Futbolcu Declan Rice’ın hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Declan Rice aslen nereli, Declan Rice hangi takımda oynuyor, Declan Rice hangi takımlarda oynadı, Declan Rice kaç gol attı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 14 Ocak 1999 tarihinde İngiltere’nin Londra şehrinde dünyaya gelen futbolcu, 1,85 cm boyundadır. Defansif orta saha mevkiinde oynayan İngiliz millî futbolcu, Premier League ekibi Arsenal'de forma giyiyor. Takımda 41 numaralı formayı giyen futbolcu, Chelsea akademisinde yetişmiştir. Futbolcu Declan Rice kimdir nerelidir, oynadığı takımlar, nerede oynuyor, şu an hangi takımda oynuyor, hangi takımlarda oynadı, hangi takımdan geldi, futbol kariyeri boyunca kaç gol attı, toplam gol sayısı kaç, kaç golü var, forma numarası kaç, mevkisi nedir, maaşı ne kadar, futbol istatistikleri nedir sorularının yanıtları ve Declan Rice’ın futbol kariyerine dair merak edilen detaylar haberimizde 7bey yer alıyor.

Rodrigo Moreno Machado hangi takımda oynuyor kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli? Rodrigo Moreno Machado hangi takımda oynuyor kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli?

Declan Rice kimdir?

Declan Rice Arsenal’da forma giyen İngiliz milli futbolcudur. Chelsea akademisinde yetişen Rice, 2013'te West Ham United ile ilk kez profesyonel oldu. 2021-22 sezonunda UEFA Avrupa Ligi Sezonun Takımı'na girerek ve 2023'te UEFA Avrupa Konferans Ligi şampiyonluğu için kulübe kaptanlık yaptı. Kendini kanıtladı ve aynı zamanda sezonun oyuncusu seçildi.

Declan Rice aslen nereli?

Declan Rice aslen İrlandalıdır. Londra’da doğup büyümüştür. 2023 yılında Arsenal takımına transfer oldu. Rekor bir transfer ücreti ile Arsenal takımı kadrosuna dahil oldu ve adından söz ettirdi. İngiltere veya İrlanda Cumhuriyeti için oynamaya uygun olan Rice, 2019'dan önce İrlanda Cumhuriyeti'ni hem genç hem de üst düzey seviyelerde uluslararası alanda temsil etti.

Futbolcu Hakan Arslan aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Futbolcu Hakan Arslan aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Declan Rice hangi takımda oynuyor?

Declan Rice Arsenal takımında oynuyor. İrlanda milli takımının çeşitli kademelerinde oynayan futbolcu, daha sonra ulusal bağlılığını değiştirdi ve kendisini İngiltere tarafından seçilmeye hazır hale getirdi. Rice, İngiltere'deki ilk maçına 2019'da çıktı ve ülkesini 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 FIFA Dünya Kupası'nda temsil etti.

Declan Rice kaç gol attı?

Declan Rice futbol kariyeri boyunca kulüp takımlarında 228 maçta 14 gol attı. İngiltere milli takıkmı ile 48 maçta 3 gole imza attı. 2017-2023 yılları arasında West Ham United forması giyen futbolcu, bu takımla 204 maça çıktı ve 10 gole imzasını attı. 2023 yılından itibaren Arsenal takımı ile 24 maça çıktı ve 4 gole imza attı. Kariyerine Arsenal takımında 7bey giriş devam ediyor.

Futbolcu Malang Sarr aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Futbolcu Malang Sarr aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Declan Rice hangi takımlarda oynadı?

  • 2006-2013 - Chelsea (altyapı)
  • 2013-2017 - West Ham United  (altyapı)
  • 2017-2023 - West Ham United
  • 2023 - Arsenal
  • 2016-2017 - İrlanda U-19
  • 2017-2018 - İrlanda U-21
  • 2018 - İrlanda Milli Takımı
  • 2019 - İngiltere Milli Takımı

Maximo Perrone aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Maximo Perrone aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?