Teknik direktör Fatih Terim’in hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair detaylar oldukça merak ediliyor. Fatih Terim aslen nereli, Fatih Terim burcu ne, Fatih Terim eşi kim, Fatih Terim kızı kim, Fatih Terim oynadığı takımlar hangileri, Fatih Terim çalıştırdığı takımlar hangileri? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Türkiye’nin en önemli teknik adamlarından biri olan ve Galatasaray ile kazandığı UEFA Kupası ve Süper Kupa ile Galatasaraylıların adını tarihe altın harflerle yazdığı Fatih Terim’in yaşamına dair merak edilen detaylar ortaya çıktı. Fatih Terim, 4 Eylül 1953 tarihinde doğmuştur ve şu an 70 yaşındadır. Galatasaray’ın efsane futbolcusu ve teknik direktörü olan Fatih Terim, hem futbolcu hem de teknik direktör olarak tarihi başarılara imza atmıştır. Futbolculuk kariyerine Adana Demirspor’da başlamıştır ve alt yaş kategorilerinde forma giydikten sonra profesyonel olarak Adana Demirspor’da ön libero olarak 4 yıl top koşturmuştur. Fatih Terim kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi kimdir, oynadığı takımlar, hangi takımları çalıştırdı sorularının yanıtları haberimizde madridbet yer alıyor.

Arda Turan aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim çocuğu var mı hangi takımlarda oynadı? Arda Turan aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim çocuğu var mı hangi takımlarda oynadı?

Fatih Terim aslen nereli?

Fatih Terim aslen Adanalıdır. Fatih Terim, 4 Eylül 1953 tarihinde Adana, Türkiye'de doğmuştur. Türk futbolunun önemli isimlerinden biri olan Terim, hem futbolcu hem de teknik direktör olarak başarılı bir kariyere sahiptir. Doğduğu şehrin kulübü Adana Demirspor’da futbola başlayan Fatih Terim, ardından transfer olduğu Galatasaray’da efsane olmuş ve futbol kariyerini de burada sonlandırmıştır.

Fatih Terim burcu ne?

4 Eylül doğumlu olan Fatih Terim’in burcu Başak’tır. 69/70 sezonunda Adana Demirspor’da profesyonel olarak sahalara adım atan Fatih Terim, 69-74 yılları arasında forma giydiği 83 maçta 12 gol atmıştır. Galatasaray’a transfer olduğu 1974 yılından futbolu bıraktığı 1985 yılına kadar Galatasaray’da 317 maçta görev almış ve 16 gole imza atmıştır. 1975-1985 yılları arasında ise Türkiye milli takımında 51 maçta görev almış ve 2 gol atmıştır.

Emre Belözoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımı çalıştırıyor oynadığı takımlar Emre Belözoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımı çalıştırıyor oynadığı takımlar

Fatih Terim eşi kim kızı kim?

Fatih Terim’in eşi Fulya Terim’dir. Fatih Terim’in iki kızı Buse Terim Bahçekapılı ve Merve Terim Çetin’dir. Fatih Terim 1982 yılında Fulya Terim ile dünya evine girmiştir ve evlilikleri sürmektedir. Fatih Terim’in Buse Terim ve Merve Terim Çetin olmak üzere iki kız çocuğu bulunmaktadır. Fatih Terim, futbolculuk kariyerinden çok daha başarılı bir teknik direktörlük kariyeri geçirmiş ve gerek Türkiye milli takımında gerek Galatasaray’da çok başarılı işlere imza atmıştır. Ankaragücü’nde teknik direktörlük kariyerine başlamış ve Galatasaray’ın yanı sıra 3 dönem Türkiye milli takımını çalıştırmıştır.

Fatih Terim oynadığı takımlar hangileri?

Fatih Terim futbolculuk kariyerinde yalnızca Adana Demirspor ve Galatasaray formaları giymiştir. Adana Demirspor’da 5 yıl futbol oynayan Fatih Terim, ardından Galatasaray’da 11 yıl forma giymiş ve kariyerini noktalamıştır. Teknik direktörlük kariyerinde 1 UEFA kupası, 8 Süper Lig, 3 Türkiye Kupası ve 4 Süper Kupa kazanmıştır. Özellikle İtalya’nın dev kulüplerinden Fiorentina ve Milan’ı da çalıştırarak en kariyerli Türk teknik direktör olmuştur. 70 yaşındaki Galatasaray efsanesi, hem Türk futbolu hem de Galatasaray için kariyerinde önemli işlere imza atmıştır ve sayısız başarı kazanmıştır. Şu anda ise herhangi bir kulüpte çalışmamaktadır.

Sergen Yalçın aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımda oynadı çalıştırdığı takımlar Sergen Yalçın aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımda oynadı çalıştırdığı takımlar

Fatih Terim çalıştırdığı takımlar hangileri

 • 2017-2022 Galatasaray (Teknik Direktör)
 • 2013-2017 Türkiye Milli Takımı (Teknik Direktör)
 • 2011-2013 Galatasaray (Teknik Direktör)
 • 2005-2009 Türkiye Milli Takımı (Teknik Direktör)
 • 2002-2004 Galatasaray (Teknik Direktör)
 • 2001/2001 Milan AC (Teknik Direktör)
 • 2000/2001 AC Fiorentina (Teknik Direktör)
 • 1996-2000 Galatasaray (Teknik Direktör)
 • 1993-1996 Türkiye Milli Takımı (Teknik Direktör)
 • 1990-1993 Türkiye U21 (Teknik Direktör)
 • 1990-1993 Türkiye (Yardımcı Antrenör)

Ertuğrul Sağlam aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımı çalıştırıyor oynadığı takımlar Ertuğrul Sağlam aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımı çalıştırıyor oynadığı takımlar