Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. İstanbul’un fethinin yıldönümünde sinemaseverlerin tv’de ilk kez olarak beğenisine sunulacak olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi ne zaman çekildi, Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi hangi kanalda oynuyor, Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncu kadrosunda Can Sipahi, Emin Gürsoy ve Bülent Alkış rol alıyor. Filmde İstanbul'un fethi bir satranç masasında ele alınıyor. Aşık Paşazade, fethi Fatih'in torunlarına anlatıyor ve hikaye görselleştiriliyor. İstanbul'un fethini izleyeceğimiz film, aynı zamanda Fatih'in zekasına, bilgisine, entelektüel kişiliğine ve şairliğine de odaklanıyor. Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, konusu ne, nerede çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde rbet yer alıyor.

Fetih 1453 filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman hangi kanalda oynuyor oyuncuları kim? Fetih 1453 filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman hangi kanalda oynuyor oyuncuları kim?

Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi ne zaman çekildi?

Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi 2023 yılında çekildi. Filmin yönetmen koltuğunda Ekrem Arslan oturuyor. Biyografi ve tarihi türleri ile ekranlara gelen 2023 yapımı filmin tanıtımında şu ifadeler yer alıyor; “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur." 29 Mayıs 1453... O gün, Peygamber Efendimizin Hadis-i şerifi gerçekleşecek, Osman Gazi'nin rüyası hayat bulacaktı… Aşılmaz denilen surları aşacak o büyük komutan 21 yaşında bir çağı bitirip, yeni bir çağ başlattı... Dünya tarihi o gün Fatih Sultan Mehmet ile sonsuza dek değişti...”

Kara Murat Ölüm Emri filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oyuncuları isimleri Kara Murat Ölüm Emri filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oyuncuları isimleri

Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi oyuncuları isimleri

  • Can Sipahi
  • Emin Gürsoy
  • Bülent Alkış

Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi hangi kanalda oynuyor?

Fatih Sultan Mehmet Yeni Çağ filmi ATV kanalında oynuyor. Film fethin yıldönümü olan 29 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’de ve bittikten hemen sonra tekrar 22.00’de ATV ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Bir satranç masası kurgusunun üzerinden izleyicilerle buluşan filmde, Fatih’in torunlarına fethin nasıl yapıldığı Aşık Paşazade tarafından anlatılıyor. Bu anlatımdaki hikaye de görselleştirilerek izleyicilerle buluşuyor. İstanbul’un fethi hikayenin içinde ekranlara geliyor. Ayrıca Fatih Sultan Mehmet’in zekası, bilgisi, kişiliği ve şairliğine de daha yakından rbet giriş bakıyoruz.

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi nerede çekildi hangi kalede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi nerede çekildi hangi kalede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri