Türkan Şoray’ın başrolde olduğu Fosforlu Cevriyem filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Türkan Şoray Fosforlu Cevriyem filmi nerede çekildi, Fosforlu Cevriyem filmi kaç yılında çekildi, Fosforlu Cevriyem filmi oyuncuları isimleri, Fosforlu Cevriyem filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmde Fosforlu Cevriye Necla rolünde Türkan Şoray, Kıtipiyoz Çetin rolünde Tanju Gürsu, Müveyre rolünde Suzan Avcı ve Memduh rolünde Önder Somer başrolleri paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Altan Günbay, Danyal Topatan, Fatma Karanfil, Semih Sezerli, Mümtaz Ener, Süheyl Eğriboz, Muammer Gözalan ve Mümtaz Alpaslan rol alıyor. Filmde, Necla, üvey annesi, babası ve kardeşi Perihan ile birlikte yaşayan genç bir kadındır. Onun hayatı, babasının öldürülmesi ile alt üst olur. Babasının ölümünden sorumlu olarak Perihan görülünce, Necla kardeşini içine düştüğü durumdan kurtarmak için suçu üstlenir. Polislerden kaçmaya başlayan Necla bu sırada Kitipiyoz Çetin adında biri ile tanışır. Necla ve Çetin, birlikte hareket ederek cinayete işleyenlerin kim olduğunu bulmaya çalışır. Türkan Şoray Fosforlu Cevriyem filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi semtte çekildi, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim, konusu ne, hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde lirabet yer alıyor.

Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Fosforlu Cevriyem filmi kaç yılında çekildi?

Fosforlu Cevriyem filmi 1969 yılında çekildi. Duygusal, dram ve müzikal türlerinde çekilen film aynı yıl gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Filmin yönetmen koltuğunda Nejat Saydam oturuyor. Yapımcısı Murat Köseoğlu olan filmin senaryosunu, Suat Derviş’in eserinden Bülent Oran uyarlayarak yazdı. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda sinemaseverler ile buluşmaya devam eden film 1 saat 25 dakika sürüyor.

Fosforlu Cevriyem filmi nerede çekildi?

Fosforlu Cevriyem filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un farklı ilçelerinde, semtlerinde ve mekanlarında çekim setleri kurularak çekimler tamamlanmıştır. Fosforlu Cevriyem filmi, işlemediği bir suç yüzünden aranan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Film, Türk sinemasında bol argolu ve külhanbeyi tipli kadınlar dönemini başlatan ilk film olma özelliğine sahiptir.

Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Fosforlu Cevriyem filmi konusu ne?

Fosforlu Cevriyem filminde, işlemediği bir suç yüzünden polisler tarafından aranan Necla’nın yaşadıkları anlatılıyor. Necla üvey annesi, babası ve kardeşi Perihan ile yaşamaktadır. Bir gün Necla’nın babası öldürülür ve suç Perihan’ın üzerine atılır. Necla kardeşini kurtarmak için suçu üstlenir. Peşine düşen polislerden kaçmayı başarır. Necla’nın saklanmaya çalışırken yolu Kitipiyoz Çetin ile kesişir. İkili birlikte cinayeti çözmeye çalışacaktır.

Fosforlu Cevriyem filmi hangi kanalda oynuyor?

Fosforlu Cevriyem filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 30 Haziran Cuma günü saat 17.30’da ve aynı günün gecesi saat 00.45’te 360 TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmde Türkan Şoray’ı Jeyan Mahfi Tözüm, Tanju Gürsu’yu Sadettin Erbil, Fatma Karanfil’i Birsen Kaplangı, Suzan Avcı’yı Altan Karındaş, Önder Somer’i Fuat İşhan ve Altan Günbay’ı Timuçin Caymaz seslendirmiştir. Filmin müziklerini Tuncer Aydınoğlu, Metin Bükey ve Semih Sezerli hazırladı. Acar Film tarafından çekilen film 85 dakika lirabet giriş sürüyor.

Kara Gözlüm filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Kara Gözlüm filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Fosforlu Cevriyem filmi oyuncuları isimleri

 • Türkan Şoray (Fosforlu Cevriye Necla)
 • Tanju Gürsu (Kıtipiyoz Çetin)
 • Suzan Avcı (Müveyre)
 • Önder Somer (Memduh)
 • Altan Günbay (Camgöz)
 • Danyal Topatan
 • Fatma Karanfil (Perihan)
 • Semih Sezerli (İshak)
 • Mümtaz Ener (Nurettin)
 • Süheyl Eğriboz (Camgöz)
 • Muammer Gözalan (Tevfik)
 • Mümtaz Alpaslan (Nurettin)

Fosforlu Cevriyem filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Nermin Özses, Mesude Eker (Kadriye), İnci Eroğlu, Aydın Tezel(Komiser), Oktay Yavuz, Ahmet Karaca, Ahmet Şenses ve Rıdvan Varol.

Dila Hanım filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Dila Hanım filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?