Eski Köye Yeni Adet filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılmaya devam ediyor. Eski Köye Yeni Adet filmi nerede çekildi, Eski Köye Yeni Adet filmi ne zaman çekildi, Eski Köye Yeni Adet filmi konusu ne, Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncuları isimleri sorularının yanıtları ortaya çıktı. Film, 90'ların başında köye bir sağlık ekibinin gelmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

Eski Köye Yeni Adet filminin oyuncuları arasında Bülent Emrah Parlak, Nail Kırmızıgül, Füsun Demirel, Burcu Gönder Parlak, Haki Biçici, Gülhan Tekin, Meltem Yılmazkaya ve Osman Akça rol alıyor. Filmin senaryosunu, aynı zaman yönetmen koltuğunda da birlikte oturan Gülistan Acer ve Ferit Karahan yazdı. Filmin yapımcısı Hasan Doğan oldu. Müziklerini Tuna Hizmetli’nin hazırladığı film komedi türünde betperform çekildi. Eski Köye Yeni Adet filminin çekildiği yer, çekim yeri, film kaç yılında çekildi, hikayesi ne anlatıyor, oyuncu kadrosu ve merak edilen diğer soruların yanıtları içeriğimizde yer alıyor.

Eski Köye Yeni Adet filmi ne zaman çekildi?

Eski Köye Yeni Adet filmi 2018 yılında çekildi. Film 20 Temmuz 2018 tarihinde beyazperdede sinemaseverler ile buluştu. 182 bin 830 kişi tarafından sinema salonlarında izlendi. 2 milyon 121 bin 280 TL hasılat elde etti.

Eski Köye Yeni Adet filmi konusu ne?

1990'lı yılların sonuna doğru köye sağlık ekibi geliyor. En az üç çocuğu olan kadınlara doğum kontrolü için spiral takılıyor. Köyün erkekleri ise toplanıp kadınlara takılan cihazın ne olduğuna dair fikirler üretiyor. Birbirinden komik yanlış anlamaların ardından, devletin dinleme cihazı taktığına kanaat getiriyorlar ve komedi betperform giriş başlıyor.

Eski Köye Yeni Adet filmi nerede çekildi?

Eski Köye Yeni Adet filmi İstanbul Beykoz’da ve Çanakkale Ayvacık’ta çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü için Beykoz ilçesinde çekim setleri kurulurken, kalan tüm sahneler için Ayvacık ilçesine bağlı Asos bölgesinde çekimler yapıldı. Çekimler özellikle Asos bölgesinde bulunan Kulfal Köyü ve Tamış Köyü’nde yapıldı.

Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncuları isimleri

  • Bülent Emrah Parlak - Muhlis
  • Nail Kırmızıgül - Naci
  • Füsun Demirel - Gülizar
  • Burcu Gönder Parlak - Sadiye
  • Haki Biçici - Fedai
  • Gülhan Tekin - Sevda
  • Muhammed Cangören - Zülfikar

Eski Köye Yeni Adet filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Metem Yılmazkaya, Osman Akça, Ali Rıza Tanyeli, Asiye Dinçsoy, Gürsu Gür, Nülufer Kılıçarslan. Ali Rıza Kubilay, Güner Özkul, Derya Karadaş ve Nursel Köse.