ise kumaş bu konuda bir adım öne çıkıyor. Peki hem konforlu hissetmek hem de stil sahibi bir görünümden ödün vermemek için nasıl bir seçim yapmak gerekli? Erkek giyimde mont, sweatshirt ve gömlek seçerken dikkat edileceklere bakalım…

Hangi Erkek Gömlek Modeli Popüler?

Gömlekler bir erkek için en önemli giyim ürünleri içinde yer alıyor. Gardıroplarda, gömlekler ortama, tarza ya da kombinlere göre onlarca farklı alternatif içerebilir. Nasıl bir gömlek seçileceği ise bazen kararsız bırakan bir konu. Erkek gömlek modeli seçiminde ilk dikkat edilecek konu, vücut yapısına uygun bir seçim yapmak. Bu anlamda slim, regular ya da büyük beden erkek gömlek seçilebilir.

Çizgili desenli gömlekler hem klasik hem de spor tarzın ayrılmaz bir parçası. Beyaz gömlekler ise klasik günlerin kurtarıcısı denebilir. Yaka formuna göre dik yaka gömlekler en çok ilgi görenlerden. Tarza geldiğimizde ise oduncu gömlek modelleri 2022’nin en çok ilgi gören konseptlerinden biriydi. Pamuklu kumaş yapısı, canlı tasarımları ve rahat deneyim sunan kesimleri ile oduncu gömlek modelleri bu yıl da popüler olacak.

Montlarda Fonksiyonellik Ön Planda

Erkek mont modelleri, kış aylarının ayrılmaz bir öğesi. Tabii ki mont seçimi yaparken kaliteden ödün vermemek gerekiyor. Erkek mont modelleri satın alırken en çok dikkat edilecek konu kumaş yapısının ve kalitenin ideal ölçüde olması. Montlarda, tarz olarak vintage modeller ilgi görürken renk olarak ise siyah mont modelleri her ortamda tercih edilebilmesi bakımından ön planda. Mevsimlik montlar, spor montlar ve kaşe montlar hava koşullarına göre tercih edilebilir.

Fonksiyonel bir mont dendiğinde ise ilk etapta kapüşon, önemsenen bir konu. İkinci aşamada ise iç ve dış cepler aranan konulardan. Güçlü yalıtımı ile ciddi bir koruma sağlayan erkek mont modelleri içinde herkes renk ve kumaş formuna göre bir seçim yapabilir.

Her Zaman Dinamik Tarz: Sweatshirt

Erkek giyimde, sweatshirt modelleri tam anlamıyla bir kurtarıcı olarak tanımlanabilir. Rahat bir forma sahip olmasına ek olarak, soğuklara karşı koruyucu olan erkek sweatshirt modelleri ile her adımda konforu hissetmek mümkün. Renk, kumaş ve tarza göre, yaka yapısı ya da kapüşon seçeneklerine göre erkek sweatshirt modelleri ilgi görüyor. Sade bir tarz arayanlar için düz renkli sweatshirt’ler ön plana çıkarken, daha spor bir çizgi düşünenler için baskılı erkek sweatshirt seçenekleri de ilgi görüyor. Kot pantolon, şort ya da eşofmanla kombinlenebilen sweatshirt’ler içinde V yaka modellere ek olarak polo yakalar da ilgi gören konseptlerden.

Uzun yıllar boyu tercih edilebilecek erkek sweatshirt, mont ve gömlek modelleri için erkek giyimin öncü markası Kiğılı’nın modellerine mutlaka göz atın.