Futbolseverlerin uzun süreden bu yana hasretini çektikleri Euro 2024, 14 Haziran’da başlıyor. Söz konusu turnuvayı bizim açımızdan önemli kılan nokta tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye’nin de katılması! Euro 2024 F grubu ekiplerinden birisi olan milli takımımızın rakipleri arasında Portekiz, Çekya ve Gürcistan yer alıyor. İçeriğimiz sayesinde bu ekiplerin son durumları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Portekiz Grubun Favorisi

Fransa’da düzenlenen Euro 2016’da şampiyon olan Portekiz, sonrasında istediği başarılara bir türlü erişemedi. Özellikle 2022 Dünya Kupası’nda Fas’a elenerek taraftarlarına büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Cristiano Ronaldo ve arkadaşları, hedeflerini Euro 2024 olarak belirledi.

Roberto Martinez, 9 Ocak 2023 tarihinden bu yana Portekiz’i çalıştırıyor. Euro 2024, deneyimli teknik adam için de önemli bir sınav olacak. Alınabilecek kötü bir sonuç, İspanyol teknik adamın macerasını sonlandırabilir.

Portekiz, tahmin edebileceğiniz üzere Euro 2024 F grubu favorisi! Çekya, Türkiye ve Gürcistan’a kıyasla çok daha güçlü bir kadrosu olan takımda Cristiano Ronaldo’nun yanı sıra Bernardo Silva, Ruben Dias, Rafael Leao, Bruno Fernandes gibi isimler de forma giyiyor.

Çekya İkincilik Mücadelesi Verecek

Çekya, Euro 2024 F grubu dişli ekiplerinden birisi! 2024 yılının Ocak ayından bu yana Ivan Hasek tarafından çalıştırılan takımın özellikle Türkiye ile oynayacağı maç bir hayli önem taşıyor. Söz konusu müsabakadan çıkacak sonuç, grubu ikinci tamamlayacak takımı tayin edebilir. Çekya’nın en önemli oyuncuları arasında Patrick Schick, Adam Hlozek ve Tomas Saucek yer alıyor.

Gürcistan Sürpriz Yapmayı Hedefliyor

Türkiye grubu Euro 2024 denildiği zaman akla Portekiz ve Çekya’nın yanı sıra Gürcistan da geliyor. Play-off etabında başarılı olarak turnuvaya katılım hakkını kazanan takımın sürpriz yapma ihtimali mevcut! Özellikle Türkiye ve Çekya ile oynanacak maçlar, Gürcülerin kaderini tayin edecek.

Gürcistan’ın yıldızı Khvicha Kvaratskhelia, aynı zamanda Türkiye grubu Euro 2024 en değerli oyuncularından biri! 2001 doğumlu oyuncu, 2022/2023 sezonundan bu yana Napoli’de forma giyiyor. Henüz 23 yaşında olmasına rağmen milli formayla güzel işlere imza atan yıldız isim, Euro 2024 F grubu dengeleriyle oynayabilir.