Sanatçı Funda Arar televizyon ekranlarında, konserlerde ve mekanlarda sevenleri ile buluşmaya devam ediyor. Funda Arar’ın yaşamına dair detaylar araştırılıyor. Funda Arar aslen nereli, Funda Arar boyu kaç, Funda Arar burcu ne, Funda Arar evli mi, Funda Arar eşi kim, Funda Arar albümleri isimleri sorularının yanıtları merak ediliyor. 8 Nisan 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açan Funda Arar, ilköğrenimini Ankara’da tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimini Muğla ve Adapazarı’nda gören sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ndan 1996 yılında mezun oldu.

Funda Arar, eğitiminin ardından 2 yıl müzik öğretmenliği yaptı ve sahne çalışmalarına hazırlandı. İlk albümüne bir buçuk yıl hazırlanan ve Sevgilerde adını taşıyan albümünü 2000 yılının ilk aylarında çıkaran Funda Arar, Kaldırımlar şarkısı ile dikkat çekti. Kaldırımlar şarkısına ve aynı albümünde yer alan birçok şarkıya klip çeken sanatçı, 2001 yılında sanatçı Kıraç ile birlikte Sevgiliye adını taşıyan düet bir albüm çıkardı. İkinci solo albümü olan Alagül’ü 2002 yılında çıkaran ve aynı adı taşıyan şarkısı ile çok dinlenen Funda Arar, aynı albümde yer alan Arapsaçı şarkısıyla da hayran kitlesini arttırdı.

Sanatçı Funda Arar 2003 yılında çıkardığı Sevda Yanığı albümünde yer alan Haberin Var mı şarkısı ile listelerde bir numara olmuş, 2006 yılında Son Dans albümünü çıkarmıştır. Aynı yıl Kıraç ile yeni bir düet albüme imza atan sanatçı, 2008 yılında ise Rüya adını verdiği albümü cup90 çıkarmıştır. 2009 yılında Zamanın Eli adlı albümünü, 2011 yılında Aşkın Masum Çocukları albümünü, 2012 yılında Sessiz Sinema albümünü piyasaya süren sanatçı, 2013 yılında Hafıza adını verdiği single ile müzik listelerinde yerini almıştır.

Sanatçı Funda Arar, 2015 yılında Hoşgeldin adını verdiği albümünü, 2017 yılında Aşk Hikayesi albümünü ve 2018 yılında Arabesk adlı albümünü çıkarmıştır. Funda Arar, tüm müzikal kariyeri boyunca konserlerine devam etmiş, televizyon programlarına imza atmış ve birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. Ayrıca Türkiye’nin en çok müzik ödülü kazanan sanatçıları arasında yer almıştır. Sanatçı Funda Arar nereli, memleketi, boyu, hangi burç, evli mi, çocuğu var mı, şarkıları ve albümleri nedir sorularının yanıtları içeriğimizde yer alıyor.

Funda Arar aslen nereli?

Sanatçı Funda Arar aslen Ankaralıdır. Eğitim hayatı Ankara, Muğla ve Adapazarı’nda geçen sanatçı İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı Göktürk Mahallesi’nde bulunan Kemer Country’de yaşamını sürdürmektedir. Anadolu Rock, Pop ve Türk Sanat Müziği tarzlarında eserler seslendiren sanatçı, ud ve mandolin müzik aletlerini çalıyor. 2009 yılında Altın Kızlar dizisinde konuk oyuncu olan sanatçı, 2000 yılında ise Ruhsar dizisinde konuk oyuncu olmuştu.

Funda Arar, 2005 yılında Funda Arar'la Performans, 2006 yılında Gölgeler ve 2008-2009 yılları arasında Söz Müzik Funda Arar adlı televizyon programlarını yaptı. 1999 yılından günümüze tanınan bir isim olan Funda Arar, şarkıları ve düetleri ile konuşulmaya cup90 giriş devam ediyor.

Funda Arar boyu kaç?

Sanatçı Funda Arar’ın boyu 1.75 cm’dir. Müzikal kariyeri boyunca çok önemli ödüller kazanan Funda Arar, ilk önemli ödülünü 2002 yılında MGD Altın Objektif Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı olarak almıştır. 2004 yılında 31. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Solist ödülünü, 2007 yılında YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri’nde En Beğenilen Kadın Şarkıcı ödülünü kazanan sanatçı, aynı yıl Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Ödülleri’nde Yılın En İyi Müzik - Eğlence Programı (Gölgeler) ödülünü kazanmıştır.

Ayrıca 2007 yılında Our Future Müzik Ödülleri’nde En İyi Kadın Pop Müzik Sanatçısı ödülünü, 5. MÜ-YAP Müzik Ödülleri’nde Platin Albüm (Son Dans) ödülünü, Marmara Üniversitesi Yılın En'leri Ödülleri’nde En İyi Pop Kadın Sanatçısı ödülünü kazanmıştır.

Funda Arar burcu ne?

8 Nisan doğumlu olan sanatçı Funda Arar’ın burcu Koçtur. 2007 yılından sonra da ödüllere doymayan sanatçı 2009 yılında YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri’nde En Beğenilen Kadın Şarkıcı ödülünü ve İstanbul FM Müzik Ödülleri’nde En İyi Kadın Albüm / Kadın (Zamanın Eli) ödülünü kazanmıştır.

Sonraki yıllarda ise Yılın En İyi Yorumcusu, Yasal Ortamda En Çok İndirilen Şarkı (Yak Gel), En Beğenilen Kadın Ses Sanatçısı, En Quality Kadın Sanatçı, Yılın En İyi Kadın Pop Yorumcusu, En İyi Kadın Yorumcu, Yılın En İyi Kadın Pop Kadın Sanatçısı, Dijital Satış Ödülü, Yılın Kadın Pop Yorumcusu ve En İyi Albüm (Hoşgeldin) ödüllerini kazanmıştır.

Funda Arar evli mi?

Sanatçı Funda Arar evlidir. 2004 yılından günümüze Febyo Taşel ile evli olan sanatçı, 2004 yılının 28 Haziran – 29 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da evlenmişti. Çiftin bu evliliğinden 2013 yılında Aras adını verdikleri bir oğlu olmuştu.

Funda Arar eşi kim?

Sanatçı Funda Arar’ın eşi Febyo Taşel’dir. Aranjör ve prodüktör olan Febyo Taşel, Funda Arar’ın ünlü Alagül adlı albümünü de çıkarmıştı. Febyo Taşel ile ilgili konuşan Funda Arar, onun kendisinin ne istediğini çok iyi bildiğini, kendisinin de onun ne beklediğini bildiğini, çalışırken aralarında sevgili ya da karı-koca ilişkisi olmadığını, profesyonel olarak işlerine baktıklarını dile getirmişti.

Funda Arar albümleri

 • 2000: Sevgilerde
 • 2002: Alagül
 • 2003: Sevda Yanığı
 • 2006: Son Dans
 • 2008: Rüya
 • 2009: Zamanın Eli
 • 2011: Aşkın Masum Çocukları
 • 2012: Sessiz Sinema
 • 2015: Hoşgeldin
 • 2017: Aşk Hikayesi
 • 2018: Arabesk