Gazeteci, haber muhabiri ve sunucu Fulya Öztürk’ün hayatına dair bilgiler araştırılmaya devam ediyor. Fulya Öztürk aslen nereli, Fulya Öztürk evli mi, Fulya Öztürk boyu kaç, Fulya Öztürk burcu ne? sorularının cevapları merak ediliyor. Doğal afetler, deprem, sel, yangın, savaşlar ve diğer büyük toplumsal olaylarda ekran başında son dakika gelişmelerini sunan Fulya Öztürk, 5 Ocak 1989 tarihinde Adana’nın Seyhan ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.

İlköğretim eğitiminin ardından Adana Gündoğdu Koleji’nde lise eğitimini tamamlayan ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nü kazanarak kariyeri için ilk adımını atan Fulya Öztürk, 2006 yılında ekranlarda yerini almaya başladı.

Gazeteci ve haber muhabiri kimlikleri ile öne çıkan Fulya Öztürk, üniversite eğitimi devam ederken televizyonculuk kariyerine başladı. 2007 yılında Doğan TV’de Staj On Air programında Star TV iç yapımlarda staj yapan ve 2008 yılında CNN Türk Programlar Departmanı’nda profesyonel kariyerine başlayan Fulya Öztürk, tarihler 2010 yılını gösterdiğinde CNN Türk Haber Merkezi’nde görev aldı.

Burada 3 sene kurgu editörlüğü görevini üstlenen ve birçok belgesel ile birlikte haberin kurgusunu hazırlayan Fulya Öztürk, 2013 yılında Saha Muhabirliğine başladı ve severek yaptığı bu işte ülkenin en tanınmış haber muhabirleri arasında yerini aldı. Fulya Öztürk nereli, memleketi, hayatı, biyografi bilgileri, evli mi, eşi kim, boy kilo bilgisi, hangi burç sorularının yanıtları haberimizde elenorbet yer alıyor.

Fulya Öztürk aslen nereli?

Fulya Öztürk aslen Adanalıdır. Adana’nın Seyhan ilçesinde doğup büyüyen Öztürk’ün ailesi Adana’da yaşamaya devam ediyor. Haber muhabirliği kimliği ile çok önemli haberlere imza atan, deprem, sel, yangın, doğal afet ve savaşlar ile diğer tüm toplumsal olaylarda halkı bilgilendirici haberler sunan Fulya Öztürk, birçok üniversiteden ve dernekten ödüller kazandı.

Fulya Öztürk, 2015 yılında Sığınamayanlar Belgeseli ile Yılın Muhabiri ve En İyi Özel Haber dallarında onlarca ödüle layık görüldü. Saha muhabirliği ile gazetecilik tecrübelerini TEDx’e konuşmacı olarak katılıp paylaşan Fulya Öztürk, 2021 yılının Temmuz ayında Fox TV ekranlarına transfer oldu ve kendi adını taşıyan, Fulya ile Umudun Olsun adlı programı hazırlayıp elenorbet giriş sundu.

Fulya Öztürk evli mi?

Fulya Öztürk evli değil. Öztürk’ün özel hayatına dair detaylı bilgi yok. Fox TV ekranlarında Fulya ile Umudun Olsun programını uzun süre sunan Fulya Öztürk, 10 Haziran 2022 tarihinde programın son bölümünü sundu. Öztürk, 2022 yılında tekrar CNN Türk ekranlarına döndü ve saha muhabirliği ile birlikte CNN Türk Haber Merkezi Özel Haberler Şefi görevini devraldı.

Fulya Öztürk boyu kaç?

Haber muhabiri Fulya Öztürk’ün boyu 1.69 cm’dir. 55 kilo olduğu bilinen Fulya Öztürk, 2021 yılında Fulya adlı belgeseli yayınladı. Öztürk, 2020 yılında İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi’nde 'Ermenistan sivil katliamı' başlıklı haberiyle Yılın Haberi Ödülünü kazandı.

Fulya Öztürk burcu ne?

5 Ocak doğumlu olan gazeteci, haber muhabiri ve sunucu Fulya Öztürk’ün burcu Oğlaktır.