Gizli Sayılar filminin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Gizli Sayılar filmi ne zaman çekildi kaç yılında, Gizli Sayılar filmi oyuncuları isimleri, Gizli Sayılar filmi gerçek hikayesi, Gizli Sayılar filmi hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ortaya çıktı. NASA'da tarihin en büyük operasyonlarından biri olan astronot John Glenn'in yörüngeye fırlatılmasında büyük etkileri olan üç kadın hakkında inanılmaz ve ilham verici, daha önce anlatılmamış gerçek bir hikaye ekranlara geliyor.

Gizli Sayılar, Theodore Melfi tarafından yönetilen ve Melfi ile Allison Schroeder tarafından Margot Lee Shetterly'nin kurgusal olmayan Hidden Figures adlı kitabından uyarlanan 2016 yapımı Amerikan biyografik drama filmidir. Film Uzay Yarışını kazanmak için NASA'ya yardım eden Afro-Amerikan matematikçi kadınların pozbet hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe, Kevin Costner, Kirsten Dunst ve Jim Parsons rol alıyor.

Gizli Sayılar filmi ne zaman çekildi kaç yılında?

Gizli Sayılar filmi 2016 yılında çekildi. Film 25 Aralık 2016 tarihinde vizyona girdi. 25 milyon dolar bütçe ile çekilen film 224 milyon dolar hasılat elde etti. Türkiye’de vizyonda kaldığı süre boyunca 37 bin 494 kişi tarafından izlendi ve 575 bin 470 TL hasılat elde etti. 127 dakika süren filmin müziklerini Hans Zimmer, Pharrell Williams ve Benjamin Wallfisch hazırladı. Filmin temel çekimleri 2016 yılının Mart ayında Atlanta’da başladı ve 2 ay içinde çekimler tamamlandı.

Gizli Sayılar filmi gerçek hikayesi

Gizli Sayılar, yıldızları hedefleyerek ülkenin temellerini değiştiren parlak bir kadın grubunun inanılmaz, anlatılmamış, ancak gerçek hikayesini ortaya çıkarıyor. Film, NASA'daki siyah kadın matematikçilerden oluşan seçkin bir takımın, Sovyetler Birliği'ndeki Amerikalı rakiplerine karşı uzay yarışını kazanmasına yardımcı oldukları ve aynı zamanda, eşit haklara ve fırsatlara ilerlemeye yönelik arayışların hayati tarihini pozbet giriş anlatıyor. NASA'da çalışan ve dünyanın en büyük operasyonlarından biri olan John Glenn'in yörüngeye fırlatılışının arkasındaki beyinler olan parlak Afrikalı-Amerikalı kadınlar Katherine Johnson (Taraji P. Henson), Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) ve Mary Jackson'ın (Janelle Monae) inanılmaz, anlatılmamış gerçek hikayesi. Bu çarpıcı başarı dünyayı harekete geçirdi ve nesillere büyük hayaller kurmaları için ilham verdi.

Gizli Sayılar filmi hangi kanalda oynuyor?

Gizli Sayılar filmi TRT 1 kanalında oynuyor. 8 Eylül akşamı saat 20.00’de başlayacak olan TRT 1 ekranlarında sinemaseverler ile buluşacak. Fox 2000 Pictures, Chernin Entertainment, Levantine Films ve TSG Entertainment tarafından çekilen Gizli Sayılar filmi, 89. Akademi Ödülleri'nde 3 adaylık ve 74. Altın Küre Ödülleri'nde de 2 adaylık elde etmişti.

Gizli Sayılar filmi oyuncuları isimleri

  • Taraji P. Henson - Katherine Goble Johnson
  • Octavia Spencer - Dorothy Vaughan
  • Janelle Monáe - Mary Jackson
  • Kevin Costner - Al Harrison
  • Kirsten Dunst - Vivian Mitchell
  • Jim Parsons - Paul Stafford
  • Glen Powell - John Glenn
  • Mahershala Ali - Jim Johnson