Instagram uygulamasında özellikle gizli olan profilleri incelemek ve takip etmek için fake hesaplar oluşturulur ve gerçeklik görünümü kazanması için çeşitli paylaşımlar yapılmaktadır. Fake hesap Instagram üzerinden üyelik işlemi gerçekleştirip olmadığınız bir kişi gibi görünerek kullanıcılardan kimliğinizi saklama biçimi olarak tanımlanabilir.

Fake hesaplar genellikle sahte profiller ve nesne fotoğraflarından oluşan gönderiler oluşturur. İyi niyetle bu hesapları açtıkları pek söylenemez. Daha çok takip amaçlı yapılan bir işlemdir. Fake hesap olduğunu anlamak için bazı ipuçları şu şekildedir:

  • Profil resmi uzak, belirsiz ya da siyah beyazdır
  • Gönderilerinde kim olduğunu belli edecek kendi fotoğrafı bulunmaz
  • Takipçi sayısı azdır, takip edilen sayısı ile arasında fark vardır
  • Gönderiler genelde yakın bir zamanda tek seferde paylaşılmıştır

Fake hesaplar rahatsız edici olsa da kullanıcıların gönderilerini beğenebilir, paylaşım yapabilir veya yorum yapabilirler. Takipçi sayınızda artış sağlarlar. Farklı bir kullanıcıya takipçi göndermek için oluşturulan instagram takipçi hilesi ile ücretsiz olarak istediğiniz sayıda takipçiyi belirlediğiniz kullanıcıya gönderebilirsiniz.

Fake Hesap Mahkemeye Verilir Mi?

Fake hesap doğrudan mahkemeye verilemez. Instagram kullanıcısına karşı hakaret veya suş teşvik eden bir davranış gerçekleştiğinde hukuki yollara başvurulabilir. Fenomen olsanız da olmasanız da sosyal medyanızda yapılan tüm kötü içerikli ve hakaret tarzındaki yorumlara karşı şikayet hakkınız bulunur.

Instagram’da takipçi sayınızı yüksek olması ve profilinizin herkese açık durumda olması gibi durumlarda bazı hesaplar fake olabilir. Bu durumda fake hesap kullanıcısını da kötü davranış ve yorumlarından dolayı şikayet edebilirsiniz. Instagram’da takipçi hilesi yöntemini kullanarak istediğini hesaba takipçi gönderisi yapabilir bu işlem için Popigram internet adresini inceleyebilirsiniz.

Fake Hesap Açmak Suç Mu?

Açılan fake hesaplar için bir suç ihlali söz konusu değildir. Bu hesaplar eğer Instagram’da yer alan gönderilere hakaret ve suça teşvik edici yorumlarda bulunursa kullanıcı şikayet edebilir.

Fake Hesap Ne Oluyor?

Farklı bir isimle kimliği belli etmeden kullanılan sahte hesaplardır. Instagram’da profiliniz herkese açık ise takipçileriniz arasında fake hesapta bulunabilir. Takipçi sayınızı gerçek kullanıcılar ile artırmak için PopiGram.com ’da bulunan takipçi paketlerini 5 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.