Oyuncu Evrim Alasya'nın hayatı, biyografi bilgileri ve oyunculuk kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Evrim Alasya aslen nereli, Evrim Alasya burcu ne, Evrim Alasya evli mi eşi sevgilisi kimdir, Evrim Alasya boy kilo kaç, Evrim Alasya oynadığı diziler filmler nedir? 1979 doğumlu güzel oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. 1999 yılından bu yana oyunculuk yapan Evrim Alasya, ilk olarak Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda çalışmıştır. Kariyeri boyunca birçok tiyatro oyunu, dizi ve film projesinde yer almıştır. Kariyerinde daha fazla fırsat yakalayabilmek için 2003 yılında İstanbul'a taşınmıştır, aynı sene dizi sektöründe çalışmaya başlamıştır.

Evrim Alasya'nın ilk dizi deneyimi Bir İstanbul Masalı dizisindeki küçük bir rol ile olmuştur. Kariyerinin ilk yıllarında tiyatroya önem veren oyuncu 2015 yılına kadar televizyon dizilerinde küçük rollerde yer almıştır. Televizyonda dikkat çekmesini sağlayan yapım ise 2012 yılında konuk oyuncu olarak girdiği Muhteşem Yüzyıl dizisi olmuştur. Evrim Alasya dizide Ayşe Hafsa Sultan'ın gençliğini canlandırmıştır. Ayşe Hafsa Sultan'ın yetişkinliğini oynayan Nebahat Çehre'ye benzerliği ve güzelliği ile büyük ilgi çekmiştir. Evrim Alasya kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi sevgilisi kimdir, boyu kaç, kilosu kaç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde tophillbet yer alıyor.

Barış Kılıç aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kimdir oynadığı diziler filmler Barış Kılıç aslen nereli burcu ne boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kimdir oynadığı diziler filmler

Evrim Alasya aslen nereli?

Evrim Alasya aslen İzmirlidir. İzmir'de doğup büyüyen yetenekli oyuncu, 2008 yılında Muro ve Başka Semtin Çocukları isimli iki sinema filminde oynamıştır. 2023 yılında 2 sezon yayımlanan bir internet dizisi olan Terzi'de kiraz karakterini canlandırmıştır.

Evrim Alasya burcu ne?

2 Ağustos 1979 tarihinde doğan Evrim Alasya'nın burcu Aslan'dır. Oyuncunun dizilerde oynadığı ilk başrol 2015-2016 yılları arasında yayımlanan Güneş'in Kızları dizisi olmuştur. Dizide Güneş Yılmaz'ı canlandırmıştır. Sesinin güzelliği ile dikkat çeken oyuncu, müzikallerde de yer almıştır.

Seda Türkmen aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kimdir boyu kaç oynadığı diziler filmler Seda Türkmen aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kimdir boyu kaç oynadığı diziler filmler

Evrim Alasya evli mi eşi sevgilisi kimdir?

Evrim Alasya evli değildir. Özel hayatını gözlerden uzak yaşayan oyuncunun sevgilisinin kim olduğu bilinmemektedir. Bir dönem rol arkadaşları olan Haluk Bilginer ve Emre Kınay ile anılmıştır. Fakat oyuncu iddiaları reddetmiştir.

Evrim Alasya boy kilo kaç?

Deneyimli oyuncu Evrim Alasya'nın boyu 1,67 cm, kilosu 57'dir. Oyuncu 2022 yılından beri Show TV kanalında yayımlanan Kızılcık Şerbeti dizisinde yer almaktadır. Dizide seküler bir öğretmen olan Kıvılcım Arslan'ı canlandırmaktadır. Oyuncu kariyerini yeni yapımlarla tophillbet giriş sürdürmektedir.

Canan Ergüder aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo kaç oynadığı diziler filmler Canan Ergüder aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo kaç oynadığı diziler filmler

Evrim Alasya oynadığı filmler

 • 2008 - Muro - Fidan
 • 2008 - Başka Semtin Çocukları - Evrim

Evrim Alasya internet dizileri filmleri

 • 2023 - Terzi - Kiraz

Evrim Alasya oynadığı diziler

 • 2003 - Bir İstanbul Masalı - Esma'nın arkadaşı
 • 2005 - Ihlamurlar Altında - Sema
 • 2008 - Gece Sesleri - Neslihan
 • 2010 - Gönülçelen - Balçiçek
 • 2012 - Muhteşem Yüzyıl - Ayşe Hafsa Sultan'ın gençliği
 • 2013 - Vicdan - İclal
 • 2014 - Benim Adım Gültepe - Suna
 • 2015-2016 - Güneşin Kızları - Güneş Yılmaz
 • 2018 - Koca Koca Yalanlar - Müjgan
 • 2020 - Kırmızı Oda - Meliha Kınık
 • 2020-2021 - Akrep - Ferda Kendirci
 • 2022 - Kızılcık Şerbeti - Kıvılcım Arslan

Demet Akbağ aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir boy kilo kaç oynadığı diziler filmler Demet Akbağ aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir boy kilo kaç oynadığı diziler filmler