Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair detaylar araştırılmaya devam ediyor. Ertuğrul Sağlam aslen nereli, Ertuğrul Sağlam burcu ne, Ertuğrul Sağlam evli mi, Ertuğrul Sağlam eşi kim, Ertuğrul Sağlam hangi takımı çalıştırıyor, Ertuğrul Sağlam oynadığı takımlar hangileridir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Türk futbolunun önemli değerlerinden biri olan ve futbolculuk kariyeri gibi teknik direktörlük kariyeri de başarılı olan Ertuğrul Sağlam, 19 Kas 1969 tarihinde doğmuştur ve şu an 53 yaşındadır. Eski bir futbolcu olan ve şu an teknik direktörlük kariyerine devam eden isim 2003 yılında futbolu bırakmıştır. Ertuğrul Sağlam kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi kimdir, oynadığı takımlar, hangi takımları çalıştırdı sorularının yanıtları ve Ertuğrul Sağlam’ın yaşamına dair merak edilen ayrıntılar haberimizde kingroyal giriş yer alıyor.

Ertuğrul Sağlam aslen nereli?

Ertuğrul Sağlam aslen Zonguldaklıdır. Türk futbolunun tanınmış isimlerinden biri olan e 19 Kasım 1969 doğumlu olan Ertuğrul Sağlam, aslen Zonguldaklı bir eski futbolcu ve teknik direktördür. Futbolculuk kariyerine Fenerbahçe alt yapısında başlayan Ertuğrul Sağlam, ilk profesyonel imzasını Gaziantepspor’a atmıştır. Gaziantepspor’da geçirdiği iki yılın ardından Samsunspor’a transfer olan santrafor, teknik direktörlük kariyerinde ise pek çok kulübü çalıştırmış ve önemli işlere imza atmıştır.

Sergen Yalçın aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımda oynadı çalıştırdığı takımlar Sergen Yalçın aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımda oynadı çalıştırdığı takımlar

Ertuğrul Sağlam burcu ne?

19 Kasım doğumlu olan Ertuğrul Sağlam’ın burcu Akrep’tir. Samsunspor’da 89/90 sezonundan 94/95 sezonuna kadar oynayan Ertuğrul Sağlam, ardından kariyerinin zirvesi olan Beşiktaş’a transfer olmuştur. 2 Milyon Euro bonservis bedeli ile geldiği Beşiktaş’ta da önemli bir performans ortaya koyan Ertuğrul Sağlam, daha sonra 2000/2001 sezonunda Samsunspor’a geri dönmüştür. Futbolunun son yıllarını da Samsunspor’da geçiren efsane isim futbolu burada bırakmıştır.

Ertuğrul Sağlam evli mi eşi kim?

Ertuğrul Sağlam evlidir. Ertuğrul Sağlam’ın eşi Zekiye İlknur Sağlam’dır. Ertuğrul Sağlam 1994 yılında Zekiye İlknur Sağlam ile evlenmiştir ve evliliğini halen sürdürmektedir. Bu evliliğinden Berrak Sağlam ve Burak Can Sağlam olmak üzere iki çocuğu vardır. Ertuğrul Sağlam, futbolculuk kariyerinde milli takım formasını da terletmiştir. 26 maçta görev aldığı Türkiye Milli Takımında ağları 12 kez sarsmayı başarmıştır. Teknik direktörlük yolculuğunda futbolu bıraktığı kulüp olan Samsunspor’da yardımcı antrenör olarak görev almasıyla başlamış ve ilk teknik direktörlük deneyimini 2004 yılında yine Samsunspor ile yaşamıştır.

Emre Belözoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımı çalıştırıyor oynadığı takımlar Emre Belözoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımı çalıştırıyor oynadığı takımlar

Ertuğrul Sağlam hangi takımlarda oynadı?

Ertuğrul Sağlam, profesyonel futbol kariyerinde gittiği takımlarda uzun soluklu forma giymiş ve bu nedenle de pek fazla takımda oynamamıştır. Ertuğrul Sağlam, profesyonel kariyerine Gaziantepspor’da başlamış ve burada alt liglerde forma giymiştir. Ardından Samsunspor’a transfer olan Ertuğrul Sağlam, burada oldukça başarılı sezonlar geçirmiştir. Daha sonra Beşiktaş’ın yolunu tutmuştur. Beşiktaş’ta da kulübün önemli isimlerinden biri haline gelmeyi başaran Ertuğrul Sağlam, son olarak Samsunspor’a dönmüş ve burada futbolu bırakmıştır. Kariyerinde Samsunspor’da toplam 180   maça çıkmış ve 58 gol 10 asistle oynamıştır. Beşiktaş kariyerinde ise 206 maçta forma giymiş ve bu maçlarda 92 kez ağları bulurken 22’de asist yapmıştır. Futbolculuk kariyerinde 3 kez gol kralı olmayı başaran efsane forvet, 1 lig, 1 kupa ve 1 süper kupa kazanmıştır.

Ertuğrul Sağlam çalıştırdığı takımlar

 • 2022 - Kocaelispor (Teknik Direktör)
 • 2021/2022 - Tractor FC (Teknik Direktör)
 • 2019-2021 - Samsunspor (Teknik Direktör)
 • 2018/2019 - Kayserispor (Teknik Direktör)
 • 2018/2019 - Tractor Sazi FC (Teknik Direktör)
 • 2017/2018 - Yeni Malatyaspor (Teknik Direktör)
 • 2014-2016 - Bursaspor (Teknik Direktör)
 • 2013-2015 - Eskişehirspor (Teknik Direktör)
 • 2008-2013 - Bursaspor (Teknik Direktör)
 • 2007-2008 - Beşiktaş JK (Teknik Direktör)
 • 2005-2007 - Kayserispor (Teknik Direktör)
 • 2004/2005 - Samsunspor (Teknik Direktör)
 • 2002-2004 – Samsunspor (Yardımcı Antrenör)

Arda Turan aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim çocuğu var mı hangi takımlarda oynadı? Arda Turan aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim çocuğu var mı hangi takımlarda oynadı?