Estergon Kalesi filmi televizyon ekranlarında tarihi film severlerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Estergon Kalesi filmi nerede çekildi, Estergon Kalesi filmi hangi kalede çekildi, Estergon Kalesi filmi kaç yılında çekildi, Estergon Kalesi filmi oyuncuları isimleri nedir, Estergon Kalesi filmi konusu ne? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Çal Hasan rolü ile Serdar Gökhan, Nadezya rolü ile Feri Cansel, Bölükbaşı Cafer rolü ile Kazım Kartal paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Şefik Döğen, Tuncer Necmioğlu, Osman Alyanak, Nevin Aypar, Ahmet Karatop, Sırrı Elitaş ve Anuşka rol alıyor.

Estergon Kalesi filminde, esir alınan ve ağır işkencelere maruz kalan Çal Hasan, büyük mücadeleler sonunda hapis olduğu kaleden kaçmayı başarıyor. Çal Hasan, padişahın emrini ve iradesini aldıktan sonra yarım kalan görevini tamamlamak, serhadde bulunan Genç Osman’ı bulup, kurban olmadan Estergon’da Türk sancaklarını dalgalandırmak üzere yola koyuluyor. Kara Murat, Malkoçoğlu, Karaoğlan gibi tarihi film serilerinin büyük gişe yaptığı dönemde çevrilen film, başrolü Serdar Gökhan'ın üstlendiği, tarihsel avantürlerin en ünlülerinden biridir. Estergon Kalesi filminin çekildiği kale nerede çekilmiştir, çekim yeri, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim, hikayesi ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde betaverse yer alıyor.

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi nerede çekildi hangi kalede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi nerede çekildi hangi kalede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Estergon Kalesi filmi kaç yılında çekildi?

Estergon Kalesi filmi 1972 yılında çekildi. Tarihi, macera ve aksiyon türleri ile çekilen yapım 1 Nisan 1973 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda yayınlanmaya devam eden filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda senaryosunu da yazan Kemal Kan oturuyor. Yapımcısı Kadir Kesemen olan filmin müziklerini, kahramanlık türkülerini seslendirmesi ile tanınan Hasan Mutlucan hazırladı.

Estergon Kalesi filmi nerede çekildi?

Estergon Kalesi filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un birçok tarihi mekanında, hisarda ve farklı bölgelerinde çekim setleri kuruldu. Filmin çekimleri İstanbul’da yapıldı.

Estergon Kalesi filmi hangi kalede çekildi?

Estergon Kalesi filmi Anadolu Hisarı Kalesi ya da Rumeli Hisarı Kalesi’nde çekildi. Filmin çekimlerinin önemli bölümü iki kaleden birinde yapıldı. Ayrıca İstanbul’un farklı tarihi mekanlarında da çekimler yapılmıştır.

Malkoçoğlu Akıncılar Geliyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Malkoçoğlu Akıncılar Geliyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Estergon Kalesi filmi konusu ne?

Estergon Kalesi filminde, Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman, Estergon Kalesi’ni fethetmek için bir ordu gönderir. Amaç hiç kan dökmeden kaleyi almak ve barış yapmaktır. Fakat kaleyi ellerinde bulunduran Macarlar, iyi niyet göstererek kaleyi verecekmiş gibi davranırlar ancak Osmanlı elçilerini öldürürler. Padişahın güvendiği Akıncılardan olan Bölükbaşı Cafer ve Çal Hasan öç almak amacıyla Estergon kalesine gider. Tuzağa düşürülürler. Cafer esir düşerken Hasan kaçmayı başarır ve eskiden tanışıp sevdiği Nadesya'ya sığınır. Nadesya ise hem annesi hem de babasının Macar kralı tarafından esir edilmesi nedeniyle çok üzgündür. Hasan Estergon kalesini almak, sevdiklerini kurtarmak, intikam almak için planlar yapmaya başlar.

Estergon Kalesi filmi hangi kanalda oynuyor?

Estergon Kalesi filmi 360 TV kanalında oynuyor. Tarihi kahramanlık filmi 3 Ağustos Perşembe günü saat 13.30’da ve aynı günün akşamı saat 23.00’te 360 TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmde Serdar Gökhan’ı Abdurrahman Palay, Feri Cansel’i Gülen Kıpçak, Kazım Kartal’ı Bülent Koral seslendirmiştir. Ayrıca Tuncer Necmioğlu’nu Doğan Bavli, Osman Alyanak’ı Rıza Tüzün, Nevin Aypar’ı Lale Belkıs ve Sırrı Elitaş’ı Erdoğan Esenboğa seslendirmiştir. Saltun Film tarafından çekilen yapım 83 dakika betaverse giriş sürüyor.

Tarkan Güçlü Kahraman filmi nerede çekildi Alonya Wang Yu kim hangi kanalda oynuyor? Tarkan Güçlü Kahraman filmi nerede çekildi Alonya Wang Yu kim hangi kanalda oynuyor?

Estergon Kalesi filmi oyuncuları isimleri

 • Serdar Gökhan (Çal Hasan)
 • Feri Cansel (Nadezya)
 • Kazım Kartal (Bölükbaşı Cafer)
 • Şefik Döğen (Aşık)
 • Tuncer Necmioğlu (Tristian Vitelli)
 • Osman Alyanak (Verben)
 • Nevin Aypar (Madam İsabel)
 • Ahmet Karatop (Akıncı)
 • Sırrı Elitaş (Kont Michel)
 • Anuşka (Prenses)
 • Ramazan Akboğa (Asker)
 • Hasan Yıldız (Komutan)

Estergon Kalesi filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Giray Alpan (Martini), İhsan Baysal (Torbielli), Ekrem Gökkaya (Pal Varday), Yaşar Güçlü (Kont Antonio), Arap Celal, Mustafa Özkaya, Mehmet Ali Güngör, Yaşar Güçlü, Lütfü Engin (Cellat) ve Fahri Dinç (Bizanslı).

Battal Gazi Destanı filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Prenses Elenora kim? Battal Gazi Destanı filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Prenses Elenora kim?