Futbolcu Filip Benkovic’in hayatı, futbol kariyeri ve biyografi bilgileri araştırılmaya devam ediyor. Filip Benkovic aslen nereli, Filip Benkovic evli mi eşi sevgilisi kimdir, Filip Benkovic hangi takımdan geldi, Filip Benkovic hangi takımlarda oynadı, Filip Benkovic kaç gol attı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 13 Temmuz 1997 tarihinde Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde dünyaya gelen Benkovic, 1,94 cm boyundadır. Udinese takımından kiralık olarak Trabzonspor takımı kadrosunda bulunan Benkovic defans mevkisinde oynuyor ve 32 numaralı formayı giyiyor. Hırvat milli futbolcu olan Filip Benkovic, futbol kariyerine doğduğu şehrin takımı olan Dinamo Zagreb'de başladı. Gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Filip Benkovic, 2018 yılının Ağustos ayında 14.5 milyon Euro bedel karşılığında İngiltere Premier Lig takımı olan Leicester City takımının kadrosuna katıldı. Leicester City, Hırvat oyuncuyu sırasıyla Celtic, Bristol City, Cardiff ve OH Leuven takımlarına kiraladı. Futbolcu Filip Benkovic kimdir nerelidir, evli mi, eşi sevgilisi kimdir, hangi takımdan geldi, oynadığı takımlar, hangi takımlarda oynadı, istatistikleri, kaç golü var sorularının yanıtları ve Filip Benkovic’in yaşamına dair merak edilen tüm detaylar haberimizde hermesbet yer alıyor.

Eren Elmalı aslen nereli evli mi sevgilisi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Eren Elmalı aslen nereli evli mi sevgilisi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Filip Benkovic aslen nereli?

Filip Benkovic aslen Hırvatistanlıdır. Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde doğup büyüyen Benkovic, yaşamını Trabzon’da sürdürüyor. Ocak 2022'de Leicester City'den bedelsiz olarak Udinese'ye transfer olan Benkovic, son olarak Alman ekibi Braunschweig'te kiralık olarak forma giymişti. E.Braunschweig'teki kiralık sözleşmesi sona eren stoper, İtalyan ekibine geri dönmüştü.

Filip Benkovic evli mi?

Filip Benkovic evli değil. Filip Benkovic’in özel hayatına dair detay bulunmuyor. Benkovic’in Udinese ile Haziran 2025'e kadar sözleşmesi bulunuyor. Hırvatistan Milli Takımı'nın çeşitli alt yaş kategorilerinde de forma giyen Filip Benkovic, A Milli Takım düzeyinde ise 1 kez görev yaptı. Oyuncunun kariyerinde gördüğü en yüksek değeri 11 milyon Euro olarak kayıtlara geçti.

Enis Destan aslen nereli evli mi hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Enis Destan aslen nereli evli mi hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Filip Benkovic hangi takımdan geldi?

Filip Benkovic Trabzonspor takımına Eintracht Braunschweig takımında kiralık oynarken Udinese takımından geldi. Transferinin ardından açıklamalarda bulunan Benkovic, “Bu hikayenin bir parçası olduğum için mutluyum. Türkiye çok iyi bir lig. İnsanların futbola olan bağlılığı ve fanatizmi, hepimizi sahada onlara karşılığını vermeye mecbur bırakan bir şey” diyerek Türkiye’de futbola olan ilgiye dikkat çekmişti.

Filip Benkovic kaç gol attı?

Filip Benkovic 112 maçta 11 gol attı. Milli takım kariyerinde ise 12 maçta 3 gol attı. Dinamo Zagreb takımı ile 56 maça çıktı ve 6 gol attı. Celtic takımı ile 20 maçta 2 gol attı. Bristol City takımı ile 10 maçta 2 gol attı. Trabzonspor takımı ile 4 maça çıkan Benkovic, bu maçlarda 1 gol attı. Deneyimli futbolcu kariyerine Trabzonspor takımında hermesbet giriş devam ediyor.

Enis Bardhi aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Enis Bardhi aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Filip Benkovic hangi takımlarda oynadı?

 • 2008-2015 - Dinamo Zagreb (altyapı)
 • 2013 - Hırvatistan U-17
 • 2014 - Hırvatistan U-19
 • 2015-2018 - Dinamo Zagreb
 • 2015-2019 - Hırvatistan U-21
 • 2018-2022 - Leicester City
 • 2018-2019 - Celtic (kiralık)
 • 2019 - Hırvatistan
 • 2020 - Bristol City (kiralık)
 • 2020-2021 - Cardiff City (kiralık)
 • 2021 - OH Leuven (kiralık)
 • 2022 - Udinese
 • 2022-2023 - Eintracht Braunschweig (kiralık)
 • 2023 - Trabzonspor (kiralık)

Edin Visca aslen nereli evli mi eşi kimdir hangi takımdan geldi kaç gol attı hangi takımlarda oynadı? Edin Visca aslen nereli evli mi eşi kimdir hangi takımdan geldi kaç gol attı hangi takımlarda oynadı?