Evrim Alasya’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Evrim Alasya aslen nereli, Evrim Alasya kiminle evli, Evrim Alasya boyu kaç, Evrim Alasya burcu ne, Evrim Alasya oynadığı filmleri ve tv dizileri sorularının yanıtları araştırılıyor. Evrim Alasya 5 yaşında ritmik jimnastik yapmaya başlamıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Konak Belediye Tiyatrosu kurslarına katılarak aldığı oyunculuk eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

Evrim Alasya Üniversite eğitimi için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümüne gitmiştir. 1999 yılından günümüze kadar birçok başarılı tiyatro, sinema ve dizi projelerinde yer almıştır. Evrim Alasya kimdir nerelidir, memleketi, evli mi, eşi kim, sevgilisi kim, hangi burç, boyu kaç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı soruları cevapları ve Evrim Alasya’nın yaşamına dair merak edilenler haberimizde betpunto yer alıyor.

Sıla Türkoğlu kimdir nereli kaç yaşında boyu kaç oynadığı diziler hangi burç? Sıla Türkoğlu kimdir nereli kaç yaşında boyu kaç oynadığı diziler hangi burç?

Evrim Alasya aslen nereli?

Evrim Alasya aslen İzmirlidir. İzmir’de doğup büyüyen başarılı oyuncu lisans eğitimini bitirdikten sonra radikal bir karar alarak İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’da Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda 2003-2006 yıllarında roller alıp çalışmıştır. 2005 yılında ilk dizi deneyimi Ihlamurlar Altında dizisi ile televizyon ekranlarına merhaba demiştir.

evrim alasya aslen nereli kiminle evli eşi kim oynadığı diziler filmler

Evrim Alasya kiminle evli?

Evrim Alasya evli değildir. Aşk hayatı ve özel hayatı ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Güzel oyuncu sosyal medya adreslerinden set halleri ve projelerine dair paylaşımlarda bulunmaktadır. Tam adı Müjde Evrim Alasya olan yetenekli oyuncunun soyadından dolayı Zeki Alasya ile akrabalığı var sanılsa bile Zeki Alasya ile herhangi bir kan bağı yoktur.

Kızılcık Şerbeti dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman? Kızılcık Şerbeti dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman?

Evrim Alasya boyu kaç?

Evrim Alasya'nın boyu 1,68 cm’dir. 57 kilogram ağırlığındaki Evrim Alasya 2006 yılında Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer'in kurduğu Oyun Atölyesi'nde çalışmaya başlamıştır. Sesi de güzel olan sanatçı müzikaller dahil birçok tiyatro oyununda rol almıştır. Yetenekli oyuncu televizyon ekranlarındaki asıl bilinirliğini Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman'ın validesi Ayşe Hafsa Sultan'ın gençliğini canlandırarak kazanmıştır. Evrim Alasya’nın Nebahat Çehre ile olan benzerliği betpunto giriş o dönem çok konuşulmuştur.

evrim alasya aslen nereli kiminle evli eşi kim oynadığı diziler filmler

Evrim Alasya burcu ne?

Evrim Alasya'nın burcu Aslan'dır. Evrim Alasya doğum tarihi 2 Ağustos 1979’dur. 2015-2016 döneminde Güneş'in Kızları dizisinde canlandırdığı Güneş karakteriyle popülaritesini daha da arttırmıştır. Günümüzde Show TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinde Kıvılcım karakterine hayat vermektedir. Kızılcık Şerbeti dizisinde Evrim Alasya’ya Barış Kılıç, Sıla Türkoğlu, Müjde Uzman, Sibel Taşçıoğlu ve Settar Tanrıöğen gibi isimler eşlik etmektedir.

Nana Stambolishvili aslen nereli kaç yaşında evli mi eşi kim boyu kaç burcu ne oynadığı diziler Nana Stambolishvili aslen nereli kaç yaşında evli mi eşi kim boyu kaç burcu ne oynadığı diziler

Evrim Alasya oynadığı filmleri ve tv dizileri

Evrim Alasya oynadığı diziler

 • 2005 - Ihlamurlar Altında - Sema
 • 2008 - Gece Sesleri - Neslihan
 • 2010 - Gönülçelen - Balçiçek
 • 2012 - Muhteşem Yüzyıl - Ayşe Hafsa Sultan'ın gençliği
 • 2014 - Benim Adım Gültepe - Suna
 • 2015-2016 - Güneşin Kızları - Güneş Yılmaz
 • 2018 - Koca Koca Yalanlar - Müjgan
 • 2020 - Kırmızı Oda - Meliha Kınık
 • 2020-2021 - Akrep - Ferda Kendirci
 • 2022 - Kızılcık Şerbeti - Kıvılcım Arslan
 • Yakında - Terzi - İnternet dizisi

Evrim Alasya oynadığı filmler

 • 2008 - Muro - Fidan
 • 2008 - Başka Semtin Çocukları - Evrim

Çağla Şikel aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne Çağla Şikel oynadığı diziler programı Çağla Şikel aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne Çağla Şikel oynadığı diziler programı