Gırgıriye filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Gırgıriye filmi nerede çekildi, Gırgıriye filmi kaç yılında çekildi, Gırgıriye filmi oyuncuları isimleri nedir, Gırgıriye filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Güllüye rolü ile Gülşen Bubikoğlu, Darbukacı Baryam rolü ile Müjdat Gezen, Zekiye Hala rolü ile Adile Naşit, Emin rolü ile Münir Özkul, Sabahat rolü ile Perran Kutman ve Sevim rolü ile Ayşen Gruda rol alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Şemsi İnkaya, Sümer Tilmaç, Haldun Dormen, Tevhid Bilge, Yavuz Şeker, Çetin Başaran ve Nevzat Açıkgöz yer alıyor. Sulukule’de bir türlü geçinemeyen, her günü kavgayla geçen iki aile. Bayram ve Güllüye birbirlerini çok severler. Hatta Bayram’ın kız kardeşi Sevim ile Güllüye’nin dayısı Bekir de sevgilidirler. Güllüye’nin annesi Sabahat ve Bayram'ın babası Emin gençken birbirlerine âşıklardır fakat sonra kıskançlık yüzünden birbirine küsmüşlerdir. Bu yüzden de iki çiftin evlenmesine izin vermezler. Gırgıriye filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi semtte çekildi, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri, konusu ne, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde ditobet yer alıyor.

Gırgıriye'de Büyük Seçim filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oyuncuları isimleri Gırgıriye'de Büyük Seçim filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oyuncuları isimleri

Gırgıriye filmi kaç yılında çekildi?

Gırgıriye filmi 1981 yılında çekildi. Komedi türünde çekilen filmin yönetmen koltuğunda Kartal Tibet oturuyor. Yapımcısı Türker İnanoğlu olan filmin senaryosunu Yeşilçam’ın usta senaristlerinden Sadık Şendil yazdı. 86 dakika süren filmin müziklerini Hurşid Yenigün ve Özlem Uluğaşkun (Güllüye karakterinin söylediği şarkılardaki seslendirme) hazırladı. Sulukule’de yaşayan insanların yaşamlarını ve aralarındaki ilişkileri eğlenceli bir biçimde anlatarak Yeşilçam’ın unutulmazları arasında yerini alan müzikli bir güldürü olan film izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

Gırgıriye filmi konusu ne?

Gırgıriye filminde, çalgıcılık yapan iki aile, sürekli müşteriler yüzünden kapışırlar; fakat kavgaları hiç uzun sürmez, müzik duydular mı oynamaya başlarlar. Güllüye'yi çok beğenen bir gazino sahibi onu assolist yapar, buna karşılık Bayram da rakip gazinoda çıkmaya başlar. Bakalım iki çiftin yüzü gülecek midir? Gırgıriye serisi çıktığı andan itibaren çok sevilmiş ve ünlenmişti. Serinin ikinci filmi olan bu filmden sonra iki film daha yapılmış ve seri dört filmle tamamlanmıştır. Filmin devam filmi Gırgıriye'de Şenlik Var filmidir.

Ah Nerede filmi nerede çekildi oyuncuları kim ne zaman kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor? Ah Nerede filmi nerede çekildi oyuncuları kim ne zaman kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor?

Gırgıriye filmi nerede çekildi?

Gırgıriye filmi İstanbul’un Fatih ve Üsküdar ilçelerinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Fatih’in Sulukule semtinde yapıldı. Bazı sahneler Balat semtinde çekilirken, bazı sahneler ise Sultanahmet Meydanı’nda çekilmiştir. Ayrıca Üsküdar sahilinde de çekimler yapılmıştır. Filmin çekimleri için ayrıca İstanbul’un farklı ilçelerinde, semtlerinde ve mekanlarında çekim setleri kurulmuştur.

Gırgıriye filmi hangi kanalda oynuyor?

Gırgıriye filmi Kanal D kanalında oynuyor. Erler Film tarafından çekilen komedi filmi 28 Haziran Çarşamba günü saat 13.30’da Kanal D ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. 2004 yılında televizyona uyarlanarak yeni bir kadroyla Cennet Mahallesi adı ile televizyon dizisi olarak da yayımlanan yapım, izleyenleri kahkahaya boğacak. Filmde Gülşen Bubikoğlu’nu Jeyan Mahfi Tözüm seslendirmiştir. Sahneye çıkıp şöhret olduktan sonra tekrar Sulukule'ye dönen çingene Güllüye ile çingene Bayram’ın aşk öyküsü ditobet giriş ekranlara geliyor.

Canikom filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Canikom filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Gırgıriye filmi oyuncuları isimleri

 • Gülşen Bubikoğlu (Güllüye)
 • Müjdat Gezen (Darbukacı Baryam)
 • Adile Naşit (Zekiye Hala)
 • Münir Özkul (Emin)
 • Perran Kutman (Sabahat)
 • Ayşen Gruda (Sevim)
 • Şemsi İnkaya (Bekir)
 • Sümer Tilmaç (Güllüye'nin Patronu)
 • Haldun Dormen (Televizyoncu)
 • Tevhid Bilge (Bayram'ın Patronu)
 • Yavuz Şeker (Muharrem)

Gırgıriye filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Çetin Başaran (Fedai), Nevzat Açıkgöz (Komiser), Mehmet Uğur (Güllü'nün Patronu), Akif Kilman (Bayram'ın Patronu), Ehat Alinçe (Şorolo Mürebbiye), Mesut Sürmeli (Bayram'ın Patronunun Adamı), Nejat Gürçen (Müşteri), Cevdet Balıkçı (Fedai) ve Abdi Algül (Fedai).

Cüneyt Arkın Paramparça filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Cüneyt Arkın Paramparça filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri